Wzrost śmiertelności- kto robił update?

• Patroni

Ja się nie znam na tych wszystkich wykresach... Czy takie euromomo można nadal uważać za wiarygodne źródło? Dziś przeczytałam artykuł no i straszą..... Macie jakieś wnioski na temat statystyk? https://www.nytimes.com/interactive/2020/04/21/world/coronavirus-missing-deaths.html?smid=fb-share&fbclid=IwAR2HyLQp8Ik4qMRDJVAVqbDrFL2FQgM_ZS0t15iCb3o_MBOMKJGDqvxj-aU
    Multicountry-zscore-Total

• @azja ale przecież wszystko spada drastycznie w dół

• Widać,że się nie znasz 🙂 Jak kreska idzie w dół tzn , że spada 🙂

• no tak skoki widać na wykresach, tylko że no mogli zwyczajnie skumulować to w mały przedział czasu.
    Zamiast np. zgonów od poniedziałku do piątku, zgony wepchane wszystkie w niedzielę i o jaki skok, dobrze że jest kwarantanna 😉

Najlepiej patrzeć się na same liczby, wykresy łatwo zmanipulować żeby groźnie wyglądały.

Zresztą no, wzrost śmiertelności obecnie nie oznacza, że to wina koronawiruska, równie dobrze może być to efekt trzymania ludzi w domach, strachu, burdelu w szpitalach ( jak wszyscy biegają po szpitalach bo ojej mam kaszel i gorączkę ), przesunięte zabiegi itd.

Chociaż no to też ciekawe, że szwecja jednak wzrost odnotowała. Na przestrzeni lat największy, ale no już widać że im spada podobnie jak w krajach które są uwięzione w domach 😉

• Patroni

@baku Dziękuję 🙂

• Dzis w tefauenie jakis doktor habilitowany nauk medycznych pierdolil w ramach od paru dni nowej propagandy o malej ilosci testow ze... JEST WIEKSZA SMIERTELNOSC Z POWODU MALEJ IKOSCI WYKONYWANYCH TESTOW. Sluchajac tego poczulem sie jak debil ktoremu mozna wcisnac wszystko a on w to musi uwierzyc...
    Nie zgadzam sie z nim bo uwazam jako magister zarzadzania i marketingu ze wieksza smiertelnosc jest z powodu braku u nas wystarczajacej ilosci baterii slonecznych oraz wiatrakow.

• nie wiem czy zauważyliście, że na głównej stronie euromomo nadal jest mapka z tygodnia 14, na której groźnie bije do nas ciemny błękit, a żeby zobaczyć obecną mapkę, z 15. tygodnia, trzeba kliknąć po lewej w "Maps", na której już jest dużo jaśniej. Trochę dziwne bo wcześniej zawsze była na głównej aktualna mapka.

• Patroni

@Ola-Be napisał w Wzrost śmiertelności- kto robił update?:

nie wiem czy zauważyliście, że na głównej stronie euromomo nadal jest mapka z tygodnia 14, na której groźnie bije do nas ciemny błękit, a żeby zobaczyć obecną mapkę, z 15. tygodnia, trzeba kliknąć po lewej w "Maps", na której już jest dużo jaśniej. Trochę dziwne bo wcześniej zawsze była na głównej aktualna mapka.

Tak ja zauważyłam. Ktoś tam się niezłe nagimnastykowal żeby pasowało do propagandy.

• @Ola-Be Uważam, że te statystyki nie są już wiarygodne. W innym wątku wstawiałam screenshot z facebooka gdzie ktoś pokazywał, że ktoś tam przy nich majstrował.

• Dobra to ja wrzucę statystyki z Podkarpacia.

Zakażenie koronawirusem a zakażenia wirusem grypy – porównanie na Podkarpaciu

W ostatnich latach zarówno w Polsce, jak i w województwie podkarpackim znacznie wzrosła liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Jak dotychczas grypa była najczęściej występującą chorobą zakaźną w naszym kraju.

W 2018 roku liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w województwie podkarpackim wyniosła 80,0 tys. przypadków. Była to najczęściej występująca choroba zakaźna. Na drugim miejscu znalazły się choroby z grupy salmonellozy – 898 przypadków zachorowań, a na trzecim szkarlatyna – 575 zachorowań.

Najwięcej zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w 2018 roku było w województwie mazowieckim – 1,0 mln przypadków, w województwie pomorskim – 876,3 tys. przypadków i w województwie wielkopolskim – 725,9 tys. przypadków. Województwo podkarpackie pod tym względem znalazło się na 3. miejscu od końca, po województwie opolskim i lubuskim (odpowiednio 73,2 tys. przypadków i 65,4 tys. przypadków).

W 2018 roku w wyniku zachorowań na choroby zakaźne i pasożytnicze w województwie podkarpackim zmarły 64 osoby.

Od 2013 roku nastąpił gwałtowny wzrost zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Dla przykładu w 2012 roku na Podkarpaciu stwierdzono 26,4 tys. zachorowań na grypę, a rok później już 71,3 tys. zachorowań. Wprawdzie zachorowań w latach 2014-2015 było nieco mniej (odpowiednio 50,8 tys, i 56,9 tys.), jednak już w 2016 roku liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę wzrosła do 70,0 tys. przypadków, a w 2017 roku odnotowano 84,1 tys. przypadków. Zachorowań na szkarlatynę w 2018 roku było o 46 przypadków mniej niż w 2017 roku. Natomiast liczba zachorowań na salmonellozy w 2018 roku wzrosła o 123 przypadki w porównaniu z 2017 rokiem.

W Polsce w ciągu 8 lat liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę wzrosła blisko 10-krotnie (w 2010 roku było to 551,1 tys. przypadków, w 2018 roku 5,2 mln przypadków)

Spadek zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w województwie podkarpackim w 2018 roku r/r wyniósł 4,8%

Według informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie:

Liczba zgonów w okresie od 1.10.2018 r. do 15.04.2019 r. - 4

Liczba zgonów w okresie od 1.10.2019 r. do 15.04.2020 r. - 10

Liczba hospitalizacji w okresie od 1.10.2019 r. do 15.04.2020 r. - 715

Informacja na temat sytuacji epidemiologicznej grypy w Polsce w sezonie 2019/2020 stan na dzień 15.04.2020 r. w porównaniu z poprzednimi sezonami

Liczba zachorowań od 1 października do 15 kwietnia

2017/2018: 4 263 016 osób

2018/2019: 3 561 162 osób

2019/2020: 3 438 871 osób

Dziś (środa, 22 kwietnia 2020 r.) liczba zakażonych koronawirusem w skali kraju to 10 169. Zmarły 426 osoby. Pierwsze zachorowanie wykryto 4 marca 2020 r.

Na Podkarpaciu wykrytych zostało 276 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 16 osób zmarło

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/37559/zakazenie-koronawirusem-a-zakazenia-wirusem-grypy-porownanie-na-podkarpaciu?fbclid=IwAR0XO8AzFtuYxABzisfY9yaw123Fg4sLmU7pzQ0Voq0lKV_JMqQ2an7mlTA

Kurna szkoda że nikt tych statystyk nie skomentował 😄

• nie wyrabiam już zupełnie. chce oddychać za darmo bez tych szmat i kagańców. Polska nawet nie jest niebieska. Jeszcze żeby izolować ludzi i chronić ludzi chorych - ok. Ale zdrowych bezobjawowych...... Nic dziwnego, że jest tyle teorii spiskowych, dajemy się zamknąć do tego getta i mało kto coś widzi. Takie "Milczenie owiec"

• @Koala możesz się wyłamać i nie nosić kagańca, ale narażasz sie na mandat i z tego co mi wiadomo wbrew pozorom ciężko jest dyskutować z panami policjantami. Ja maskę zakładam pod brodę i tka fruwam po mieście z tym że jeśli widzę władze to ja zakładam. W sklepie naciągam kaganiec na ryja, ale jak podchodzę zaczynam do kasjerki specjalnie bełkotać i ściągam . kaganiec mówiąc nosz nie idzie sie z nikim dogadać 😛 powiem Ci że obecnie lepiej za bardzo się nie wychylać bo można sobie kuku.

• @Nahtalie no właśnie dlatego wymiękam. Brakuje przecież tlenu, do bani ten pomysł. Nasi rodzice też są skazani na niedotlenienie i inne problemy jeśli nie mają hiper zdrowego układu oddechowego. Tak się żyć nie da.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii