Co nowego w Austrii🇦🇹?Przełom i rezultaty odwilży. • 🤰Młoda matka doznała poważnej traumy, ponieważ zmuszono ją do rodzenia z maseczką na twarzy😷.

  Ze względu na wirus korony ochrona jamy ustnej jest obecnie obowiązkowa we wszystkich szpitalach w Bawarii, również w przypadku porodu.

  Kobieta bała się uduszenia podczas porodu.Podczas silnych skurczy nie mogła złapać tchu i dusiła się.Zdejmowano jej maseczkę kiedy krzyczała, ale potem zakładano ją ponownie, ponieważ obawiano się zakażenia.Takie postępowanie spowolniły akcję porodową do tego stopnia, że dziecko musiano wyciągnąć za pomocą pompy ssącej.„Po tym traumatycznym doświadczeniu kobieta nie mogła karmić piersią i nigdy więcej nie chce mieć dzieci”.Kobieta ta odcięła się całkowicie z swoim dzieckiem od świata i jest obecnie nie uchwytna-pisze gazeta.

  „To doświadczenie jest odosobnionym przypadkiem, ale staje się jasne, że relacje i więzi zmieniają się w wyniku kryzysu koronowego.” Zagrożenie, strach i przymus mogą mieć wpływ na całe życie na więź matka-dziecko, mówi terapeuta Claudia Nasahl .

  „Bycie w ciąży nie jest obecnie zabawne” - mówi Claudia Nasahl podczas wideokonferencji, w której sześcioosobowy zespół przedstawia coroczny raport prasowy. Zastępca szefa chce pokazać, jak dramatyczne mogą być porody w czasach panowania wirusa korony.

  Regulacje i rodzenie w czasach korony w Bawarii

  • W niektórych klinikach ojcowie mogą odwiedzać matkę i dziecko na oddziale położniczym, w innych nie są one dozwolone, podobnie jest w przypadku rodzeństwa i innych wizyt.Wszystko zależy od szpitala.
  • Ciężarne kobiety nie mogą obecnie zabierać osób towarzyszących na wstępne badania ginekologiczne.
   -Po porodzie wiele matek czuje się samotnych.
  • 40 procent położnych woli konferencje wideo niż wizyty domowe.
  • Ojcowie mogą być obecni podczas porodu, ale zazwyczaj jedynie w ostatniej fazie porodowej.Obowiązkiem jest noszenie maseczki.

  -ewidentnie robią sobie socjalne eksperymenty na ludziach i piszą o tym jeszcze w gazetach jakby się nic nie wydarzyło.Paranoja, odczłowieczenie i kompletnie wynaturzenie moim zdaniem🤬.Gazeta pisze, że w Bawarii od 11.05 mają złagodzić pewne obostrzenia.

  https://www.merkur.de/lokales/muenchen-lk/haar-ort104496/coronavirus-mundschutz-bayern-geburt-trauma-mutter-baby-arzt-ersticken-panik-muenchen-13757271.html • Serce ❤️ się cieszy na widok austriackich polityków, którzy jako jedyni w Europie walczą samotnie o dobro rodaków.

  -tą panią słucham sobie dla poprawiania nastroju.Jej słowa dają nadzieję,oby jej postulaty rozniosły się jak najprędzej po świecie.

  ➡Dla tych którzy nie rozumieją j.niem. krótkie streszczenie postulatów pani Dagmar Belakowitsch:

  Zarzuca one czarno-zielonemu rządowi szerzenie strachu i scaremonging-u(chęć wprowadzenia szpiegowskich aplikacji,zawieszek,inwigilacje)przez ostatnie kilka tygodni, które naprawdę przestraszyły wielu ludzi. Wypomina kanclerzowi i jego spółce głoszenie nie mających miejsca scenariuszy grozy.
  Mówi, że to działania rządu przyczyniły się do rekordowego bezrobocia i braku perspektyw na przyszłość tysięcy Austriaków. Rząd musi przestać bawić się w zastraszanie ludzi. Apeluje ona również o natychmiastowe zniesienie obowiązku noszenia maseczek, które uważa za szkodliwe zwłaszcza dla dzieci i u osób starszych.
  -Przypomnę, że pani Dagmar Belakowitsch, wie co mówi, ponieważ z zawodu jest lekarzem. • Herbert Kickl rozbija w swoim przemówieniu "czarno-zielone koronowe szaleństwo" (rząd kanclerza Kurz-a) .👏

  "Coraz więcej Austriaków zdaje sobie sprawę, że zarządzanie kryzysowe czarnego i zielonego rządu to jedna tragedia oraz że rząd działa i myśli coraz bardziej autorytarnie. Prace kanclerze Kurz-a i koalicjantów cechują fantazje o wymuszonym nadzorze, zarządzaniu poza podstawami prawnymi, potrzebie ekspertów naukowych, którzy się nie zgadzają, oraz próbie manipulacjami mediami za jednym zamachem,które wykorzystano do szerzenie strachu i paniki w społeczeństwie. To musi się natychmiast skończyć"- powiedział Herbert Kickl dziś na Radzie Narodowej! • Politycy Ci nie zawahali się prać brudów kanclerza,który zadawał się z dilerem narkotykowym.

  "Pokaż mi swoich przyjaciół i doradców, a powiem ci, kim jesteś!"-mówi
  Michael Schnedlitz.

  Podczas gdy wyrządzono ogromne szkody w branży gastronomicznej, w lokalu przyjaciela kanclerza odbyło się przyjęcie narkotykowe.
  Ten polityk w swojej mowie zarzuca rządzącym, że celem ich działań jest stworzenie stanu całkowitego nadzoru i zwalczanie populacji zamiast wirusa. Dlatego też złożono wniosek o usunięcie doradcy kanclerza Mei-Pochtlera.


 • Patroni

  @anka Czemu nikt z Was tego nie tłumaczy na ang/polski? • @Palma Powyżej są krótkie streszczenia tych wypowiedzi po polsku.Zdaję sobie doskonale sprawę,że nie oddaja one ani trochę emocji towarzyszących tym wypowiedziom.

  Chętnie bym te filmiki przetłumaczyła na polski, jakby mi ktoś wytłumaczył jak dodawać napisy do filmów na You Tube.

  Zobaczę, może ogarnę temat sama i tak miałam się tego nauczyć 😅. • @Mifsiu on zabespieczył się przed (nie) oczekiwaną wizytą seryjnego wysłannika bila gaytsa? • W Graz w Austrii po zielonych światkach maja ruszyć tzw.„trasy szczepień” czyli po prostu dywanowe szczepienia.

  Ma to być wg. ministra zdrowia próba generalna przed głównymi szczepieniami przeciwko grypie i koronie.
  -opozycja pomimo swoich wystąpień odgrywa jednak niewielkie znaczenie w tym kraju.
  https://headtopics.com/at/impfstart-nach-pfingsten-massenimpfungen-in-der-grazer-stadthalle-13150167 • Frakcja polityczna FPÖ Herberta Kickl-a nakręciła krótki spot antymaseczkowy 😷,a raczej anty-kagańcowy, bo tak nazywa się maseczki w tej partii. • Zakaz śpiewu 🎶i rygor w toaletach🚽 czyli nowa normalność w austriackich przedszkolach i szkołach.

  Śpiewanie i bieganie jest niedozwolone, większość zabawek jest po prostu zamknięta, a kilka zabawek, które wciąż tam są, są ciągle dezynfekowane.

  Sedes należy wycierać po każdym przejściu do toalety. A po każdym posiłku, kaszlnięciu, kichnięciu umyć ręce. "Moje dziecko miało suche ręce i wysypkę pierwszego dnia”-mówi jedna z matek.W ogrodzie dzieci mogą bawić się tyko oddzielnie.

  Dzieci ze szkoły podstawowej w Wiedniu nie mają się lepiej.
  Matka pisze: „Moja córka wróciła do domu bardzo zła po pierwszym dniu szkoły. Wszyscy muszą trzymać się metr od siebie, za wyjątkiem nauczyciela, który może zbliżyć się do wszystkich. Dzieciom nie wolno wymieniać się materiałami szkolnymi, ale kartek sprawdzanych przez nauczyciela to nie dotyczy."

  Drzwi toalet 🚽podczas korzystania z toalety muszą pozostać otwarte, aby klamki drzwi nie zostały zanieczyszczone. Jednak deska sedesowa nie jest czyszczona ani dezynfekowana.

  https://www.heute.at/s/eltern-und-kids-sprachlos-singverbot-in-kindergarten-100083086?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1589950992 • Kanclerz Austrii Sebastian Kurz boi się narodu do tego stopnia, że przed kancelarią postanowił postawić sobie betonowy mur.

  816EF601-8D3A-4B18-A747-E2B348819E8A

  https://www.wochenblick.at/angst-vor-dem-volk-beton-mauer-wird-vor-kanzleramt-errichtet/ • @anka Szkoda, że nie berliński... • @Anna pewnie ataków terrorystycznych się boi...na 100 tak to będzie dementował😉.Mur stawia jeszcze tylko fosę wylać i krokodyle wpuścić i władca jak sie patrzy, sorry dyktator.


Log in to reply