Pod płaszczykiem ochrony przed Chińczykami eurokomisarze chcą przejmowania prywatnych firm.

• Znacjonalizują,a potem będą mogli żerować na tym majątku.

W Unii Europejskiej nasilają się niebezpieczne tendencje idące w kierunku jeszcze większej kontroli państwa nad firmami prywatnymi, a nawet pojawiają się sygnały, by do rynkowej gry włączyć nacjonalizację.

Read more:
    https://www.m.pch24.pl/tomasz-cukiernik--w-obliczu-chinskiego-zagrozenia--unia-znacjonalizuje-sektor-prywatny-,75590,i.html

• Patroni

Nie podoba mi się to w jakim tonie wypowiada się piszący ten artykuł oskarzając o wszystko unię.
    Po pierwsze UE wielokrotnie walczyła z korporacjami o prawa konsumenckie. Jedne z pierwszych batali stoczyła w latach 2000-nych z Microsoftem nakładając wielkie kary na ten koncern.
    Kolejna to prawa dla konsumentów przyznane po bataliach z koncernami przez organizacje społeczników zwane "Right to repair". Jest tego jeszcze wiecej.
    Stwierdzenie

Unia Europejska polityką walki z globalnym ociepleniem doprowadziła do swojej deindustrializacji .....

niczego nie wnosi do dyskusji bo nie daje nic w zamian. Wyeksportowanie cześci zakładów pracy za granicę UE miało swoje złe jak i dobre strony. O dobrych stronach juz się nie wspomina a poza tym z indystralizacji trzeba przejść do kolejnego modelu gospodarowania. Przecież nie można cały czas jechać na kopalniach.
    Pisałem o tym od dawna, że chinole wykupują całkiem sporo firm na całym świecie a zaczełi od afryki i ameryki. I teraz UE jest zła bo na to reaguje? A jak by nie reagowała to też będzie zła bo nic nie robi. Paranoja.
    Nie wiem czy to co mówią to dobry pomysł ale jakoś zabezpieczyć się trzeba. Chyba, że komuś jest wszsystko jedno dla kogo będzie pracował, ważne aby co miesiąc była kasa na koncie.

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii