"Wirus" utrzymujący się na powierzchniach.

• Słuchajcie Mądre Głowy bo nie potrafię znaleźć nigdzie tej informacji, a może ktoś z Was wie. Można dotrzeć do takich niusów, że świrus utrzymuje się ile tam na danym podłożu i moja ciekawości idzie w kierunku ustalenia tego jak oni właściwie to zaobserwowali, że akurat TA korona się trzyma na klamce dajmy na to godzinę. Czy do takich eksperymentów trzeba wyizolować wirusa (bo jak wiemy nie zrobiono tego) czy nie trzeba? A jeśli nie trzeba to wydaje mi się to już całkiem idiotyczne bo skąd wiemy co my tak naprawdę obserwujemy? Wiem, że to było wszystko sprawdzane w środowisku laboratoryjnym czyli najbardziej sprzyjającym, ale jak oni tak naprawdę to zrobili? Czy ktoś z Was wie?

• W tej chwili nie mam czasu na risercz, ale coś mam.
    Nie wiem, na ile ci się to przyda, ale udało mi się dotrzeć do wzmianki na podstawie której można dalej guglować (są tam m. in. nazwiska badaczy itp) na czym to dokładnie polegało. Fragment o którym mówię znajduje się na str 18/19 poniższego pliku pdf:

https://rx.edu.pl/wp-content/uploads/2020/04/FIP-Przewodnik-COVID-19-PL-002.pdf

Cokolwiek nie wyczytasz, wg mnie te zarządzenia nie są wystarczające (zakładając, że wirus jest rzeczywiście tak zjadliwy). Nie dam sobie nawet paznokcia uciąć, że wszyscy stosują się do ochrony i dezynfekcji tak, jak wytyczono w tekstach zarządzeń. A jeśli zaleceń przestrzega (stara się przestrzegać) jedynie część społeczeństwa to - dopowiedzcie sobie sami.

abf5e609-98f0-41f5-aec3-a3c798dcc59e-image

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii