Podsłuchy na telefonach, czyli 1984 na własne życzenie

• Ave Ziomy,

zachęcam do potestowania jak was telefony podsłuchują.
    Dzisiaj żona mnie zapytała, skąd w ogóle wzięło mi się picie Yerba Mate.
    Po paru godzinach wchodzi na swój instagram i co ?

705e1f6e-eb36-4d0c-a8b8-707e2f1d46fe-image

Taka oto reklama 😄 Nie pierwszy raz coś takiego.
    To co się dzieje, plus ta akcja z koroną zaczyna mnie przytłaczać momentami. Pełna inwigilacja, pełna kontrola. Jeszcze trochę i serio ale to będziemy takimi 10000% niewolnikami.

• Patroni

@baku O prosze, niezle niezle. Jestem ciekawa na jakiej zasadzie to działa wlasnie. Jak zbudowane sa te algorytmy. Bo u mnie to wszystko jakies popsute jest nawet jak szukam czegos konkretnego w necie np butów i nie zapisze strony to pozniej za nic w swiecie tego nie moge znalezc bo mi sie nie wyswietla. Chyba ze to reklama z konkretnego sklepu no ale to nie jest jakas wielka technologia xD cos w stylu obejzane poprzednio. Tez juz kiedys pisalam ze jak wyswietlam jakis film palmy do do kolejki wskakuje mi automatycznie swinka Peppa. Zawsze😂
    takze taka to inteligencja😂

• pogadaj do telefonu o butach a moment się znajdą 😂

• @baku No ja miałam reklamę sukni weselnych wieczorem po rozmowie na plaży o weselu bliskiej osoby. Ale zaznaczam: to nie była rozmowa przez tel.

Tych sytuacji było więcej. Gadka o kwiatach i już ogrodowe inspiracje w reklamach...

Jak nie muszę, nie używam tego g... W tym więzieniu my sami jesteśmy strażnikami, grunt to w końcu pokumać.

• heh w zeszłe wakacje rozmawiałem z siostrą o kupnie basenu (nie przez telefon tylko face to face), następnego dnia w telefonie miałem reklamy z basenem xd

• A moze to nie podsluchy a...PRAWO PRZYCIAGANIA?:D serio teraz pisze 🙂

• @adrian1111 zbiegi okoliczności xd

• Szukałeś kiedyś yerba mate wyszukiwarką na telefonie lub na komputerze będąc świadomie lub nie jednocześnie gdzieś zalogowany? Masz włączone wyszukiwanie głosowe(zgoda dla google)? "Polubiłeś" gdzieś yerba mate? Jak wcześniej było głośno o tych "dziwnych zbiegach okoliczności" zrobiliśmy mały test na hasła dla nas niestandardowe (dialog luźny w stylu np. kółko dla chomika może w końcu kupimy itd.) i u nas mechanizm reklamowy się nie potwierdził. Jednak jeśli ktoś kiedykolwiek wpisywał w wyszukiwarkę jakieś hasło i nie kasuje zapisanych danych to takie reklamy się pojawiają.

• ja np mam blokowanie reklam na poziomie systemu (z poziomu hosts. kto wie ten zrozumie) także nawet właściwie nie mam szansy przetestować

• Mi się to często zdarza. Mam poblokowane wyszukiwanie głosowe itd. Żadna nowość że te podsłuchy działają nawet gdy są teoretycznie wyłączone.

• dlatego trzeba zrootować urządzenie i zablokować takie pierdoloty na poziomie systemu

• @eshe napisał w Podsłuchy na telefonach, czyli 1984 na własne życzenie:

Szukałeś kiedyś yerba mate wyszukiwarką na telefonie lub na komputerze będąc świadomie lub nie jednocześnie gdzieś zalogowany? Masz włączone wyszukiwanie głosowe(zgoda dla google)? "Polubiłeś" gdzieś yerba mate? Jak wcześniej było głośno o tych "dziwnych zbiegach okoliczności" zrobiliśmy mały test na hasła dla nas niestandardowe (dialog luźny w stylu np. kółko dla chomika może w końcu kupimy itd.) i u nas mechanizm reklamowy się nie potwierdził. Jednak jeśli ktoś kiedykolwiek wpisywał w wyszukiwarkę jakieś hasło i nie kasuje zapisanych danych to takie reklamy się pojawiają.

To na mojej żony telefonie, ona nie szukała tego.
    Jak mówię, stało się to kilka godzin po tym jak gadaliśmy o yerba mate. Nie pierwszy raz coś takiego.

• @baku U mnie to było pierwsze wesele, o którym się mówiło OD LAT. I jeszcze powtórzę: rozmowa była face to face. Telefon sobie wszystko grzecznie słuchał..

• Patroni

@baku
    Jak ja kiedyś wspomniałem o sprzęcie elektronicznym, to chwilę później euro RTV podesłało maila 😄 I też nie raz podobna sytuacja mnie spotkała.

• @Anna napisał w Podsłuchy na telefonach, czyli 1984 na własne życzenie:

@baku U mnie to było pierwsze wesele, o którym się mówiło OD LAT. I jeszcze powtórzę: rozmowa była face to face. Telefon sobie wszystko grzecznie słuchał..

Masz rację. To nie jest związane z mówieniem/słuchaniem.

• @Anna ale nie w sezonie weselnym?
    Jeśli chodzi o przeglądarki używacie i na telefonie i na komputerze np. ccleanera?
    Nie wiem gdzie maile macie pozakładane i czy "wyraziliście zgodę na pewne treści"(reklamy).
    @esk3l na różne konta mailowe otrzymuję, w zależności od czasu i dostawcy różne treści, w tym reklamy sprzętu, polis, sukien ślubnych, środków na odchudzanie, jak zyskać na nietrafionym kredycie we frankach czy gdzie kupić złoto lub ubranka dla dzieci lub jak zostać bohaterem domu czy ostatnimi czasy 20 wariacji związanych z koronawirusem. Dostaję maile dotyczące praktycznie wszystkiego, szczególnie od jednego dostawcy, u innych mniej.
    Może u Was działa mechanizm potwierdzenia? Tj. ignorujecie resztę, a mail/reklama która rzekomo Was dotyczy staje się "dowodem"?
    Odbieram maile od lat, siedzę w internecie od lat. Wiem, że do póki nie zadziała się np. ccleanerem reklamy czegoś, czego ktoś szukał kiedykolwiek będą się pojawiały w przeglądarce.
    Moje obserwacje nadal , w najmniejszym stopniu nie potwierdzają personalizacji reklam czy maili "z podsłuchu".

• @eshe Są rzeczy, o których nie napiszę na tym forum.

Z tym weselem to było dla mnie straszno śmieszne, bo w przeciwieństwie do wielu kobiet mnie ten temat nie kręci. Więc to tak, jakbym nagle zobaczyła reklamę ciągnika.

• @eshe zakłam że "akceptacja" odbywa się przez naciśnięcie podświetlonego guziczka. No to lekkie, łatwe i najważniejsze, bezstresowe, bo kto by tam czytał....
    A potem są tylko następstwa... Znaczy nieoczekiwane reklamy i podpowiedzi.

Ps pod jednym IP {domostwo} jedna osoba szuka sukni a reszta ma reklamy. ;:-}}
    Dla przykładu, żona szuka ubrań, ja mam modelki...
    Ale kiedy ja " szukam "auta, żona nie ma reklam mechaników...

• @CUD_CzasUniescD W tym okresie mieszkałam sama.
    Zresztą przykładów jest więcej. Zauważam błyskawicznie takie rzeczy, zwłaszcza jeśli wyskakuje coś dla mnie egzotycznego (a o tym czymś właśnie przed chwilą rozmawiałam).

• @Anna są rzeczy o których nie mówię jeśli wiem że może mnie podsłuchać jakiś telefon. oczywiście cenzuruje swoje słowa w wypowiedziach na forum. witamy w komunie. odnośnie reklam i treści proponowanych od ponad roku ja i mój kumpel mamy te same propozycje od YT i klikamy w te same proponowane rzeczy - tych przypadków było za dużo

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii