• @cynamon

stan wyjątkowy albo klęski zywiolowej mamy na bank w grudniu albo końcem listopada jeszcze.

Nie sądzę,lockdowny dość dobrze sprawdzają się w wyhamowywaniu inflacji.Możliwe,że zamkną na święta granice,to wojna ideologiczna mająca na celu m. in.zabicie więzi międzyludzkich.Tak ja to widzę.

• Patroni

@anka stan wyjątkowy zapewnia rządowi coś w rodzaju nietykalności wiec przy rozgrzanej atmosferze w Polsce myślę że będą go trzymać do ostatniego momentu jak Jaruzelski. Jak już będą przy murze ( tym osmiometrowym;D ) to wprowadza bez mrugnięcia okiem byleby z grzędy nie spaść.

• @anka zgadzam sie z tobą im teraz jest potrzebna inflacja inaczej będą zmuszeni wprowadzić deflacje, a to nie koniecznie będzie dla nich korzystne.
    Myślałam że wypuszczą dzieci z domów, bo to jest dobry ruch aby ludzie zaczęli wydawać kasę, a im więcej ludzie wydadzą tym lepiej dla nich. Jednak oni na to nie patrzą.

Mam ogólnie wracanie że ten rząd myśli tylko o szczepionkach i nic innego ich nie interesuje.. Nawet przechodzi im przez łeb że to wszystko może zaraz szlak trafić i np. szczepionek może nie być i nie będzie przekrętów ba czy oni mają w głowie to ze jak plan nie wypali to ludzie im do dupy się dobiorą. Może stąd ten mur, to ich plan "W" gdyby na zachodzie nie pykło to co ma pyknąć. Dziwne to wszystko.

• @nahtalie

Może stąd ten mur, to ich plan "W"

Na 8 m szerokości? Ty na prawdę wierzysz w ta utopijna konstrukcje😂?

Buduje się w ogóle takie cuda na świecie?

• @anka a może wzorują się na Wielki Mur Chiński Jego szerokość u podstaw wynosi ok. 6,5 m, zaś wysokość 9 m.

• @nahtalie to może parametry pomylili 😁.

• @cynamon 100 dni samotności 😃 ale solidarności brzmi bardziej znajomo.

• @anna ciekawe który Bolek będzie wstanie przeskoczyć ten wieeelki mur pod sejmem😂 😂 😂

• To nie jest śmieszne. Rządzący nie chcą opublikować ustawy, którą przez pomyłkę przyjęli
    Pośpiech, niedokładność, nocne wrzutki niezwiązane z procedowaną ustawą, wymiany kadrowe pod płaszczykiem walki z COVID-19 – to już codzienność. Rządzący nie chcą nawet opublikować ustawy, którą sami przez pomyłkę przyjęli

C ztery tarcze antykryzysowe, które parlament uchwalił, a prezydent podpisał, zajmują 208 stron. Łącznie wszystkie przepisy związane z koronawirusem – kilkanaście ustaw i już niemal setka rozporządzeń – mieszczą się na grubo ponad 1 tys. stron. To oczywiste, że w tym gąszczu gubi się niemal każdy obywatel. Skonfundowani mogą być prawnicy. Niestety, wpłynięcia na legislacyjne mielizny nie udało się uniknąć również politykom i urzędnikom, którzy za stworzenie tych regulacji odpowiadali.

Szkopuł w tym, że Sejm, rozpatrując poprawki Senatu, przez pomyłkę jedną istotną poprawkę przyjął, podczas gdy politycy rządzącej partii chcieli ją odrzucić. W ten sposób postanowiono przyznać dodatki do wynagrodzeń nie tylko lekarzom bezpośrednio zmagającym się z COVID-19, lecz niemal wszystkim w Polsce.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1496720,ustawa-covid-19-rzad-pomylka-publikacja-ustawy.html?fbclid=IwAR3cYnJEilqlcXmKK9GmeYO8VLAYCITx_5KiW7GlO60z1y7FRjoEy8r2S3w

-szkopy, Duńczycy czy Francuzi nie mieli takich skrupułów przyklepali wszystko jak leci.W Polsce brak kasy ich choć trochę powstrzymuje.

• Lekarz o pracy na Stadionie Narodowym: wstyd mi, że w tym uczestniczę

Przyjechałem tu pomagać, ratować ludzi, walczyć z pandemią. Tymczasem mieszkam w 5-gwiazdkowym hotelu, siedzę w pustym szpitalu. Wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano - mówi pracujący na Stadionie Narodowym. O kulisach funkcjonowania pierwsze w Polsce szpitala tymczasowego opowiedział reporterowi Pawłowi Reszce.

To młody lekarz-rezydent. Nie zdradza swoich personaliów, pochodzenia ani szpitala, w którym jest zatrudniony na co dzień. Wiadomo, że oszczędza z żoną na mieszkanie i cieszy go niezły zarobek, jaki gwarantuje mu tydzień pracy na Narodowym (12 tysięcy złotych za 84 godziny pracy w ciągu jednego tygodnia).

Lekarz pracujący na Narodowym: mamy łącznie 25 pacjentów

Na ostatnią trzygodzinną zmianę na przykład na stronę brudną zeszło 5 lekarzy, 12 pielęgniarek, 7 ratowników medycznych. Czyli 24 osoby personelu medycznego na 25 pacjentów.
    Na stadionie karmią nawet lepiej niż w hotelu. Kawa, herbata, czasem nawet piwo bezalkoholowe - opowiada.

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Lekarz-o-pracy-na-Stadionie-Narodowym-wstyd-mi-ze-w-tym-uczestnicze?fbclid=IwAR2lZuomtfcp6sBJEJJLCvT8960oK6ht89igIVZZJPuZgTpDpDDV-G_YBsU

Jest i ciekawy sondaż pod tym artykułem:

395A7B8D-55FF-49AA-858C-BE5A014B08D6

• Przystąpienie przez Szczecin do Spółki New Cogen Sp. z o.o. (niemiecki kapitał) doprowadzi do:

• Zamknięcia Elektrociepłowni Pomorzany lub Elektrociepłowni Szczecin
    • Utraty setek miejsc pracy dla mieszkańców Szczecina i okolic
    • Podwyższenie cen ciepła dla mieszkańców Szczecina
    • Zmniejszenie bezpieczeństwa dostaw ciepła dla mieszkańców
    • Brak zamówień dla lokalnych firm świadczących usługi na rzecz Elektrociepłowni Szczecińskich
    • Zmniejszenie wpływów do budżetu miasta o 6 mln zł rocznie
    https://szczecinskie24.pl/pilne-szczecin-doprowadza-do-utraty-setek-miejsc-pracy-i-drastycznego-wzrostu-cen-ciepla/?fbclid=IwAR2FqFJrgkSv4Kdjsc7qalU82tDS2E8OkGtk-1iEWHH9szCLMlSOhHfVs1o

-już się zaczyna...zielonym ładem załatwią Polska na amen😔

• Patroni

Szpital tymczasowy w krakowskiej hali Expo będzie otwarty 1 grudnia. Wkrótce będzie mógł przyjmować pacjentów.
    5fb93f9a0a479_o,size,933x0,q,70,h,bf9d11 5fb93f221a8bd_o,size,933x0,q,70,h,882595 5fb93f2a034c4_o,size,933x0,q,70,h,6554d6 5fb93f8e5b81a_o,size,933x0,q,70,h,d22ac5
    No fajnie to wygląda, juz się czuje bezpiecznie.

• @jaga Kraków nie może być przecież gorszy od W-wy😉.Szopkę odstawiają i tyle.Przyszły plan filmowy dla mydlanych komedii.Aż ciężko uwierzyć,że w Łodzi takiego czegoś nie otwarli😆.

• Patroni

@anka jeszcze nic straconego przecież! 😛 Myślisz, że tam można gaz wpuszczać do tych kontenerów? Mam na myśli taki rozweselający oczywiście. Albo od razu na cała hale puścić to i personel skorzysta.

• Patroni

@jaga @anka Powtarzam się jak katarynka ale dla mnie to jest polowy szpital wojskowy a kontenery są do odizolowania rannych którzy mieli kontakt z substancjami, które są zagrożeniem dla innych. Nie ma opcji że to jest na jakąś kowidoze.

• @cynamon a juz myślałam,że zazdrościsz Krakusom takiego fajnego szpitala w którym tak dobrze można zarobić, 12 tys.zl tygodniowo drogą nie chodzi😂.

Służba zdrowia odkuje się w czasie pandemii za wsze czasy.

• @anka po tej akcji większość lekarzy będzie stać na założenie prywatnych klinik.
    Kurcze przypomina mi to powieść "Ludzie Bezdomni"

• Patroni

@anka oczywiście że zazdroszczę 😂 spaniala praca, spalniale warunki, spanialy szpital, spaniala pieniądze😂

A tak serio to nawet patrząc na oznaczenia boksów. Normalnie powinny być numerowane, mniej więcej jak miejsca na koncertach czy coś albo numerkami od 1 do ilestam. A tu jest inny system. Tak jakby nazwiskami. Np nazwisko zaczynające się na EI. I do tego nr 01,02,03,04. Następne EJ nr01,02,03,04.
    Jakiś dziwny system rozmieszczania jak dla kowidozy bo powinni być pacjenci obok siebie żeby nikt nie musiał biegać.
    A te kontenery zamknięte to chyba toalety😂tak przynajmniej to wygląda na przybliżeniu.

I jak się doda do tego te autobusy karetki to stały tylko wojsko mogło to wymyślić. Na bank nie chodzi o wirusa.

• @cynamon tu chodzi o pranie kasy bo inaczej tego nie wytłumaczę. Jeszcze wyjdzie z imienia i nazwiska kto za tym stoi i co na tym zyskał.

• Nakaz wykonania testu dla osób, które otrzymają specjalnego SMS-a. Niedzielski podał szczegóły

Rząd podejmuje kolejne kroki w kierunku walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Chce wprowadzić obowiązkowe testy dla losowych osób, które otrzymają specjalnego SMS-a. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał szczegóły całej operacji.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w miniony weekend oświadczył, że w ten sposób będą przeprowadzane w trzech województwach: podkarpackim małopolskich i śląskim. Dzisiaj minister w wywiadzie dla RMF FM doprecyzował, że decyzja zostanie podjęta w tym tygodniu, a na przygotowanie całej logistyki będzie potrzebny jeszcze tydzień lub dwa.

https://5mindlazdrowia.pl/badania-przesiewowe-w-polsce/?fbclid=IwAR1XvStyzMHC6pM9gNAP7rqOdMuKpkFLxfBqITR1gFVP2uP9hmKEnqU1HgI

-chyba naiwniaków szukają?!Po drugie skąd i kto udostępnia numery telefonów bez naszej wiedzy?

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii