Low-carb a hormon wzrostu u dzieci

• Czy może mi ktoś wyjaśnić jak dieta low-carb wpływa na poziom hormonu wzrostu u dzieci? Czytam i czytam i wciąż sprzeczne informacje na internecie w tym temacie. Wiem, że jednym z zadań insuliny jest również włączenie HMG-Co i budowa komórek. Wiem że insulina ma wpływ na poziom hormonu wzrostu. Czy więc jej obniżenie u dzieci może skutkować np. niższym wzrostem? Przyznam, że nieco mnie zaniepokoiły artykuły poniżej. Z jednej strony oglądam Thomas'a De-Lauer'a w którym mówi o hormonie wzrostu z punktu widzenia rozwoju mięśni, Shawn Baker też nie wygląda na słabo umięsnionego 😉 no ale z drugiej dość mało jest napisane z punktu widzenia rozwijających się dzieci. Czy ktoś ma w tym temacie większą wiedzę ode mnie?
    https://academic.oup.com/endo/article/152/5/1948/2457115
    https://dagensdiabetes.se/index.php/alla-senaste-nyheter/2520-lchf-to-t1dm-children-risks-for-life-pediatric-diabetics

• @Delenn A czy przypadkiem wysoki poziom insuliny i kortyzolu nie hamuje wydzielania hormonu wzrostu? Kiedys sie tym interesowalem i stad dieta LCHF plus IF plus HIIT plus wysypianie sie to idealne narzedzia do produkcji tego hormonu.

• Właśnie nie mogę tego sobie w głowie poukładać. Shawn Baker, Thomas Delauer wyglądają super , hormon wzrostu działa również na rozwój mięsni . Z drugiej jednak strony jak to jest u dzieci? Linki powyżej mówią odwrotnie 😞 Dzieci zazwyczaj wyjątkowo lubią wszystko co słodkie, o wiele bardziej niż dorośli szukają tych węglowodanów. Jaki jest wzrost u ludzi przy dietach typowo low-carb jak rdzenni Eskimosi, Inuci czy Masaje? Czy dieta wysoko-węglowodanowa powoduje że ludzie są teraz wyżsi? Wiem, że prawdopodobnie upraszam sprawę ale temat poziomu hormonu wzrostu jest głęboki i miałam leniwą nadzieję że może mnie ktoś wybawi od spędzenia tego czasu na czytaniu lub chociaż pokieruje w odpowiednią stronę....

• This post is deleted!

• @Delenn Poleglem. Zbyt skomplikowane to na ta godzine.
    Ale i tak uwazam ze te badania nad tymi dziecmi z cukrzyca sa niedokladne. Ani slowa o tym jakie tluszcze, bialka i wegle spozywali.
    Do tego jak mieli cukrzyce to wiadomo ze insulina skakala i dopuki dieta sie calkowicie nie cofnie cukrzycy to insulina bedzie we krwi. A jak jest insulina to hormonu wzrostu nie ma.
    Wiec moze cukrzyca byla pierwotnie problemem a nie ograniczenie wegli i dieta wysokotluszczowa?
    A i odnosnie wymienionych nacji. Moze oni sa niscy ze wzgledu na to ze zostali jako rasa tak zaprogramowani i nie ma to nic wspolnego z dieta? Nie wiem...

• Patroni

@Delenn Niski poziom glukozy= wydzielanie hormonu wzrostu.
    To bedzie tylko moje zdanie bo nie mam mozliwosci teraz wstawic zadnych linkow;)
    U dzieci polecam low carb bardzo baaardzo.
    Jak ktos mial doczynienia z dziecmi ktore jada na cukrze, slodyczach, owocach, platkach itd to wie o czym mowie;) to jest praktycznie nie do opanowania. Dzieci maja problemy z koncentracja, ze snem, wybuchowoscia, agresja, zmiennymi nastrojami, pamiecia. Jedyna forma wtedy jest "wybieganie" takiego dzieciaka zeby obnizyc glukoze.
    Pamietaj ze hormon wzrostu jest wydzielany w czasie snu wiec jak mowi stare przyslowie dzieci rosna w nocy;)
    Oczywiscie bez jakis skrajnosci, owoce, slodycze itd wszystko z glowa w malej czestotliwosci. Ksztaltowanie dobrych nawykow to podstawa

• Dziękuję @adrian1111 za chęci. Ja też ten pierwszy link nie czytałam w 100% (bez wnikania w medycynę) bo nie dość że w języku nie-ojczystym to jeszcze mocno medyczny. Stwierdziłam że brakuje mi podstawowej wiedzy medycznej aby go zrozumieć w 100%. Konkluzję jednak mam nadzieję zrozumiałam poprawnie. Drugi link to już są konkretne przykłady dzieci na dietach low-carb. @Cynamon tak właśnie robię u swoich dzieci ale moje dzieci uwielbiają owoce i warzywa i mogłyby je wciąż jeść. Słodyczy już dawno się oduczyły i poza gorzką czekoladą nie jadają więc pytanie dla mnie jest takie: w jak dużym stopniu mam ich cisnąć na jedzenie większej ilości mięsa/jaj? Wiesz,..... w dobie gdzie wszyscy wokół mają problem z jedzeniem warzyw przez dzieci a ja mam namawiać swoje na ich ograniczenie to chciałabym być NAPRAWDĘ pewna tego, co robię.

• Patroni

@Delenn Dla mnie to co teraz proponujesz to jest juz ta dieta optymalna dla dzieci:)
    Wiec nie widze absolutnie zadnych przeciwwstkazan dlaczego miałyby nie jesc owocow i warzyw. Jeżeli widzisz ze im to służy, dobrze się rozwijają i nie choruja to wszystko jest w porzadku

• @Delenn Jan Kwaśniewski "szczupli i niewysocy mają największe predyspozycje intelektualne"

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii