WYKRYTO AD BLOCK

Forum rezyduje na niezależnym serwerze, który opłacamy.
Jeśli chcesz nas wspierać - wystarczy, że wyłączysz AdBlocka i pozwolisz reklamom zarabiać.
Dziękujemy!

Alergia na przyprawy

• Ostatnio ktoś pisał na angojęzycznej karni grupie o szczawianach w przyprawach i się zagłębiłam w temat. Czasem miewałam wysypkę po zjedzeniu jajecznicy, do której zawsze dodaję sól i pieprz, czasem szczypiorek albo koperek. Używam również wielu innych ziół regularnie. Mam w planach zrobić eksperyment i odstawić wszystkie spicery oprócz soli na 2-3 tyg a potem po kolei dodawać do potraw i sprawdzić jak się czuję. Ktoś ma podobnie, jak u was z tolerancją na przyprawy?
    https://www.nyallergy.com/spice-allergy

• przy innych nie zauważyłam, ale wszelkie Chili i inne ostre powodują swędzenie i pieczenie skóry twarzy (większość uzuleń sie u mnie tak objawia)

• @Czeko właśnie w tym artykule jest napisane, że nie tylko wysypka i pieczenie okolic ust, ale też wzdęcia, nudności etc. Może ktoś ma alergie a nawet nie łączy tego z przyprawami.

• @Kornela Hmm w sumie ja mało gotuje i mało przyprawiam więc nie sądzę... Ja mam głownie uczulenie na nikiel i z racji, ze jest on w wiekszosci pokarmów to gdy jest go za dużo wtedy się pojawiają te wszystkie alergie. Prawdopodobnie tez mam alergię krzyzową bo borówki mnie uczulają tylko przez kilka miesięcy a np teraz gdy w sumie przecież są nie sezonowe tylko szklarniowe borówki to nic mi nie jest.... i bądź tu człowieku mądry... uczula mnie również tuńczyk i makrela... Nooo z wiekiem mam wrażenie co raz więcej...

• Ja nie mam zadnych problemow z alergią na przyprawy prócz curry (juz raz trafilam do szpitala xD) i możliwe ze chili. Jednak ostre jedzenie typu czosnek nie powoduje juz zadnych problemow, tak jakby organizm byl przystosowany

• Znałem kiedyś nie bitą babę, która wymyśliła sobie alergię na wodę 😄
    Kiedy zobaczyłem jej relacje z mężem, reszta stała się jasna, sama. 🤔

• @Palma-odbiła no ja chyba mam alergię na wodę, zawsze jak wypije to mi pęcherz puchnie 😂

• Ja mało przypraw używam ostatnio to tylko sól i pieprz Ale moja siostra ma wzdęcia po liściu laurowym znam tez osoby które maja alergie na kolendrę i to dość mocna

• Przy nietolerancji histaminy jest rowniez wrażliwość na wiele przypraw. Do tego dochodzą jeszcze pleśnie i grzyby.

• Zawartość histaminy w niektórych przyprawach:
    a282b9fb-658c-4c9c-89ec-27c5d2aa85da-obraz.png

Log in to reply

Chcesz być na biężąco?