Jak skazywać bez sądu?

• Jak skazywać bez sądu? przerobić mandaty na kary administracyjne....  ta da! omijamy prawo karne.... no genialne!;
    na razie tylko w kwestii kwarantanny, ale się nie zdziwię jak zmienią....teoretycznie masz prawo do odwołania się do sądu - ale to nie to samo;
    normalny tryb: "oskarżenie -> udowodnienie winy -> kara"  zamieniony na tryb: "kara -> może uda ci się udowodnić niewinność po fakcie" - to jest walka z zupełnie innej pozycji.... ...wniesienie sprawy o odwołanie pewno też darmowe nie jest..........  
    czy jest tu jakiś prawnik? czy ja dobrze rozumuje? może bez sensu się bulwersuje w ogóle? .. zasadniczo kary administracyjne jako takie to nie nowość...

31d49bfe-26ec-4c9d-b258-01edf2a76608-image.png

• @Beata a gdyby tak pozywać policjantów o odszkodowanie za błędnie , ślepo wykonywane polecenia , które mają bezpośredni wplyw na egzystencję rodziny. Karana jest cała rodzina. A tak nie może być. Może trzeba pozywać policjantów na drodze cywilnej ? Niech osobiście odpowiadają.

• @piotr196913 hmm...... tylko że policjanci to nie wszytko - nie mówię, że wszyscy są dobrzy, ale generalnie podejście i instrukcje co do sposobu egzekwowania przepisów w dużej mierze idzie z góry - i tam należy kierować gniew myślę 🙂 .... Z tego co wiem w ramach tego samego przepisu można różnie postępować: można kłaść główny nacisk na ideę dla której powstał przepis (a ta idea jest opisywana przy uchwalaniu i można się do niej odwoływać stosując prawo) albo skupiać się na gnojeniu obywateli tak dla zasady; władza dała przepis i nie ważne jak głupi masz tańczyć jak ci zagrają....... u nas niestety króluje to drugie... i nie tylko w policji; skarbówka jest tu świetnym przykładem; jakiś czas temu wyciekł przecież dokument który nakazywał by kontrole w iluś tam procentach (80%?) były 'skuteczne' - czyli dowalać się i szukać tak długo aż coś się znajdzie...... tak oto nasze 'bohaterskie' państwo walczy szumnie z np. uszczelnieniem systemu vat... .... 😞

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii