Homo deus. Krótka historia jutra - audiobook

• wszystko odnogi unixa 😉 ja wiele próbowałem. ale większość czasu to było gentoo 😉 podobała mi się tam ta konfigurowalność i indywidualność 😉 koniec końców życie odebrało mi czas na zabawy i też skończyłem na debianie 😄

• Patroni

@vibo
    No pewnie, że odnogi unixa. O gentoo tylko czytałem ale jakoś nie zabrałem się za niego.

• to taki 'linux from scratch' 😉 przynajmniej sama instalacja. tam nie było instalatora. sam musiałeś sobie porobić z palca partycje, skonfigurować i skompilować jajo itp. chociaż ponoć później po latach dorobili jakiś instalator 😄 moim zdaniem najlepsze dystro do nauki jeśli ktoś chce być potem dobrym specjalistą systemowym

• Ja dla mnie Arch Linux, to był taki gentoo like.
    Też sporo roboty od samej instalacji, postawienie okienek itd.
    Tylko no w archu już był wtedy menedżer pakietów, więc lepiej to szło.

Nie miałem okazji nigdy kompilować jądra czy okienek z optymalizacją pod CPU 😄
    Ciekawe swoją drogą co to da, w obecnych czasach. Na potrzeby desktopa 🤔

• no w obecnych to już niewiele zauważysz. ale.. za dawnych czasów była różnica. need for speed chodził mi na tym samym sprzęcie szybciej w emulatorze pod linuxem niż na windowsie 😄

• @vibo napisał w Homo deus. Krótka historia jutra - audiobook:

no w obecnych to już niewiele zauważysz. ale.. za dawnych czasów była różnica. need for speed chodził mi na tym samym sprzęcie szybciej w emulatorze pod linuxem niż na windowsie 😄

heheh nieźle!
    No tak to zupełnie inne czasy,
    ja na studia IT szedłem trochę później, 4 lata po maturze.
    To jak na zajęciach z assemblerze, powiedziałem że może gość zamiast mov eax, 1 napisać xor eax, eax inc eax żeby zaoszczędzić bajty, to sam się spojrzał na mnie, wow co ten typ gada. Potem po zajęciach pogadał ze mną i powiedział, że mogę przychodzić na same kolosy ( z których swoją drogą maxy wyłapałem hehe ).
    Teraz takie pierdy nie istotne na oka.

• @baku to jeszcze masz wspomnienia z... edukacją.
    Mam dzieciaka na studiach (kryminologia) , i jeden rok studiów był w Kanadzie. Poziom bardzo przeciętny, a "kluczowym" wykładowcą, ale nie mam na myśli merytoryki a nacisk na... niezbędność, był jakby indianin. Kluczowe co przekazywał to jego diznane cierpienie, cierpienie innych Indian. Bardzo wyglądał na dobrze ustawionego do pełnionej roli. Nadmienię że koszt roku w Kanadzie to kilkanaście tysięcy dolców. A w pl są na koszt podatnika i dostałeś oznaki szacunku / nie przeszkadzaj od wykładowcy, który odnalazł się. Przyszłościowo chyba i w pl nie będzie aż tak wygórowanej ;:-}} wiedzy

• @baku ja w asemblerze napisałem masterminda ...w trybie graficznym 😄

• Patroni

Swego czasu trochę się nauczyłęm od jednego gościa który prowadził stronę "Hoppke Repo". Budował swojego linuxa jako linux from scratch właśnie a także oparł go na Hierophant Build System (HBS). Pokazywał super stuczki i dobrze tłumaczył co do czego.
    Teraz już nie ma tej strony, dostępna tylko przez "web archiwe".

• no i zajebiście 🙂 mnie pewnie niewiele by nauczył już teraz bo ja jestem na etapie gdzie jajo kompilowałem pewnie już z 500x 😉

Log in to reply