W razie W ZezJemy

• Więc jak Palma krzyczy nie siedzieć bezczynnie tylko działać.
    Dostajemy skrajnie sprzecznie informacje od rządu (noszenie maseczek nie ma sensu!!! od jutra obowiązek noszenia maseczek!!!). W innych krajach też, tu nie chodzi o pis.
    Nie proponuję Wam śpiewania hymnu czy wychodzenia na ulicę.
    Mam dla Was i tylko dla Was inną misję.
    Bez długich monologów - nie wiadomo co będzie się działo więc jeśli nie chcecie molestować ciotki ze wsi, z którą od 20 lat nie mieliście styczności juz teraz pomyślcie o sobie.
    Nie będzie wielkiego głodu i cen razy 10 czy 100 to się razem pośmiejemy chociaż jako balkonowiec i tak polecam i dla satysfakcji własnego plonu i dla świadomości nieskażonego chemią dziwną roślinności.
    Kto ma balkon niech sobie wysieje to co z warzyw w normalnej sytuacji kupił by w sklepie.
    Teraz można siać rzodkiewkę, sałatę rzymską,i inne sałaty, zioła, pietruszkę naciową, marchew, pietruszkę korzeniową, cebulę, rukolę, roszponkę, groszek, por ,seler i inne. Niedługo cukinie, dynię itd.
    Niestety naszych potrzeb jeśli chodzi o białko zwierzęce to nie zaspokoi i na to w bloku pomysłu nie mam.

• @eshe dzieki za warzywa:)

• @eshe króliki 😁😁😁

• @Natalia Zdecydowanie nie moje klimaty ale pewnie, jest to jakieś rozwiązanie.
    W mieście ogólnie jest zakaz chowu z tego co mi wiadomo zwierząt jadalnych ale czy ktoś by to egzekwował gdyby było bardzo źle? Wątpię.
    Aż tak źle raczej nie będzie, a jeśli będzie to już nie zdążymy się zabezpieczyć bo wierzymy, że tak źle nie będzie... więc zamrażarka pozostaje i ogrodnictwo balkonowe.
    Swoją drogą wyobrażacie sobie taki ruch w miastach?
    Króliki, kury, kto śmielszy wieprz czy krowa na balkonie 😁 . Staw rybny, na wzór tych przepełnionych przed wigilią i barter.
    Świat by się z nas śmiał ostro ale jeść by było co.

• z tą krową to chyba cie poniosło trochę 😄

• Warto by się było może rozejrzeć za wynajmem działki za miastem.
    Ja mam malutki ogródek i tez planuje posadzić więcej w tym roku.Kupilam nawet dynie z których można robić naturalną gąbkę 😅,ale to już wcześniej i bardziej ze względów ekologicznych.Tymianek,oregano szczypiorek są wielosezonowych i przetrwają zimę.
    Z racji że długo żyłam za granicą zwłaszcza w Azji to przyzwyczajam się do używania tych pryszniców ubikacjach i mój chłopak za parę groszy nam zamontował coś takiego😅.W ten sposób nie zużywamy tyle papieru toaletowego i jest wierzcie mi higieniczniej.No i kibelek tez tym można umyć.
    Patrz zdjęcie:
    E5FA6B2A-6F6D-41F4-AF47-24B6A3D11A39

• jak ktoś nie ma bidetu to paragony może zbierać 😄

• @vibo skąd jesteś?Rodzina mojego chłopaka ma duże gospodarstwa.Są spod Strzelec Opolskich.Siostra ma krowy,a brat świnie,kury,konie i co ino.Brat poza tym uprawia prawie 70ha.

• @vibo podróże kształcą pod wieloma względami 😂

• za daleko. a podróże kształcą.. ale tylko ludzi wykształconych 😉 (walkiewicz)

• @vibo za taką się nie postrzegam ale dzięki😉

• bardziej można to przetłumaczyć jako wykształcony umysł 😉

• @vibo bisfenolem to tak średnio 😳

• @anka ja mam mały kawałek ziemi ale krowy ani nawet kur zgodnie z prawem na niej nie postawię.
    Moja próba z saponinami z mydlnicy parę lat temu okazała się klapą ale o gąbce ,w tym z jakiej dyni i jak ją wykonać chętnie się dowiem.
    Jak się zabezpieczyłaś przed rzekomo zbliżającą się suszą i ewentualnym zakazem podlewania ogrodów?

• @eshe nie rozumiem
    dlaczego kur nie możesz mieć i podlewać ogrodu?Ja mam malutki kawałek zaraz przy domu nic specjalnego.Do tej pory tylko parę ziół,krzewów i kwiaty miałam,ale w zeszlym roku posadzilismy pare małych drzewek i może w tym roku coś będzie.Dużo rzeczy mi się nie przyjęło i szlag wziął.Niestety w ogrodnictwie trzeba również wyczucia terenu i ziemi.Poniżej masz link do tych dyniowych gąbek.Ja zamówiłam pare ziaren je przez internet i wyrosły ale nie wiem co z tego będzie.Gabka to najgorsze ekologiczne zło nie rozkłada się w ogóle,stad ten pomysł.Ta można spokojnie kompostować a z niedojrzałej potrawę gotować.
    Link do tej dyni gąbczastej:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Luffa_aegyptiaca
    Tak wyglądają moje rośliny.Dam znać jak z nich coś wyrośnie 😅. 6C79DB89-85C3-4320-B0D1-66028BA6AD87

• @anka Kur i innych zwierząt niż pupile na terenie miejskim w Polsce, z tego co mi wiadomo nie wolno hodować. Mój mały kawałek ziemi znajduje się w mieście , obrzeża ale administracyjnie miasto.
    Jeśli chodzi o podlewanie ogródka to jak najbardziej mogę TERAZ. Ale...podobno (media krzyczą) "mamy suszę jakiej od 120 lat" nasza kraina nie widziała.
    W innych regionach, w minionych latach, przy mniejszej suszy wprowadzano zakaz podlewania ogródków i działek. Jeśli rzeczywiście jest tak źle jak alarmują (od 1 maja mają wysyłać nawet alerty sms dotyczące stanu hydrologicznego oraz na dniach mogą znów wprowadzić zakaz wchodzenia do lasu, tym razem ze względu na wysuszenie ściółki, której stan kontrolują codziennie rano) zakaz podlewania wydaje się być bardzo realny.
    Kombinujemy. Póki co metodą nr 1 do wody się jeszcze nie dokopaliśmy, teraz myślimy nad inną technologią, w innym miejscu.

• @anka na terytorium, na którym mieszkasz zaczęli już straszyć suszą? To jest bliżej Polski czy te cieplejsze rejony? U nas już z narracji najgorsza od 120 lat przeszli na od 150 lat. Prezydent radzi używać wody, w której myło się warzywa do podlewania, apelują by sadzić łąki zamiast trawników, basen miejski przekazuje wodę oczyszczoną do podlewania ogródków.
    Dynio-gąbki się w tym roku nie podejmę ale chętnie przeczytam o Twoich doświadczeniach.

• @eshe jak mi ślimaki nie zeżrą sadzonek i nie wyjadę do tego czasu to postaram pochwalić się zbiorami, sama jestem ciekawa tej rośliny.Ta susza od 120 lat...Z tą wodą to rzeczywiście nieciekawie macie.

• @anka prawdziwa kobieta. Co weźmie w dłonie, to rośnie.

• @anka na ślimaki ponoć taśma miedziana pomaga. Znaczy nie ślimakom. Zwłaszcza kiedy podłączysz kilka woltów, z 9.
    Albo solą dookoła...

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii