• Patroni

@anka i @konradakumulator Poruszyli ciekawy temat inwigilacji przez technologie.
    I pytanie: Czy ludzie są świadomi tego że telefony zapisuja kazdy nasz ruch? Co dzieje się pozniej z tymi danymi. Kto ma do nich dostep i jak to wykorzystuje?
    Chyba pierwszy szok był przy Snowdenie i wtedy sporo ludzi sie dowiedziało. Ale temat zastał zagrzebany bo w dzisiejszym swiecie bez smartfona praktycznie nie da sie funkcjonowac.
    Wiadomo ze google zbiera nasze dane. Przeciez po to powstały wszystkie facebooki instagramy itd. ale ostatnia afera z Huaweiem i googlem ruszyła temat, że tak naprawde to nie jest wszystko jedno kto skupuje te informacje.
    Co o tym sądzicie?
    Od siebie moge polecic film
    https://www.filmweb.pl/film/Hakowanie+świata-2019-835638

A tu artykuł https://www.benchmark.pl/aktualnosci/smartfony-xiaomi-zbieraja-wszystkie-dane-o-uzytkowniku.html

• dobry pomysł. Zwłasza, że rządy chcą przecież uzależniać nas od tego dziadostwa.Trza za wczasu ludzi na to wyczulać i bojkotować ile się da bo marny nasz los.

• Bez smartfona można świetnie funkcjonować ale polecam zaopatrzyć się w papierową mapę.

• Chciałam o tym już wcześniej napisać. To nie jest tak, że jacyś tajemniczy "oni" ściągają nasze info, to ludzie sami się wystawiają, używając podsłuchu, który udaje telefon.

Tak się składa, że zawsze dostawałam telefon w prezencie. Nigdy nie zależało mi na smarcie. Kiedy się pojawił, miałam fazę uzależnienia i zaraz odstawiłam ten szajs. Przestałam już wtedy lubić nawet esemesy, czy rozmawiać przez tel.
    Nie rozumiem, jak ludzie dorośli, jeśli widzą u siebie taką słabość, coś z tym nie robią, albo kiedy widzą to u swoich dzieci.

To jest prawdziwy kaganiec, maseczka to w porównaniu z tym śmiech na sali.

• @Anna przyznam że zabawnie mi się czyta o zdemonizowanych smarkfonach.
    Kiedyś w usach była pro.hibicja bo alko był zdemonizowany, oficjalnie. I to był złoty okres do powstania fortun z przemytu. Aż zaakceptowano podatki z alko i sprawa się skończyła.

Ps co myślisz o sterowaniu emocjami za pomocą smartfon?
    Niektórym to przeszkadza.
    Czasem bywają inne udogodnienia w posługiwaniu się wyszukiwarkami.

• @CUD_CzasUniescD Co masz konkretnie na myśli ze sterowaniem emocjami?

• This post is deleted!
  • Patroni

@konradakumulator

Bez smartfona można świetnie funkcjonować ale polecam zaopatrzyć się w papierową mapę

Kilka razy jechaliśmy w wakacje przez pół Europy i zawsze kupowałem aktualną mapę papierową a do tego drukowałem sobie wszystkie najwieksze rozjazdy jak Antwerpia, Duisburg czy Dordmund. Robię to po to aby być pewnym gdzie jadę, przecież jedziemy całą rodziną. Ale jak kilku znajomych się o tym dowiedziało to patrzyli na mnie jak na ufo z pytaniem: po co Ci to przecież mamy nawigacę w telefonie, Jedż na telefon przez pół europy chłopie.
    Nie dziękuję.

@CUD_CzasUniescD
    Sterowanie emocjami? Przecież to bardzo proste - większość jest uzależniona od lajków. Dużo lajków - dobry humor, mało lajków - depresja.

• @robertrobson napisał w Inwigilacja przez smartfon:

@konradakumulator

Sterowanie emocjami? Przecież to bardzo proste - większość jest uzależniona od lajków. Dużo lajków - dobry humor, mało lajków - depresja.

Ach to... myślałam, że nowy level 😏

• Patroni

@Anna
    Pewnie mają kilka leveli. Jak przeczytałem ksiązkę "Siła nawyku - Duhigg Charles" to mi szczęka opadła. Jeszcze w latach osiemdziesiątych, gdzie komputerów używano ledwo co, matematycy opracowywali teoretycznie, nawyki zakupowe i nie tylko zakupowe.
    Co ciekwe udało im się to zrobić i zaczeli odkrywać jak ludzie sie zachowują kiedy i w jaki sposób podejmuja decyzje. Pierwszym co zlecił te prace był Wallmart w USA. Nieżle na tym wyszli.

• Duże oczekiwania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczące aplikacji ostrzegawczych korona nieco osłabły.

Cyt."Nawet podczas korzystania z takich pomocy ludzie nadal muszą być śledzeni przez fizyczną osobę.Ważne jest śledzenia kontaktów z zarażonymi ludźmi, ostrzeganie ich i poddawanie ich kwarantannie - powiedziała w środę ekspertka WHO Maria van Kerkhove w Genewie. „Takie aplikacje nie mogą zastąpić ludzi, które sprawdzają takie kontakty” - powiedziała.

Z takiej aplikacji na telefon komórkowy można korzystać w Niemczech i wielu innych krajach. Takie aplikacje rejestrują, które smartfony zbliżyły się do siebie. Następnie możesz ostrzec użytkowników, jeśli później okaże się, że w ich okolicy znajdowała się zarażona osoba. Użytkownicy mogą następnie poddać się kwarantannie.

Eksperci uważają, że około 60 procent populacji musi korzystać z tych aplikacji na swoich telefonach komórkowych w celu ochrony przed infekcją. W Niemczech i większości innych krajów udział powinien być dobrowolny lub już taki jest."

https://www.morgenpost.de/vermischtes/article229055841/Coronavirus-News-Angela-Merkel-PK-Kontaktbeschraenkungen-Sport-Bundesliga-Deutschland.html

• @Anna napisał w Inwigilacja przez smartfon:

@CUD_CzasUniescD Co masz konkretnie na myśli ze sterowaniem emocjami?

Raczej interakcja, na jakimś tam niewygórowanym poziomie.

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii