Czy panika zabije więcej osób niż korona?

• Jakieś 2 tyg. przed koroną. Spędzilem kilka dni w szpitalu z moim 3-letnim synkiem. Zaczęło się od tego że zaczął wymiotowac i mieć biegunkę, przy tym nie wyglądał jakoś bardzo źle. Po dwóch dniach zaczął słabnąć i jeszcze gorzej wymiotować, więc szybciorem do lekarza który skierowal nas do szpitala, gdzie zrobili mu badania i już tam zostaliśmy. Okazało się że był bardzo odwodniony i bez kroplówki, gdybym poczekał jeszcze dzień mogłoby być juz za późno. To był podobno jakiś retro wirus. Tak się zastanawiam jakby to wyglądało jakby to się stało teraz? Czy lekarz jakiś by nas wgl. przyjął ? Czy nie zbagatelizowali by tego? Może przez telefon by go zbadali?!!
    Ciekawe ile osób umrze, bo nie otrzymają na czas pomocy? Odwołanie wszystkich zabiegów też przyniesie konsekwencje. Co do szpitali i leczenia wirusów(i nie tylko), tez mam pewne przemyślenia a mianowicie - to jest kuwa, jakieś popiedolone! Dlatego nie dziwię się że ktoś spie*dolił z kwarantanny, ale o tym może kiedy indziej... Czy ktoś ma podobne przemyślenia ?

• Patroni

@Maro-Maro dokladnie tak sie dzieje/bedzie dzialo. W szpitalach dzieciecych w zaleznosci od humoru litosciwie panujacych przepisy umozliwiajace rodzicom przebywanie z dzieckiem byly zmieniane z tygodnia na tydzien (teraz chyba jeden rodzic moze byc z dzieckiem) ale wczesniej nie. Takze wyobraz sobie ze musisz oddac dziecko do szpitala I nie wiesz co sie z nim dzieje bo nie.nozesz wejsc do budynku nawet. I kiedy sie juz to wszystko skonczy rodzice nie beda mogli sie ubiegac nawet o odszkodowanie bo przeciez nie bylo stanu wyjatkowego. To jest tragedia. Gdzie sie nie spojzy czy na szpitalr czy na szkole czy na kwarantanny czy na.tvp wszedzie.tragedia I brak mozgu.

• Myślę, że gdyby mi nie pozwolili zostać z dzieckiem to skończyło by się to bardzo źle. Pewnie dlatego zrezygnowali z tego pomysłu, bo wielu jest rodziców takich jak ja.

• @Cynamon Co wy ludzie z tym stanem wyjątkowym? Chcecie jeszcze większych ograniczen czy o co chodzi? Myślicie że rząd za coś będzie odszkodowania płacił? Z czego? Albo ja tego nie rozumiem, albo to jest jakieś nielogiczne.

• @Maro-Maro peło chcą przesunięcia wyborów a ludzie dają się podpuszczać

• Patroni

@Maro-Maro gdyby wprowadzli stan wyjatkow to musieliby wziac za to odpowiedzialnosc. A tak tym stanem epidemi wprowadzaja to wszystko I nie ponosza konsekwencji. Gdyby wprowadzil stan wyjatkowy bez zadnych badan I podstaw nie dosc ze musieliby placic odszkodowania firmom to jeszcze mozna postawic ich przed sadem. A tak to kryja sobie dupe, przedsiebiorcom nie dadza odszkodowan (oni I tak by na nich nie glosowali),dadza jakis socjal dla ludu. Lud bedzie na nich glosowal. Bo im chodzi tylko o wygranie wyborow.
    A co do temat szpitalidzieciecych to nie mial bys wyboru (tak jak tysiace rodzicow tydzien temu). Albo zostawiasz dziecko w domu I liczysz ze przetrwa albo oddajesz do szpitala. Niestety tak to wtedy wygladalo. Na szczescie pod protestami rodzicow rzad sie ugial. Ale pozostaje bezkarny

• Wśród krajów, które wprowadziły stan wyjątkowy, znajdują się Węgry, Włochy, Hiszpania, Słowacja, Czechy i Stany Zjednoczone i co oni się nie boją brać odpowiedzialności i ponosić konsekwencji?

• Patroni

@shadow jak widac to czego najbardziej boja sie rzadzacy to ze nie wygraja wyborow. Jezeli wprowadza stan wyjatkowy to obecny president zostaje na ten czas ale jak nas dojedzie kryzys to jest absolutna pewnosc ze ludzie go nie wybiora go kolejny raz. Ich celem jest wygranie wyborow juz teraz, najszybciej jak sie da I zabezpieczenie stolka na kolejne 5 lat. Stan wyjatkowy to dla nich ostatecznosc.

• @Cynamon odkąd żyję nie słyszałem żeby ktokolwiek z miłościwie nam panujących wziął za cokolwiek odpowiedzialność.
    Tyle afer co ten kraj przeżył... Wszyscy powinni siedzieć.
    Żaden sąd nikogo nie skaże i oni o tym wiedzą i smieją się nam w ryje bo układ od wielu lat ma sądy w kieszeni.
    A jeżeli będą musieli wypłacić pieniądze to rozumiem ,że morawiecki i kainczynski wyciągną portfele i wypłacą każdemu tyle ile stracił?... - No chyba nie...
    Jeżeli będą musieli cos płacić to wezmą z pieniędzy tych przedsiębiorców którzy płacą podatki i oddadzą im ich własne pieniądze. Dlatego mają głęboko w dupsku jakiekolwiek konsekwencje. Moim zdanie zarząd Polski (bo nie jest to polski rząd, tylko zarząd) czeka na sygnał od swojego mocodawcy czy wprowadzać stan wyjątkowy, wojenny czy jaki tam sobie zażyczą. A ludzie się spuszczają nad wyborami jakby to było ważne. To nie jest równiez ważne z takiego powodu że nawet jak duda przegra to przyjdzie inny koleś z nadania ( bo uczciwy nigdy nie wygra) i dalej będzie pełnił wolę swojego mocodawcy. Tak jest od końca wojny do teraz. Nie oszukujmy się.

• Myślę że wprowadzą ten stan wyjątkowy, bo zdają sobie sprawę że nie wygrają. No jak maja nie wprowadzic jak ludzie zje*y sami chcą sobie pętlę na szyję zarzucić. Wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli się mylę, ale ja uważam że wprowadzanie stanu wyjątkowego to będzie dramat?

• @Maro-Maro trzeba by zobaczyć, czy w krajach gdzie wprowadzili dzieje się dramat. Z tego co wiem Szwedzi zmieniają w końcu strategię dot koronawirusa, włączają większe obostrzenia i nie wiadomo, czy docelowo nie skończą jak reszta Europy jeśli chodzi o restrykcje. Większość krajów, które początkowo podchodziły liberalnie zmieniły strategię. Wszyscy podniecają się tym, że w Polsce zabrano nam wolność, ale ta sytuacja nie dotyczy TYLKO Polski.

• @shadow w Hiszpani podobno jest dramat. Nie ma sensu strzępić jęzora do ludzi którzy uważają że wprowadzenie stanu wyjątkowego to dla ludzi zbawienie. Pie*dolnijcie się w łeb i tyle.

• @Maro-Maro napisał w Czy panika zabije więcej osób niż korona?:

@shadow w Hiszpani podobno jest dramat. Nie ma sensu strzępić jęzora do ludzi którzy uważają że wprowadzenie stanu wyjątkowego to dla ludzi zbawienie. Pie*dolnijcie się w łeb i tyle.

👀 W Polsce na ten moment mamy obostrzenia, które de facto stanowią rzeczywistość stanu wyjątkowego, tyle że nie mamy go oficjalnie ogłoszonego. Nie zauważyłam, by ktoś pisał o jakimś zbawieniu. Wydaje mi się, że interpretujesz posty pod tezę.

• Sied ... ojojoj..... I znów lekarze którzy próbowali się przebić z prawdą i - uciszeni. Trochę zaczynam kumać dlaczego lekarze nie chcą mówić... Ten post jest długi, ale polecam w wolnej chwili przejrzeć:
    https://www.facebook.com/mateusz.tatkowski/posts/2681213465339564

• Naprawdę genialny tekst o koronie. Medyczny stan wyjątkowy, polecam!
    https://pubmedinfo.wordpress.com/2020/03/27/medyczny-stan-wojenny/

Nie podajemy sobie rąk, rozmawiamy na dystans, unikamy odwiedzin bliskich i znajomych. Kierowcy jeżdżący za granicę w transporcie międzynarodowym odczuwają niemal atmosferę linczu w swoim sąsiedztwie po powrocie do kraju.
    Obserwując dziwaczne zachowania spanikowanego społeczeństwa, przeszytego paraliżującym strachem przed niewidzialnym wirusem, zaczynam uświadamiać sobie, jak czuli się trędowaci, bądź napiętnowani tą chorobą w starożytności i średniowieczu. Dziś mamy własnych „trędowatych” i własne średniowiecze.

Do tego jeszcze te głosy dobywające się ze szczekaczek w marketach, informujące, jak bardzo właściciele dyskontów dbają o nasze bezpieczeństwo, wydając nam groteskowe zalecenia. Robiąc zakupy czuję się trochę jak pacjent szpitala psychiatrycznego. Brakuje tylko obowiązkowego automatu z psychotropami przy wejściu do sklepu.

• @Kolo123 gorsze te szczekaczki zomowców na ulicach

• @Marle gdyba tak można było zhakować taką szczekaczkę...

• ja mam pewne przemyślenia. dla mnie to celowe działanie wyludniania globu. śmiertelność od korony jest śmiesznie niska w porównaniu do innych plag tego systemu. korona jest tutaj tylko kozłem ofiarnym aby było potem na co zwalić masową śmierć od głodu.

• @Maro-Maro ciekawe że te szczekaczki mówią "ogłoszeniem stanu epidemii" a nie "wystąpieniem epidemii" , więc wygląda to tak jakby wiedzieli że epidemii nie ma ale ogłosiliśmy i co nam zrobicie

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii