Dr. Wolfgang Wodarg przestrzega przed stosowaniem hydroksychlorochiny (HCQ) zwłaszcza u ludzi w Afryce, ale również krajach śródziemnomorskich lub Azji.


 • HCQ jest starym lekiem na malarię, stosowanym również w chorobach autoimmunologicznych, ale nie jest oficjalnie zatwierdzony dla Covid-19.

  HCQ jest jednym z leków, które powodują poważne uszkodzenie czerwonych krwinek w przypadkach dziedzicznego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G6PD).

  Prawie nikt nie zdaje sobie sprawy, że na przykład w Afryce subsaharyjskiej dziedziczny niedobór G6PD jest powszechny wśród 20-30% populacji? Ale także w innych krajach, w których malaria była lub nadal ma charakter endemiczny, często występuje niedobór G6PD, na przykład w krajach śródziemnomorskich lub Azji. Należy o tym pamiętać również stosując go w rodzinach z pochodzeniem migracyjnym, np. w Chicago (od 10 do 12%), Nowym Jorku.

  Większość ostatnich badań nad HCQ (ponad 100 w dniu 18.4.2020, 35 nowych w zeszłym tygodniu), które zostały teraz zarejestrowane w krótkich odstępach czasu, również chce stosować HCQ samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami. HCQ jest już stosowane w ten sposób nawet u całkowicie zdrowych osób „w celu zapobiegania ciężkim przebiegom”. Jest również stosowany profilaktycznie dla personelu medycznego! Zalecana dawka jest około 20 razy większa niż w przypadku profilaktyki malarii! (400–800 mg dziennie).
  "Zastraszająca” ilość użycia i produkcja (np. W Kamerunie) HCQ jest obecnie zwiększana, szczególnie w Afryce.

  Do tej pory nie ma wystarczających dowodów na pozytywny efekt kliniczny HCQ w dodatnich wynikach SARS-CoV-2, nie mówiąc już o wynikach testów ujemnych.

  Jeśli jednak osoby z niedoborem G6PD otrzymają tę profilaktykę lub terapię HCQ, objawy te pojawią się wkrótce: 1-2 dni po rozpoczęciu leczenia bardzo poważny obraz kliniczny z nagłym osłabieniem, zawrotami głowy, niewydolnością oddechową i oznakami uszkodzenia narządów może zakończyć się śmiertelnie, jeśli toksyczne leki nie zostaną natychmiast zatrzymane.

  Erytrocyty pękają masowo. Ich szczątki zatykają najmniejsze naczynia krwionośne i uszkadzają wrażliwe narządy, takie jak nerki i mózg. Ponadto brakuje erytrocytów do transportu tlenu w organizmie. Jest to jeden z powodów, dla których występuje znaczna duszność bez typowych objawów zapalenia płuc.

  Uniwersytet Johnsa Hopkinsa ostrzega, by nie stosować „aspiryny, niektórych antybiotyków, ale nie wspomina o pochodnych chlorochiny !?

  Dr. Wolfgang Wodarg

  21968CEC-9ADD-451E-9C17-050BB051EE6C

  Oryginalny tekst w j. angielsku na stronie doktora Wodarg-a:
  https://www.facebook.com/83788386909/posts/10156690297231910/?d=n

 • Patroni

  @anka mnie tez HCQ nie przekonuje bo ma zbyt wiele przeciwskazan i skutkow ubocznych. Dziwne ze trump tak ja propsuje wiec jak sie nagle okaze ze to cudowny srodek na innego wirusa np hiv to nie bede w szoku;D


 • ⚠️Warto sobie tego wywiadu na prawdę posłuchać.Rozmowa dotyczy hydroksychlorochiny (HCQ)i jej szkodliwości u ludzi żyjących lub pochodzących z krajów tropikalnych, którzy nie mają enzymu i masowo mogą na ten lek umierać.

  W Kamerunie w Afryce już powstały fabryki, które go produkują.Mówi on, że te tabletki te firmy farmakologiczne po prostu rozdają ludziom profilaktycznie np. personelowi medycznemu.Twierdzi on, iż każdy lekarz powinien mieć wiedzę, że nie należy stosować tego leku pod żadnym pozorem u powyżej wymienionych grup społ.(dotyczy to rownież Europejczyków:Hiszpan czy ludzi żyjących na Sardynii) i że tego lekarze uczą się na 4 roku studiów.

  Rozmowa ta dotyczy ludobójstwa na światową skalę i że trzeba z tym iść z tym przed trybunał stanu do Norymbergi‼


 • Niemieckie Ministerstwo Zdrowia (BMG) zwróciło podarowane tabletki chlorochiny firmie farmaceutycznej Bayer.

  Artykuł z dn. 27.05.2020
  -ciekawe dlaczego?Słyszałam,że rozdawano je prewencyjnie służbie zdrowia w Brazylii,choc wiadomo,że to śmiertelne dla ludzi urodzonych w tej strefie klimatycznej.Przed czym od początku ostrzegal dr Wodarg. Ta firma uczestniczyła w eksperymentach w obozach koncentracyjnych i jak widać jej metody się nie zmieniły.Nadal bezkarnie testuje swoje produkty na ludziach🤬.O czymś takim media ścieku nie piszą.

  Poniżej streszczenie artykułu:

  Jak donosi magazyn „Business Insider”, ministerstwo poinformowało, że „na podstawie bieżącej wiedzy” niektóre z udostępnionych leków zostały zwrócone producentom. Będą one następnie dostępne w leczeniu innych diagnoz niż Covid-19. Rzecznik ministerstwa potwierdził ten ruch w środę.

  Firma Bayer udostępniła rządowi federalnemu osiem milionów tabletek tego leku w połowie kwietnia.Powiedziała wtedy, że istnieją wskazania, że ​​może on być skuteczny w leczeniu pacjentów z Covid 19. Jednak w czasopiśmie „The Lancet” naukowcy poinformowali niedawno na podstawie kompleksowej analizy danych, że leki na malarię hydroksychlorochina i bardzo podobna chlorochina prawdopodobnie nie są odpowiednie do leczenia Covid-19, a substancje czynne mogą nawet zwiększyć śmiertelność.

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) na razie zawiesiła testy z hydroksychlorochiną.

  Według „Business Insider” BMG ogłosiło teraz, że rozwój i ocena ryzyka stosowania chlorochiny i hydroksychlorochiny u osób cierpiących na Covid-19 są bardzo dokładnie monitorowane i są w ścisłym kontakcie z Federalnym Instytutem Narkotyków i Urządzeń Medycznych (BfArM).

  https://www.apotheke-adhoc.de/nachrichten/detail/coronavirus/bmg-gibt-chloroquin-an-bayer-zurueck-corona-covid/

  https://www.hausarzt.digital/medizin/pneumologie/ministerium-gibt-gespendete-tabletten-zurueck-68127.html

 • Patroni

  @anka ojojoj! ciekawe komu teraz podaruja te tabletki


 • @Cynamon strach pomyśleć ta firma jest zdolna do wszystkiego.Patrz moje najnowsze dochodzenie
  https://www.linkedin.com/pulse/from-prevention-enabling-treatment-here-how-bayer-fight-lessl-phd/

  działają pod przykrywka "fundacji" na terenie Afryki. Na ich stronie znalazłam, że bawią się również w czcigodnych darczyńców w Ganie.


 • Bayer przekazuje milion tabletek chlorochiny do użytku we Włoszech

  ⚠️W dniu 13 marca 2020 r. Komisja włoskiej agencji farmaceutycznej AIFA umieściła chlorochinę wraz z innymi lekami na liście tak zwanych zastosowań pozarejestracyjnych poza ustalonymi wskazaniami dla pacjentów z COVID-19. Ponadto chlorochina została oficjalnie włączona do tak zwanego Vademecum do leczenia osób z COVID-19, wersja 2.0, opublikowanego 13 marca 2020 r. Przez Włoskie Towarzystwo Chorób Zakaźnych i Tropikalnych (Simit).

  -być może to się również przyczyniło do zgonów we Włoszech, proszę zwrócić uwaga na datę‼

  https://media.bayer.de/baynews/baynews.nsf/id/Bayer-spendet-eine-Million-Chloroquin-Tabletten-zur-Verwendung-in-Italien?Open&parent=news-overview-category-search-de&ccm=020

 • Patroni

  @anka no wlasnie o tym pisalam w marcu ze nie przekonuje mnie ten lek i ze mozliwe dlatego taka ilosc zgonow u wlochow
  https://ziomalum.pl/topic/434/lek-na-koronawirusa-chloroquini-phosphas?_=1592166920390


 • @Cynamon wiem widziałam twój wpis, teraz mamy winowajcę.

  Weszłam na oficjalną stronę firmy Bayer i swoim oczom nie mogę uwierzyć w ilu krajach się udzielają i ilu podarowali te tabletki m. in. doszłam do tego, że w marcu cała masa ich trafiła do Włoch.

  Jeżeli ja głupia takie rzeczy potrafię wygooglać to pytam się co robią dziennikarze?

 • Patroni

  @anka a tak na marginesie to produkowane były tez w pl i jakis gosc wrzucil foto ze jest kierowca transportu i wiezie iles tam ton polproduktu do produkcji i beda leki dla chorych ktore pojadą do włoch. I w komentarzach wszyscy serduszkowali itd. A jedna osoba napisala ze najlepiej zeby to wypierdzielil i nie zawozil bo mniej osob umrze. No i bęc


 • IG Farben – w czasie II wojny światowej właśnie w nim wytwarzano gaz cyklon B ???


 • @eshe do dzisiaj zajmują się produkcja trucizn.Kupili sobie w czasie wojny kobiety do testów.Niestety nie tylko oni w obozach działali, ale i wiele wiodących dzisiaj na rynku firm farmaceutycznych.Dziwnym trafem zdołali się uchować po wojnie.Podobna sprawa dotyczy koncernów motoryzacyjnych także produkujących samoloty np.takie „MTU” z okolic Monachium.Dziwnym trafem nie zrównano ich z ziemia czy kompletnie spacyfikowano...w nich również pracowali więźniowie obozów m. in Dachau.Całkiem niedawno pisała o tym niemiecka prasa🤮p.linki poniżej.

  BMW i MTU
  https://www.br.de/nachrichten/bayern/stadt-und-bmw-arbeiten-geschichte-des-kz-aussenlagers-allach-auf,QuIxWtU
  BMW
  http://www.tenhumbergreinhard.de/1933-1945-lager-1/1933-1945-lager-m/muenchen-allach-bmw.html
  Źródła z wiki również po angielsku:
  https://de.wikipedia.org/wiki/KZ-Außenlager_Allach


 • Wyjaśniło sie dlaczego ludzie umierali w Brazylii zażywając chloroquin

  Leczenie lekiem przeciwmalarycznym było śmiertelne dla kilku osób cierpiących na koronę, ponieważ zastosowano zbyt wysoką dawki, która powodowała ciężkie zaburzenia rytmu serca.

  Na całym świecie trwają obecnie prace nad lekiem i szczepionką przeciwko nowemu koronawirusowi.

  Wielu ekspertów uważa, że ​​można tu zastosować lek przeciw malarii Resochin. Szczególnie ważny jest jej aktywny składnik chlorochina. Mówi się, że badania w Chinach i Francji wykazały, iż hamuje on namnażanie się koronawirusa, a tym samym minimalizuje przebieg choroby.

  Dlatego kilka krajów rozpoczęło własne badania nad lekiem przeciwmalarycznym. Takie badanie fazy II w Brazylii miało szczególnie tragiczny wynik.Tutaj jedenastu z łącznej liczby 81 pacjentów z koronawirusem zmarło z powodu śmiertelnych zaburzeń rytmu lub uszkodzenia mięśnia sercowego. Mówi się, że jest to spowodowane wysokimi dawkami chlorochiny w połączeniu z antybiotykiem azytromycyną. Ponieważ pacjenci Covid 19 są zwykle znacznie starsi niż przeciętny pacjent z malarią i często cierpią na wcześniejsze choroby, ten koktajl leków jest szczególnie niebezpieczny.

  To druzgocące badanie zostało sfinansowane przez rząd brazylijski,mimo że było o wiele za małe na drugą fazę. Właściwie potrzebnych byłoby tu 450 uczestników. Dane z badania są dostępne na portalu MedRxiv. Nie było grup placebo.

  Połowie uczestników podawano dawkę 450 miligramów chlorochiny dwa razy dziennie przez pięć dni, a drugiej połowie dawkę 450 miligramów chlorochiny raz dziennie przez dziesięć dni. Podano miligramy, mimo że jest to powyżej wartości dawki proponowanej przez władze chińskie i amerykańskie.

  Rezultat: u pacjentów z wysokimi dawkami po dwóch do trzech dniach wystąpiły zaburzenia rytmu serca. Jedenaście z nich zmarło szóstego dnia, badanie zostało natychmiast przerwane‼

  Artykuł pochodzi z kwietnia tego roku:
  https://m.oe24.at/welt/11-patienten-nach-medikamententest-tot-corona-studie-abgebrochen/426416164

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii