Korona jak media sobie same przeczą i kłamią na żywca


 • https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-analizujemy-dane-dot-smiertelnosci-w-hiszpanii-lombardii-i-polskich-duzych-miastach-6506964437837953a.html

  Czyli trochę matematyki o której trąbimy od dawna:

  Blisko 1,4 mln zakażonych, 141 tys. zgonów. To oficjalny bilans koronawirusa w Europie na 4 dzień maja. Oficjalny, ale wcale nie najpewniejszy. Epidemiolodzy szacują, że nosicielami wirusa może być już niemal 7 mln osób. Pięć razy więcej.

  To wynik prostej statystyki. Zaledwie 20 proc. chorych ma silne objawy i zgłasza się po pomoc. Reszta przechodzi chorobę bezobjawowo lub ma niewielkie problemy. Do szpitala nigdy nie idzie. Nie przechodzi więc testu, nie jest wyłapana. W statystykach tych ludzi nie ma. A jest ich ogrom. Jednocześnie nie wszyscy ze wskazaniami są testowani, np. w krajach, które nie są w stanie wykonywać większej liczby badań.

  Gdyby te szacunki przenieść na Polskę, to zamiast o 14 tys. zakażonych moglibyśmy mówić o 70 tys. O takim stosunku mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski, o takich danych wielokrotnie mówił prof. Krzysztof Simon, ordynator szpitala zakaźnego we Wrocławiu.

  Z czego wynika prosty wniosek iż śmiertelność jest o wiele mniejsza.

  a potem:

  I tak np. od 11 marca do 14 kwietnia w Hiszpanii koronawirus zabił 18 tys. osób.

  Tak ? Przecież wiadomo, że to korelacja tylko.
  🙂

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii