• Napływają pozytywne informacje iż w wielu krajach śmiertelność jest na takim samym poziomie jak w ubiegłych latach, czasem nawet niższa. Mnie zainteresowała Belgia, która patrząc na oficjalne statystyki ma najwięcej zgonów na mln mieszkańców na świecie.
  Belgia - 655 mln/mieszkańców
  Niemcy - 78 mln/mieszkańców
  Włochy - 463 mln/mieszkańców
  Chciałam zobaczyć jak to się ma do śmiertelności z poprzednich lat w tym okresie.
  Dane pochodzą z:
  https://statbel.fgov.be/nl/covid-19-statbel-data

  belgia

  Jak widzicie średnia śmiertelność w latach 2009-2019 w okresie 01.01-19.04 wynosiła 3518, podczas gdy w tym roku wyniosła 41816. Różnica wynosi 6 tys. osób, to prawie 17% więcej, dużo.
  Co myślicie?


 • @Ola-Be Mieszkam w Belgii już 8 lat ,wiec wiem co tu się dzieje .To może mieć związek ze szczepionkami na grypę . Bardzo dużo starszych ludzi szczepi się tu co roku. Tak samo wszystkie starsze osoby w domach opieki są szczepione. Dużo starszych ludzi umiera pewnie ze strachu, bo oni tutaj bardzo wieża rządowi i telewizji. W Belgii się przyznano ,ze liczą wszystkich np. ktoś umrze w domu czy w domu opieki , albo na zawał to dopisują korona. Belgia to tak samo zakłamany kraj jak Francja .


 • @Julia-Szczepanik dzięki za informacje, czyli znowu wychodzi ta korelacja ze szczepionkami na grypę. Jakie u was ograniczenie wprowadzono i ogólnie jakie nastroje w Belgii panują? Ofiary to też głównie seniorzy z domów opieki, jak w innych krajach?

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii