• Lepiej późno niż wcale.
    Kościół zabrał głos, a Palma wywęszyła film, którego ja już nie widzę na stronie duszpasterstwa (pytanie, czemu)...

Nie, nie wydaje mi się, że tym biskupom kasa się nie zgadza. Sprawa jest poważniejsza, zwłaszcza jeśli wiadomo, że Franciszkowi marzy się szczepionka. To przełomowy czas w historii kościoła. Szykuje się SCHIZMA.

• Patroni

@Anna czyzbysmy sie doczekali czasow Kosciola Polskiego?
    Dobre wiesci

• @Cynamon To byłoby COŚ 😏

Kościół jest mocno naszpikowany agenturą, ale...

• Patroni

@Anna W sumie innej opcji nie widzę, bo kiedys te brudy watykanskie wypłyną. Ale w takich trudnych czasach mysle ze ludzie nie dadza sie odciąć od Boga. I ktos sie bedzie musial za to wziac. Co najwazniejsze w tym video wyzej ze to nie oddolnie jakis pojedynczy ksiadz na kazaniu tylko odgórnie. To moze przyspieszy

• @Cynamon Tak, grupa biskupów to nie to samo co kilku zakonników.

• Patroni

@Cynamon
    Przecież mamy już kościół typowo Polski.

• @robertrobson Nie to @Cynamon miała na myśli, prawda?

Tu nie chodzi o jakiś wymiar katolickiej cepeliady, tylko liczbę odważnych kapłanów, którzy są w stanie postawić się zjadanemu przez wiadome wpływy Watykanowi.

• @Anna napisał w Kościół przemówił...:

Tu nie chodzi o jakiś wymiar katolickiej cepeliady, tylko liczbę odważnych kapłanów, którzy są w stanie postawić się zjadanemu przez wiadome wpływy Watykanowi.

Oj chyba Krk ma inną strukturę od tej o której piszesz...

• @CUD_CzasUniescD Struktura wiadomo jest tak urządzona, żeby paraliżować w zarodku to, co niewygodne, ale czy nie to samo jest np. w policji? Enki opowiadał o buncie w ich szeregach. Myślę, że jest tylko kwestią czasu coś takiego w Krk i w wielu innych instytucjach, m.in. zdrowia. Na media szybko bym nie liczyła, bo tam smycz najkrótsza, ale wszędzie są ludzie.

• @Anna... Wszędzie są, tak. Zwłaszcza po przejściach, doświadczeniach....

• Patroni

@Anna
    Racja, tylko, że w obecnym Polskim kościele jest taki podział, że każdy może sobie wybrać co chce, jak w markecie.
    Są tacy co się stawiają ale tak jak napisałaś stuktura jest tak zbudowana, że na poczatek nakładane są kary i zakazy wypowiedzi a potem to .....
    Polscy biskupi w większości nauczyli się jak wyciągać pieniądze od państwa i zwiększać stan posiadania nie ważne jakim kosztem. To się mści, widać na przykładzie innych europejskich krajów i do tego także dojdzie w polsce.

• @robertrobson To naczynia połączone, ręka rękę myje niestety i obie strony mają w tym interes. Nie zapominajmy jednak o dwóch sprawach: o marszu przez instytucje i silnej agenturze w KK, ale i o tym, że gdyby nie ten KK i Jan Paweł 2, dalej tkwilibyśmy w PRLu.
    Jestem ciekawa, jak to się rozwinie u tych kapłanów, co nie będą milczeć.

• O barany nad baranami, co z nami zrobily jeszcze większe barany !!!!-ten ksiądz jest mega 🤣
    https://www.facebook.com/100020860211857/posts/550715502300452/?

• Kolejny ksiądz mówi wprost o pandemiościemie.

-Filmik ks Dominka Chmielewskiego został zabanowany na You Tube. To idealny materiał do uświadamiania ludu.
    https://gloria.tv/post/9uFGDm7SeMRJ42TF3KJXPYDsb/replies

• Ks. Jacek Grzybowski: zostaliśmy księżmi, by budować Kościół, a nie dbać o sanitarną czystoś
    https://www.m.pch24.pl/ks--jacek-grzybowski--zostalismy-ksiezmi--by-budowac-kosciol--a-nie-dbac-o-sanitarna-czystosc,78866,i.html?fbclid=IwAR2J8R2cgU-VNLdOF3fRr0NIJbQqxLz88QyyqsqJW1JHf7vHEEjwqSGZEdc

-można by ostrzej ale to i tak cud, że coś mówią.

• @anka Dzięki. Warto przeczytać całość!

To dwa wyimki:

O przejściu na tryb on-line.

"Obawiam się, że powszechność zaburzeń tożsamości jak i uzależnienie się od internatowych bodźców doprowadzi ostatecznie do cyfrowej demencji z następstwami, której zmagać się będą kolejne pokolenia”.

I o ograniczeniach w kościołach versus samowolka w sklepach.

„Cel tych antyreligijnych działań dobrze ukazał Xi Jinping, totalitarny przywódca Chińskiej Republiki Ludowej, kiedy na partyjnym zebraniu mówił: Dobrze, że ich [Europejczyków] kościoły są zamknięte, a sklepy otwarte. Mogą kupować nasze towary, ale nie mogą modlić się w swoich świątyniach. Osiągnęliśmy z wielką szybkością coś, co wcześniej wymagało od nas wiele trudu: wyrzucenie religii, tego opium dla mas, z codziennego życia ludzi. Ludność jest teraz w pełni pod władzą państwa, zamknięci w domach nie mogą gromadzić się w dużych grupach (źródło: Jakub Gryciel, A Coronavirus Stratety Memo to Chairman Xi)” – cytuje chińskiego komunistę autor.

• Patroni

@Anna
    Przy całej mojej niechęci do kościoła instytucjonalnego, stwierdzam, że to co powiedział Xi Jinping to święta racja. Jeżeli to prawda a jeżeli nie to i tak się zgadza. Bo ludziom popieprzyły wartości a źle rozumiany kapitalizm i pienądzie poprzestawiały ludziom w głowach klepki.

"Obawiam się, że powszechność zaburzeń tożsamości jak i uzależnienie się od internatowych bodźców doprowadzi ostatecznie do cyfrowej demencji z następstwami, której zmagać się będą kolejne pokolenia”

To juz teraz widać po młodych jak się zachowują. Ja muszę moje dzieciaki kontrolować i upominać żeby nie siedzały długi czas z telefonem.
    Pół zartem pół serio to zadnej demencji nie będą miały bo w przyszłosci to powszczepiają im te czipy i będzie pozamiatanie.

• @robertrobson Nie wydaje mi się, żeby doszło do scenariuszy z chipami - na dłuższą metę przynajmniej.
    Oczywiście pop kultura "oswaja" z tematem, czy może raczej koduje podświadomość od wielu lat,
    jak z masą innego badziewia, ale bardziej mnie przekonuje wizja z proroctw, w której mowa o kataklizmach
    i oczyszczeniu Ziemi.

• Patroni

@Anna
    Co do tego chipowania i wszystkie to chyba taki Black Mirror z netflixa to najgorszy horror jaki oglądałem.. niby fikcja na razie, ale widać, gdzie to zmierza ;/ Lockdowny przyspieszają i zaraz bez proteGO nie wyjdziemy z domu...

• @esk3l Dlatego mi wystarczyły dwa odcinki Black M. i podziękowałam... Nie wierzę również w deklaracje twórców,
    którzy niby robią to dla przestrogi... Aha... Śladu nadziei, światła i robicie to niby po jasnej stronie mocy?

W ostatnich latach ciemność gęstnieje błyskawicznie. Byle reklama na youtubie jakiegoś gównianego filmu zawiera większą ilość przemocy i demoniczności niż cały film sprzed 10u lat. Takie zajawki koszmaru.

To samo przenika do "sztuki". Ten proces na Zachodzie Europy zaczął się lata temu (wystarczy się zesrać w galerii i już jest dzieło), ale u nas szybko się zadomowił. Literatura podobnie ukierunkowana jest na pewien stopień oślizgłości...

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii