Testy na koronawirusa wycofane. Da艂y wynik dodatni u kozy, przepi贸rki i owocu papai w Tanzanii馃嚬馃嚳.鈩癸笍 na temat sytuacji w tym kraju.

• -Nawet ludzie w Afryce nie wierz膮 w rzetelno艣膰 tych test贸w 馃ぃ.
    W ramach kontroli potajemnie testowano nim r贸偶ne zwierz臋ta, owoce oraz olej silnikowy馃檲.
    Prezydent Tanzanii John Magufuli poinformowa艂, 偶e wycofano stosowane testy na obecno艣膰 koronawirusa, poniewa偶 da艂y wynik dodatni przy badaniu pr贸bek m. in. kozy i papai.

Artyku艂 na poprawienie humoru:
    https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200509862-Testy-na-koronawirusa-wycofane-Daly-wynik-dodatni-u-kozy.html?fbclid=IwAR01YUTQY6hV1e9Zaz4LBwSjJDl3xZOi0ph4r4j6RGpiNjacWZrxxTckgV8

• @anka To jest bardzo smieszne a zarazem przerazajace jakie te testy sa zjebane. W mediach o tym nie uslyszymy. Przez tak bledne testy statystyki sa zawyzane i zdrowi ludzie zamykani sa w domach. Tutaj to chociaz jak koza chora i wlasciciel to mozna bylo by ich razem zamknac...napewno by sie nie nudzili razem a w wolnym czasie mogli by skonsumowac zarazona papaje 馃檪

• @adrian1111 gratuluj臋 wyobra藕ni.Papaja jest bardzo dobra na 偶o艂膮dek i ma ma艂o w臋glowodan贸w.W Rzeczpospolitej o tym napisali馃檲.

• @anka Koza tez jest dobra. Mozna ja trzymac za rogi niczym kobiete za wlosy... a papaja to droga jest. Wolalbym byc zamkniety z zarazonymi bananami czy jagodami 馃檪

• a czy wie kto艣 czy u偶ywaj膮 oni tych samych test贸w co w Polsce?

• @adrian1111 W Indonezji papaje mo偶esz kupi膰 za 1 z艂.Og贸lnie wsz臋dzie w Azji to do艣膰 tani owoc i tam smakuje najlepiej.Te kupione w Europie s膮 bardzo gorzkie i goryczkowate. Najwi臋ksze widzia艂am na "targu wied藕m" w La Paz w Boliwii, a najlepsz膮 jad艂am na wyspach Galapagos w Ekwadorze, smakowa艂a jak pudding.
    Drzewo papai uro艣nie praktycznie wsz臋dzie.Problemem s膮 ma艂py,a zw艂aszcza makaki, kt贸re wejd膮 wsz臋dzie i nic sie przed nimi nie uchowie.

• @gioconda

Z Germanii s膮 te testy

Cyt."Minister zdrowia dzi臋kuje Niemcom"

Minister zdrowia Ummy Mwalimu podzi臋kowa艂 Niemcom za wsparcie rz膮du w walce z pandemi膮. KfW dostarczy艂by 5400 zestaw贸w testowych dla sze艣ciu kraj贸w we Wsp贸lnocie Wschodnioafryka艅skiej, z kt贸rych 500 ju偶 przyby艂o do Tanzanii. We wsp贸艂pracy z Instytutem Medycyny Tropikalnej im. Bernharda Nochta (Hamburg) przeprowadzone zostan膮 r贸wnie偶 intensywne szkolenia dla ekspert贸w laboratoryjnych.

5,6 mln euro posz艂o z Globalnego Funduszu Kontroli Korony

艢wiatowy Fundusz zapewnia Tanzanii oko艂o 5,6 miliona euro na walk臋 z koronawirusem. Wed艂ug ministra zdrowia Ummy Mwalimu oko艂o 3,8 miliona euro zostanie przeznaczone na wyposa偶enie ochronne personelu szpitala. Globalny fundusz ma siedzib臋 w Genewie. Finansowanie otrzymuje z wk艂ad贸w rz膮d贸w i firm. Niemcy s膮 jednym z najwi臋kszych sponsor贸w.

W tym artykule pisze,偶e cie偶arowki ze sprz臋tem nie mog膮 wjecha膰 bolokuje je Kenia.
    https://www.bagamoyo.com/index.php?id=907

• Wed艂ug francuskiego ambasadora w Dar es Salaam Francja chce wesprze膰 kraje afryka艅skie, w tym Tanzani臋, kwot膮 1,2 mld EUR w walce z wirusem koronowym i szkodami ekonomicznymi.

• Bardzo dobre zr贸d艂o informacji na temat korony w Afryce, z tego co widz臋 co dziennie aktualizowane.Niestety w j.niemieckim, trzeba czyta膰 mi臋dzy wierszami, poniewa偶 propaganda te偶 si臋 tam wkrada.
    Link do 藕r贸d艂a poni偶ej.
    https://www.bagamoyo.com/index.php?id=907

• Prezydent Tanzanii Magufuli sprowadza lekarstwo przeciwko koronie z Madagaskaru.

John Magufuli powiedzia艂, 偶e znalaz艂 lekarstwo na koron臋: 鈥濺ozmawia艂em z Madagaskarem. M贸wi膮, 偶e znale藕li lek na Covid-19. Wy艣lemy samolot, aby zabra膰 lek do Tanzanii aby wszyscy Tanza艅czycy mogli z niego skorzysta膰 鈥.

Lekarstwem tym jest herbata wytwarzana z li艣ci ro艣liny Artemesia, rodzaju ro艣lin z rodziny stokrotek. Chocia偶 ro艣lina jest rzeczywi艣cie bardzo skuteczna w leczeniu malarii, WHO opisa艂a jej skuteczno艣膰 w chorobach wie艅cowych jako 鈥瀗ie udowodniono w badaniach鈥 i ostrzeg艂a przed samoleczeniem. Malaria nie jest wywo艂ywana przez wirusy, ale przez paso偶yty.

• Patroni

@anka
    kurka.. zdajesz nam relacj臋 z ca艂ego 艣wiata, dobra robota! Ca艂y czas update'uje znajomych takimi doniesieniami, ale ka偶膮 mi wi臋cej nie dr膮偶y膰 tematu, bo to niby ja zwariuj臋... Przytoczy艂em te偶 przyk艂ad c贸rki Kowalskiej i dalej nic... czego ludziom trzeba, aby si臋 obudzi膰??

• @esk3l w PRL-u ludziska na ulice wyszli dopiero jak kie艂bacha posz艂a w gore.My艣le, 偶e wielu ich przejrzy na oczy jak ich to osobi艣cie dotknie albo trzepnie po kieszeni.
    Co do info to dzi臋ki.Wiedza o 艣wiecie to moja pasja, a atlas ulubiona ksi膮偶ka. Mam tez poniek膮d sentyment do niekt贸rych kraj贸w. W Tanzanii zacz臋艂a si臋 tak na prawd臋 moja przyroda 偶ycia, to tam odby艂am swoj膮 pierwsz膮 prawdziw膮 lekcj臋 podr贸偶owania馃槄"Hakuna matata".

• gdzie艣 mi wcze艣niej mign臋艂a ta informacja o papai, ale m贸j m贸zg nie zczai艂 i my艣la艂am, 偶e wykryto koronk臋 u Aga in America 馃ぃ

• Patroni

@anka
    To podziwiam.. ja swoje pasje pogubi艂em gdzie艣... 馃槃

Log in to reply

U偶ytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotycz膮ce forum, propozycje, skargi i za偶alenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii