Rzecznik Praw Obywatelskich ma nas oficjalnie w dupie

• Do tej pory łudziłam się, że wywiad z RPO ma ręce i nogi i wszelkie marcowe ustawy są chu..a warte. I tak tyle o ile wychodziłam z domu, morsowałam w nadziej ale i ze świadomością że w sądzie mogę i tak przegrać bo nie żyjemy w państwie prawa i to nie od dziś. Ale własnie jestem po webinarze z tym samym RPO który był niemalże zaprzeczeniem tego co napisał. Wyobrażałam sobie że narracja będzie jedna - te ustawy nie mają mocy prawnej , a rzecznik pokornie analizował jego zdaniem nielegalne ustawy ale co najlepsze zadałam pytanie ( fragment filmu 41:20) o to czy RPO planuje zaskarżyć marcowe ustawy do Trybunału Konstytucyjnego i jaka jest odpowiedzialność rządu za łamanie konstytucji. Prowadzący zadał to pytanie i co się okazało ? Można samemu posłuchać ale w skrócie: RPO powiedział, że nie jego rolą jest zaskarżanie , jego rolą jest wskazywanie niedoskonałości prawnych i pokazywaniu niebezpieczeństw, że rzeczywistość jest dynamiczna, że ani on ani prawnicy nie analizowali wcześniej ustawy tej epidemiologicznej. W momencie kiedy on widzi wzrost zarażeń i śmiertelności może tylko sugerować wdrożenie stanu klęski żywiołowej i ma nadzieje że te działania spowodują naprawienie sytuacji. Nie jest przekonany co do konieczności informowania trybunału Konstytucyjnego gdyż proces jest długi więc to nic nie da , a za 2 miesiące będziemy żyli w innej rzeczywistości. Dla niego jest mało istotny zakaz przemieszczania się.... Link do webinaru

Ręce opadają. Cały jego wywód był niemalże zaprzeczeniem tych artykułów gdzie była mowa o niekonstytucyjności....

• ja proponuje i tak udostępniać artykuły, dale wiszą z jakiegoś powodu! może da komuś do myślenia

• Adwokaci zabierają głos, tu Uchwała Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańskukrradw.JPG

• W kolejce co likwidacji stanowisko jako nieskuteczne albo osoba. On nie jest od oceny tylko od praw. Zastraszyli go że nagle taki przychylny zakazom ? Nóż się w kieszeni otwiera.
    92341153_770896237066744_1428344786498093056_n.jpg

• @KasiaS Nie wydaje mnie się aby obecny /Rzecznik miał ludzi w dupie.

A KasiuS czytałaś dzisiejszą Rz"
    https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgxwHMsPSnlDdtnFZsCpXXlzQwqzj

?

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii