Krowy z dziurami w brzuchu

• to z https://www.facebook.com/govegan55/posts/2436629603114141

Co sądzicie w ogóle o reakcji wegangów jak i o samym fakcie robienia krowom dziur w brzuchu ?

• @baku ja się z tym tematem spotkałam gdzieś chyba na fb, jak byłam zbawiającą świat wegetarianką z tamtego czasu pamiętałam że te dziury to po to żeby eksperymenty robić na krowach w kwestii ich nienaturalnego pokarmu wprost do żołądka, dziś się dowiedziałam że to eksperymenty żeby obniżyć emisje metanu. Dla mnie to chore bo krowy pozbawione tych swoich naturalnych mechanizmów cierpią i mogą mieć problemy bo niestrawione pokarmy w ich naturalnym procesie z udziałem bakterii w żwaczu po prostu to dla nich tortura i na logikę niepełny proces trawienia, gdzie nie strawione na przykład celuloza, którą rozkładały bakterie może przeogromne szkody wyrządzić. Nie bez powodu fizjologicznie tak u krów to jest rozwiązane, a takie barbarzyństwo nie usprawiedliwione jest dla mnie.

• Sa dwie teorie dlaczego krowom robi się dziury w brzuchu.
    1 nie jedzą trawy tylko pasze i przez tą paszę w organach krowy mnożą się bakterie e-coli i aby bezpośrednio zabić te bakterie to w tą dziurę sie wkłada antybiotyki.
    2 teoria i dla mnie najbardziej wiarygodna. Krowy nie chcą jeść syntetycznych, gmo pasz i na sile się im to gówno wciska.

• Patroni

Dla mmie to barbarzyństwo! Szacunek dla innych istot jest dla mnie ważnym elementem człowieczeństwa. W dupie mam metan, eksperymenty, gdy w taki sposób traktujemy zwierzęta. Po raz kolejny widzę, że tylko tradycyjna hodowla i łażenie zwiarząt po łąkach ma sens. Akurat szczęśliwe, zadbane krowy widuję często u siostry na wsi i nie wyobrażam sobie żeby sąsiad hodowca jakieś dziury im w brzuchu robił... Podchodzę bardzo emocjonalnie do tematu, bo to piękne zwierzęta które dają nam stejki...

I parafrazując klasyka: "Czy zrobiłbyś dziurę w brzuchu swojego psa?" 😑 🙄

• Barbarzyństwo.
    Za które płacimy również my, bo wszystko wrzuca się do jednego worka, każdego mięsożercę, każdego producenta i zaślepiony dokumentami na netfliksie weganin nie umie odróżnić rolasa od przemysłowca.
    A koniec końców ci panowie barbarzyńcy robią to rączka w rączkę z panami od monoupraw. I jedna i druga strona dostaje na to dopłaty...

• Co to ma być, że Ci ludzie-dzieci(?) wkładają ręke w tą dziurę?! kto na to pozwala... no bez przesady...juz same w sobie te dziury sa przerażające 😞

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii