Sytuacja w Polsce

• Patroni

@adrian1111
    @Cynamon

Ten dokument w rządowej tv to nie wiadomo jakiej jakości i co tam dokładnie jest. Autorytarne rządy jakie mamy obecnie wszędzie widzą wrogów i w szeroko rozumianej kulturze także.
    Więc im to na rękę pokazać, że artyści są zepsuci, zdemoralizowani i nie warto ich słuchać - zwłaszcza że mają aferę z Kazikiem w radiowej trójce.
    Swoją drogą kultura i artyści zawsze władzy przeszkadzają bo wbijaja szpilę tam gdzie najbardziej boli.
    Nie mówię, że tam nie ma wypaczeń.

Czy możesz powiedzieć dokładnie jakie ataki na kościół masz na myśli? Bo akurat filmy Siekielskich atakami na kościół nie są.
    Problem polega na tym, że Polski kościół jest zahibernowany od wieków na tym samym poziomie i żadnej odnowy ani chęci do rozmowy w nim nie widzę.
    Tak w skrócie powiem, że reformacja ominęła Polskę i polski kościół. Ma on obecnie w polsce takią pozycję, że cokolwiek się powie to od razu uznają za atak.
    Wiara w Boga ważna rzecz ale manipulacje wychodzą także od ludzi kościoła więc tu nie ma gwarancji na prosty podział na dobrą i złą stronę.

• @robertrobson Dokumentu Sekielskiego nie widziałam, ale wiem, że nie poruszył kluczowej rzeczy dla sprawy, o której wspominał prof. Karoń - oskarżeni księża byli agentami...
    Zawsze bardzo ceniłam tego reportera, ale w tym przypadku słabo pograł. Temat jest na tyle ważny, że nie ma przypadków, kiedy facet tego kalibru o czymś takim nie wspomina, więc to o czym mówi @adrian1111 niestety jest na rzeczy.

Jeszcze taki "szczegół", facet ostatnio zrobił sobie masońskie tatuaże na rękach. Widziałam wywiad z nim, kiedy zapytany o nie, zaciągnął rękawy z dziwnym grymasem i powiedział, że innym razem o nich opowie...

• Jakaś dziwna moda nastała w dzisiejszych czasach, nagle dużo mówi się o pedofil i to nie tylko w pl. Żeby była jasność ten temat jest bardzo ważny i trzeba o nim mówić, ale nie teraz bo i tak nikt tego nie wyjaśni i nie zrobi z tym absolutnie nic.

Pedofilia nie bez powodu została teraz nam rzucona na języki. Nie wszyscy wierzą w korone, część społeczeństwa już przywykła do informacji w tym temacie. Więc odpowiednie służby wymyślają nam kolejne zajęcia abyśmy nie zauważyli co tak naprawdę się dzieje. Do tematu szczepień, 5g, różnych afer politycznych, dochodzi nam teraz pedofilia.
    Co ciekawe nikt nic nie mówi o końcu tej dziwnej sytuacji wręcz nam się wmawia że mamy do tego przywyknąć. Nie ma państwa które by starało się jakoś to rozwiązać, aby móc pójść dalej, tylko cały świat tkwi w zapeszeniu. Moje zdanie jest takie że mamy zimną wojnę między USA, a Chinami. Na razie nie wiem jakie jest stanowisko innych państw typu Niemcy, Francja i Rosji która siedzi bardzo cicho. Nie wiem czy dojdzie do konfliktu zbrojeniowego, ale na pewno w niedługim czasie zorientujemy się że wiele produktów które były odpowiedzialne za naszą wygodę znikną. Krążą plotki że Trump chce nałożyć embargo na Chiny, więc masa rzeczy które nas otaczają zaraz wypatruje 😉 . Pod pretekstem korona wirusa będzie się mówić, że to dobrze bo to może powstrzyma dalsze zakażenia itp.

• Wsadzili ją do suki i wywieźli poza Warszawę. Wypuścili w nocy

– Policjanci powiedzieli mi, że sanepid może skonfiskować mi wszystkie środki na koncie. Widziałam, jak obok mnie mdleje mężczyzna. Prawdopodobnie miał zawał. Ktoś rozpiął mu koszulę i zaczął go reanimować. Policja zaczęła go wlec w jakimś kierunku, ale nie była to karetka. Zgłosiłam policjantowi ponownie, że jest mi słabo i duszno, ale nie pozwolił mi wyjść poza kordon. To było przerażające – mówi Agnieszka Cyfka, uczestniczka sobotniego strajku przedsiębiorców.

https://www.wiesci24.pl/2020/05/18/wsadzili-ja-do-suki-i-wywiezli-poza-warszawe-wypuscili-w-nocy/

• Patroni

@Anna

oskarżeni księża byli agentami...

Nie mówię, że to nie jest ważne, bo wszystko jest ważne. Jakiś czas temu pisałaś o tym, że jakby nie kościół to jeszcze by był PRL. Tymczasem to środowisko było tak podzielone (jak zawsze w histori) że trudno tu używać jednego słowa kościół.
    Przecież wystarczy prześledzić listy pasterskie biskupów za czasów PRL'u i ładnie wyjdzie kto co myślał i co kazał robić.
    Takie analizy są juz zrobione przez historyków i religioznawców wystarczy sięgnąć.

Warto by było doprecyzować co macie na myśli mówiąc, że "jest coś na rzeczy". Bo niby adrian1111 jest przeciw kościołowi ale niby coś się dzieje? Co dokładnie macie na myśli. Tak jak pisałem wyżej, reformacja prawie nie tknęłą Polski i może teraz przyszedł czas, że różne rzeczy dzieją się z kościołem.
    To wszystko działo się w europejskim kościele w XII i XIII wieku. Oni mają te rzeczy już za sobą, tylko Polski kościół jest "skansenem" i brak mu odpowiedniego intelektualnego poziomu.

Czy możesz dopowiedzieć kto miał te tatuaże, bo nie bardzo rozumiem.

• @robertrobson Jesteś inteligentnym facetem, więc czy muszę Ci tłumaczyć, co oznacza fakt, że jeden z lepszych i bardziej przenikliwych reporterów w tym kraju pomija temat agentury w KK w tak upokarzającej dla Kościoła sprawie?

Oczywiście, że Kościół był podzielony. Przecież właśnie mówię o agenturze, więc nie otwierajmy już otwartych drzwi. Pamiętam, co pisałam wcześniej - o roli Kościoła to raz, ale przede wszystkim Jana Pawła 2-ego.

Nie wiem, czy tęsknię za reformacją, bo jeśli spojrzeć na resztę Europy, która zdycha i to na wielu poziomach, to nie jest to dla mnie przykład. To muzeum oderwane od swoich wartości, sprzeniewierzające te wartości w imię tolerancji... Nie ma kultury bez religii... I Oriana Fallaci - akurat ateistka, ale mówiąca o sobie samej - ateistka o chrześcijańskich korzeniach - miała rację, że uciekła z Europy, nie mogąc patrzeć na działania lewicy.

Tatuaże miał Sekielski, o nim była mowa. (przecież nie Jan Paweł 2 🙂

• Patroni

@Anna
    Dlaczego Siekielski milczy na te tematy? Może dlatego, że to nie jest sprawa pierwszego rzędu? Nie wiem.
    Reformacja akurat zrobiła sporo dobrego i mi jednak szkoda, że ominęła Polskę. W czasie kiedy te rzeczy toczyły się, Europa była tyglem wrzących ideii, mód, prądów umysłowych. Tak samo jak prawdy wiary i ich sedno musiało sobie radzić w takich okolicznościach podobnie sie dzieje i dziś w Polsce.

Chrześcijaństwo musi na nowo znaleść swoje korzenie. Nie ma kultury bez religii ale odnowione chrześcijaństwo nie może ponownie stać się unicestwiaczem innych kultur i poglądów. Własnie to wszystko musi być robione w imię tolerancji i humanizmu bo pomimo różnych dziwnych rzeczy które znajdują się w Biblii są tam też i wartości egalitarne.

W Europie, mówiłem o tym wcześniej, jak zwykle wszsytko spieprzyli politycy i przegieli z poprawnością polityczną. To oni wymyślili, że w miejsce ideii religijnych, ludzie mają sie podpierać dziełami kultury i to one mają odpowiadać na podstawowe pytania człowiek dotyczące sensu życia, wartości, dobra i zła itp. Te działania wprowadzili na europejskie i amerykańskie uniwersytety pod różnymi nazwami studiów z zamiarem, że dzieła opery, malarstwa, muzyki, czy sztuki zastąpią niewydolna religię.
    Wystarczy wspomnieć słowa rektora jednej uczelni angielskiej Georga Stuarta Gordona, który mówił, że Anglia jest chora a angielska literatura musi ją ocalić. Kiedy kościoły zawiodły literatura i dzieła kultury muszę odnowić społeczeństwo.

Europa nadal ma wielu dobrych myślicieli a nawet znalazło by się kilku dobrych teologów. Powoli się przebijają, ale może za wolno to idzie.

Rola kościoła jak i JPII w obaleniu PRL jest przeceniana. Nie mówię że żadna ani znikoma. Po prostu JPII w polsce mówił co innego a na świecie odnośnie tych samych sytuacji mówił coś odwrotnego a ludzie na świecie patrzyli ze zdziwionymi oczami na to co co mówił i dlaczego tak robił.

• @robertrobson Sekielski jest profesjonalistą. To nie przypadek, że nie wspomniał o czymś, co jest bardzo istotne, jeśli spojrzy się na skalę tego zjawiska wśród księży agentów.

Reformacja ma swoje dobre strony, ale to długi temat w kontekście podwalin pod rewolucję, od której niestety mamy już równię pochyłą w Europie.
    "Unicestwiaczem innych kultur i poglądów" to już jest, ale inna religia...
    A poprawność polityczna nie wzięła się z dnia na dzień. Na pewno coś Ci mówi marsz przez instytucje?

Nie znam szczegółów, jak wyglądała polityka JP2 i tego, co mówił u nas, a co na świecie i co za tym stało. Kilka miesięcy temu znalazłam się na wykładzie o roli pielgrzymek w obalaniu systemu. Kapcie spadają z nóg. To było po prostu wielkie Te wszystkie kacyki bały się tej siły, liczyły się z JP2. Morze ludzi przychodziło... Z masami można, ale nie trzeba się liczyć. Ale z JP2 nie mieli łatwo, kiedy naciskał na kolejne wizyty i zawsze niosły one ze sobą zupełnie niespodziewane wydarzenia towarzyszące. Pamiętam, że jedna z takich wizyt po prostu rozmontowała generała 🙂 Nie pamiętam niestety szczegółów. W każdym razie to zmieniało ducha w ludziach za każdym razem i dawało namacalne zmiany na poziomie władzy.

• Patroni

@Anna
    Dlatego mówię, że poprawnośc polityczna poszła za daleko, pozwalając na różne rzeczy tej INNEJ religii.
    Z chęćią posłuchał bym takiego wykładu na którym byłaś, uzupełnił bym wiedzę, porobił notatki ehhh.....
    Muszę jednak zaznaczyć, że JPII w Polsce nadal jest ikoną, postacią zupełnie pozytywną choć w rezczywistości taką osobą nie był. Nie jestem znawcą, choć trochę czytałem na ten temat i nadal szukam źródeł, ale znawcy wypowiadają się, że bez Gorbaczowa i Pierejstrojki sam JPII nic by nie zrobił. ZSRR zaczął się rozpadać a ten rozpad promieniował a raczej rozluźniał swoje macki i kraje "poddane" mogły zrobic więcej.
    Oczywiście, że dodawał ludzom energi, sił i otuchy. Szkoda tylko, że w Ameryce łacińskiej, kiedy tam robotnicy także walczyli z ciemięzycielami i kiedy liczyli na JPII ten ich zganił, powiedział, że nie mają robić rewolucji tylko cierpieć w Chrystusie.
    Tak więc widzimy tu dwa standardy moralności i nie ma równego traktowania ludzi.
    Zmiany we władzach Polskich, choć stopniowo, zachodziły bo oni widzieli, że idzie nowe, ZSRR się rozpada i trzeba jakoś ułożyć sie na nowo. Ten efekt układania się widzimy do dziś.

• @robertrobson Nie znam szczegółów tych sytuacji w Ameryce Łacińskiej, więc się nie wypowiem.
    Słuchałam fragmentu (zawsze fragmentami, bo trzeba przecież kiedyś żyć 😏 ) audycji u Enkiego i tam bardzo ciekawie męczyli temat KK. Był przykład Irlandii, gdzie Kościół jest pozamiatany. 60% księży było tam opłacanych przez Wielką Brytanię... I teraz kwestia tej całej patologii, która była zwalana na katolicyzm - nadużyć czasami kończących się śmiercią. Jak to ujął Jan Matejko (bodajże prawnik) "sprawstwo kierowane najtrudniej udowodnić w procesie".
    Jaki proces księży w Polsce ma czerwoną historię, ja osobiście nie wiem. Ale tajemnicą wojskową takie rzeczy nie są, zwłaszcza dla reporterów śledczych. W końcu to ich zadanie - ujawnianie prawdy. A nie tylko jej fragmentów, bo wtedy robi się jak na zdjęciu - które coś pokazuje, ale jeszcze więcej ukrywa w tym co jest poza kadrem.

Co do Gorbaczowa, z tego co pamiętam ze świadectw na tych wykładach, to były naczynia połączone - moc JP2 i to co fermentowało w ZSRR.

• Ogromne brawa dla pana Brzozowskiego za odwagę.Nie tylko powiedział prawdę, ale i utarł nosa nadętemu doktorkowi.

⚠️Oglądać zanim usuną😉.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/48186197/medyczne-bzdury-wypowiadane-przez-influencerow-gwiazdy-celebrytow?fbclid=IwAR2mzso8TOv75-vJ5HNK5spJJU5qoVQGNjlB35leFS2v5PP79yOp1fLWAdU

• Ministerstwo kupiło respiratory od byłego handlarza bronią. Za "niespotykaną cenę".
    -jednym słowem afera za aferą,a Szumowski w pełni jak widać swoimi uczynkami zasługuje na swoje nazwisko to gangster i szumowina całą gębą.Aż żal,że czasy szafotu zniesiono.

Ministerstwo Zdrowia kupiło 1,2 tys. respiratorów za łącznie 200 mln zł od firmy E&K z Lublina. Według "Gazety Wyborczej", "za kontraktem stoi Andrzej Izdebski", biznesmen zamieszany niegdyś w handel bronią. Jak podkreśla gazeta, respiratory kosztowały po 160 tys. zł za sztukę, co jest "niespotykaną" ceną na rynku.

Ministerstwo Zdrowia, zapytane dlaczego kupiło respiratory za taką cenę, odpowiedziało, iż "firma przedstawiła ofertę zakupu respiratorów i uzyskała pozytywną rekomendację CBA".
    "znane na rynku" są tylko niektóre.

Według firmy E&K, od lat zajmuje się ona m. in. obrotem wyrobami medycznymi, a jej oferta była "najtańsza i z najkrótszymi terminami dostaw".

"GW" zaznacza, że spółka E&K istnieje od 1994 r., a jej prezesem jest Andrzej Izdebski. Miał on być zamieszany w nielegalny handel bronią - sprzedaż polskich pistoletów maszynowych na Bliski Wschód - w 1991 r., co opisywała "Rzeczpospolita". Według opisu "Rz", firmy, których współwłaścicielem był Izdebski, podejrzewane były o naruszanie embarga ONZ na dostawy broni. Kilka lat później działalność Izdebskiego omówił TVN, który wskazał przy okazji, że ONZ zarzucił Izdebskiemu współudział w łamaniu embarga na dostawy broni. Był on "największym eksporterem broni z magazynów armii bułgarskiej". Polak miał też współpracować z Wiktorem Butem, najbardziej znanym na świecie handlarzem bronią, ostatecznie skazanym na karę więzienia w USA.

Ministerstwo, odnosząc się do tych informacji, stwierdziło krótko, iż spółka jest legalnie działającym podmiotem, a MZ nie sprawdza profilu działalności gospodarczej firm biorących udział w zakupach dot. koronawirusa. Weryfikuje jedynie, czy są spełnione kryteria zamówienia oraz "zdolności oferenta do realizacji dostaw".

-To zajście rzypomina mi to co do joty amerykański film z Nicolas-em Cage..

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/gw-ministerstwo-kupilo-respiratory-od-bylego-handlarza-bronia-za-niespotykana-cene/9flb1hh?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_bi&fbclid=IwAR2tAybQrWIq9RkjvQKQ9sIt-F0Ragvixb3Pkktum8Z1Asv7UnwfdX4HzZ8

• Rumcajs już w 2017r.zachwycał się Billem Gates-em.
    https://www.facebook.com/SzlachetnieZdrowy/videos/602417330623378/?vh=e

• Pielęgniarki z katowickiego szpitala tańczą i śpiewają. Apelują do pacjentów: „Nie kłam nas.“

• Płocki Orlen ma się dobrze... Okazało się, że jedna pracownica ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Przebadano 260 pracowników, którzy mogli mieć z nią kontakt. Wszyscy zdrowi 😏
    (Ś)wirus zbiera żniwo tam gdzie chcą rządzący.

04CAEF8D-1B5C-4CB9-AA39-2B32297405D6

• Patroni

@anka No też to pisałam ostatnio. Ze musza te testy fałszywie + oznaczac teraz jako ujemne.
    I to jest własnie zajebiste. Ze wczesniej to mogli zwalac na chinskie testy bo złe były nic nie wiedzielismy bla bla bla
    Ale teraz to przeciez musi wygladac zupełnie inaczej. Musza byc odgórne zarzadzenia ze testy maja wychodzic negatywne. To musi byc albo pisemnie albo ustnie przekazane polecenie służbowe dla osob w tcyh laboratoriach. Wiec predzej czy pozniej ktos zacznie sypać. Ze to wszystko było sterowane.
    Bo jak wchodzi to czynnik ludzki to zawsze jest jakis margines błędu.
    Takze tylko czekac na lawine.

• @Cynamon w Polszy przynajmniej jest nadzieja,że się coś posypie i wyjdzie na jaw,w Germanii zapomni,dobrze te hieny się drukują .Wczoraj wpadł mi ciekawy artykuł na temat Södera,a konkretnie rodziny jego żony,która produkcje przeniosła do Słowacji,a fabryki za grube pieniądze uchodźcom wynajmują.Firma nazywa się Baumüller.Patrz artykuł poniżej:

https://www.nordbayern.de/region/nuernberg/profitiert-soders-familie-von-der-fluchtlingskrise-1.4936539

Przekręt ten trwa bodajże od 2015r.Minister Bawarii Söder zarabia miesięcznie 21.102€:
    https://www.merkur.de/leben/geld/verdient-markus-soeder-bayerischer-ministerpraesident-zr-12910931.html

Najgorsze jest to,że tego złoczyńcę proponuje się na stanowisko Makreli o czym coraz głośniej się ostatnio mówi.

• Nie tylko zwolnienia przez e-mail, ale i niższe odprawy. Tak rząd pomaga Polakom w dobie pandemii koronawirusa.

Do tej pory wysokość maksymalnej odprawy wynosiła 15-krotności minimalnego wynagrodzenia. Zmiany, które przewiduje tarcza 4.0, zmniejszają ten limit do 10-krotności minimalnego wynagrodzenia. Oznacza to, że kwota ta zmniejszy się o około 13 tysięcy złotych.

– Z analiz naszych ekspertów wynika, że te ograniczenia dotyczyłyby także odpraw emerytalnych. Jeśli tarcza 4.0 zostanie uchwalona, nie będą one mogły przekroczyć 26 tys. zł – mówi Andrzej Radzikowski szef OPZZ.

https://nczas.com/2020/05/25/nie-tylko-zwolnienia-przez-e-mail-ale-i-nizsze-odprawy-tak-rzad-pomaga-polakom-w-dobie-pandemii-koronawirusa/

• Patroni

@anka
    Wykorzystają pewnie korporacje do zwalniania ludzi po automatyzacjach...

Log in to reply