O złocie - informacje praktyczne

• Zapytam, bo mnie ta kwestia od dłuższego czasu zastanawia i męczy. Jestem młody i zamierzam zacząć wszystkie swoje oszczędności (póki co drobne, ale jednak) przetapiać w złoto (lub srebro), a jako, że moja rodzina jest, powiedzmy, anty-przedsiębiorcza to nie mam wpojonej żadnej wiedzy na ten temat, więc stąd pytania:

1. Jeśli skupujecie złoto/srebro to w jakiej formie i skąd? mój wuja zbiera od zawsze złote monety, ciotka biżuterie, jednak słyszę często, że złoto w postaci biżuterii czy innych przetopów traci znacznie na wartości

2. Gdzie je przechowujecie? w domu, w piwnicy w ziemii na ogródku czy w skrytce bankowej

• Patroni

@mike

1. Głównie monety, potem sztabki.
    2. W sejfie, bo gdzie by indziej. Tylko w bezpiecznych gospodarkach.

• @mike monety bulionowe

• Patroni

Ja zacząłem kupować biżuterię. Bo tak jest wygodnie i nie wzbudza podejrzeń. Tylko świstki z zakupu trzymam dobrze zabezpieczone, głównie przed słońcem aby nie wyblakły.
    A te monety to też dobra rada.
    Mnie cały czas kusi "bank ziemski" 😉

• @robertrobson srebrne bransoletki ale to zakup praktyczny bo lubię 😉

• Patroni

@Marle
    Dobre, dobre te bransoletki. Na razie daliśmy sobie jako cel, że co miesiąc coś kupimy. Wiem, że zaraz ktoś się odezwie, że to za mało, za długo ale wole robić coś niż nic.

• Ja kupuję monety bulionowe i traktuję je jako lokata długoterminowa i monety srebrne premium(tych z wysokim premium unikam, najlepiej moim zdaniem kupowac takie w cenie zblizonej do ceny zwykłego bulionu) aby je sprzedać za jakiś czas i za nie kupić więcej bulionu 😄

• moim zdaniem to nie ma żadnego sensu. też dałem się zrobić w chuja na złoto. a przewiduję że złoto będzie zbanowane na tak długo że i tak nic z niego nie będziemy mieć. dużo lepszym zagraniem będzie zrobienie.. remontu instalacji ciepłowniczej 😉 ew zainwestowanie w 'podkładki' 😉

• @vibo A tak jaśniej, dla ciemnego ludu? Co przez ten remont rozumiesz? Czyli na co postawić twoim zdaniem?

• na inne kruszce

• @vibo To się dogadaliśmy 🙂

• Hejo, mam pytanie. Czy kupujecie złoto tylko osobiście? Chciałabym sobie kupić jedna złota uncje ale mam problem z dojazdem do mennicy. Już sobie tak srebro kupowalam ale jednak że złotem trochę się cykam. Z drugiej strony, jak będzie konfiskata to przecie mogłam zgubic.. Dajcie znać, pozdroo

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii