Trump przejmuje FED

• https://www.infowars.com/federal-reserve-chairman-donald-trump-potus-could-save-america/

No no, HE DID IT!
    Też ciekawe na ile ten koronawirus to faktycznie wirus śmiertelny a na ile to zwyczajnie napompowana medialna papka aby politycy mogli zrobić to co chcą 🙂
    Jak to mówi stara książka "po czynach ich poznacie".

• Patroni

@baku napisał w Trump przejmuje FED:

https://www.infowars.com/federal-reserve-chairman-donald-trump-potus-could-save-america/

No no, HE DID IT!
    Też ciekawe na ile ten koronawirus to faktycznie wirus śmiertelny a na ile to zwyczajnie napompowana medialna papka aby politycy mogli zrobić to co chcą 🙂
    Jak to mówi stara książka "po czynach ich poznacie".

No mówiłam o tym też. To prawda, sprawdzałam. FED jest oficjalnie znacjonalizowany można go więc teraz rozpierdzielić. Pytanie czy Trump to zrobi. Tutaj potrzeba by było większości parlamentarnej żeby odwrócić te szkody i wrócić do konstytucji. Może Trump czeka na kolejne wybory które raczej wygrają republikanie.

• Patroni

Nie wierzę. Wiedząc, ze FED to jest złożona struktura kilkunastu banków i rodzin bankierskich to nadal w to nie wierzę.

W historii Ameryki było kilka bitew pomiedzy FED'em a amerykańskim rządem i według znawców tematu conajmniej dwóch prezydentów z tego powodu że chcieli się go pozbyć straciło życie.
    Znamy wypowiedz Lincolna, który pisał 21 listopada 1864r:
    Mam dwóch potężnych wrogów: jeden stoi przede mną (armia południa) a za plecami mam instytucje finansowe. Z tych dwóch nieprzyjaciół ten drugi jest znacznie niebezpieczniejszy"
    Wiadomo, że lincoln poprosił o pomoc Cara rosji. Obaj zostali zamordowani.

Drugi, prezydent Kennedy był bardzo inteligentny i wiedział, że tak łatwo mu nie pójdzie ale mimo to wprowadził dekret 11110.
    Chciał rządzić krajem według swoich przekonań a nie tak jak mu powiedzą bankierskie rodziny. Wydał istrukcję aby wprowadzić w obieg każdą porcje srebra, srebrne monety, srebrne dolary, i tym ruchem chciał wyrwać prawo do emisji pieniądza FED'owi. Wiadomo jak to się skończyło.
    Co ciekawe następny prezydent Johnson zaraz po zaprzysiezeniu jeszcze na pokładzie samolotu wydał dyrektywę zakazującą wydawanie srebrnych certyfikatów i srebrnego pieniądza. I w ten sposób zrobił prezent FED'owi i bankom.

Trzeba pamietać, że Trump jest bardzo wpływowym biznesmenem i ma szerokie kontakty ale czy to co zostało niby zrobione jest na prawdę? Czy pozwolono mu to zrobić? A jak nie to trzeba się przygotować na odzew banków i rodzin bankierskich bo one tak łatwo nie odpuszczają.

• Patroni

@robertrobson trump ma przy sobie dosłowna armie. Sadze ze nie bez powodu każe im zadrukować się na smierć.

• mnie się wydaje że tutaj może chodzić o to żeby nadrukowali tak dużo aby gotówka stała się tak bezwartościowa że ludzie sami będą chcieli płacić w czym innym

• Patroni

@vibo
    @Palma
    Płacić czymś innym? Ale czym? Ameryka jest na tyle liberalna, że ma sporo walut lokalnych i ludzie tego używają. Jest kilka przykładów z historii kiedy to ogarnięty kryzysem region kraju dzięki wprowadzeniu waluty lokalnej nagle rozkwitł, wszyscy znależli zatrudnienie aż przyszedł rząd i tego zakazał i wszystko upadło.
    Jako ciekawostke podam, że w latach miedzywojennych sporo polskich miast drukowało swoje waluty były to np. Głogów, Zielona Góra, Tarnowskie Góry i wiele innych.
    Bartel nie wchodzi w grę. Czyli jak nadrukują masę bezwartościowych papierków to prosta droga do płatności bezgotówkowych. Każdy makonto, telefon a czytniki są wszędzie to praktycznie sprawa załatwiona.

Nadal twierdzę, że trzeba czekać na kontratak banków, chyba że mu na to pozwolono.

Jeżeli drukują pieniądze to proszę mi pokazać co tam jest napisane. Na normalnym dolarze z FED'u jest napisane
    Federal Reserve Note
    A na rządowych pieniadzach powinno być napisane United States Note.
    Tak jak pisałem poprzednio o Kennedym to on wypuścił na rynek pieniądze z napisem United States Note ale po jego morderstwie Johnson natychmiast kazał je wycować z rynku.
    Jak kiedyś na taki natraficie to będzie gratka bo niewiele ich zostało.

• @robertrobson napisał w Trump przejmuje FED:

Nadal twierdzę, że trzeba czekać na kontratak banków, chyba że mu na to pozwolono.

Co masz na myśli?

• Patroni

@Anna
    FED to jest siatka banków które mają takie wpływy, że normalny człowiek tego sobie nie wyobraża. Na razie USA nadal jest mocarstwem (choć coraz bardziej chwiejącym się na boki) ale kontrolowanie takiego kraju, jego gospodarki a prz de wszsytkim finansów to była (i ja myślę ża nadal jest) rola FED'u.
    Ja wyzej przytoczyłem tylko dwie historie kiedy to prezydenci ameryki chcieli przejąć możliwość drukowania pieniędzy choć było tego więcej ale zawsze bankierskie rodziny wygrywały i wprowadzały swoje plany.
    Dlaczego to robią? To proste. Chodzi o kredyt a dokładnie o dług, aby każdy kto może miał kredyt i był zadłużony bo wtedy łatwo wszystkich kontrolować.

Kiedyś ktoś powiedział, że dług jest najgorszą formą zniewolenia człowieka i ja się z tym zgadzam.

• @robertrobson Świetną książkę czytałam parę lat temu i kupowałam na prezenty. Pisane przez księgową z buddyjskim backgroundem. "Świadomość, pieniądze i... coś tam jeszcze". Fajnie omawiała temat bańki kredytowej i oczywiście przewidywała, że to pęknie.

• Patroni

@Anna
    Poszukam, może będzie gdzieś w PDF albo na allegro. Dzięki

• @robertrobson nie wiem czym. to tylko taka moja osobista analiza sytuacji. wydaje mi się że ludzie odetną się od oficjalnych walut a być może nawet cofną do handlu wymiennego

• Patroni

@vibo
    Naprawdę trudno wyrokować jak to będzie wyglądać. Szukam trochę co na to mówią rózni analitycy i tacy ludzie (zazwyczaj róznej maści dziennikarze), którzy zazwyczaj potrafią coś dostrzec ale na razie nic więcej nie znajduję.
    Żeby wrócił bartel to chyba byśmy musieli się cofnąć do średniowiecza a za to to ja dziękuję.
    Poza tym mam jakieś wrażenie, że coraz więcej ludzi coraz mniej potrafi. Na zachodzie jest to bardzo widoczne, specjalizacja zrobiła swoje a spora część ludzi to tylko rozrywka, TV oraz leżeć i pachnieć.

• @robertrobson jak najbardziej się zgadzam. dlatego swoje ostatnie 5 lat spędziłem specjalizując się w rzadkiej dziedzinie gdzie w kraju jest niewielu ludzi od tego. wszystko właśnie po to abym nie był za bardzo do zastąpienia co pozwoli mi łagodniej przez to przejść. dodatkowo ja by pracować nie muszę wychodzić z domu także mnie ta cała sytuacja najmniej zaszkodzi. gorzej właśnie będą mieli ci których można szybko zastąpić

• Patroni

Jeśli - powtarzam JEŚLI!
    „Czajna” wypuściła plotkę o wajrusie i Trump się skapnal w co grają to jego decyzja by popchnąć FED do masowego dodruki ma wiele sensu. W ten sposób osłabia on dolara ale osłabia Czajnę jeszcze bardziej. Czajna ma dług i obligacje amerykańskie. Także to im dowala i to mocno.

A waluty i tak upadną teraz. Nie ma odwrotu. Wiec czemu nie upiec przy okazji kilku innych srok za ogon 😉

• Patroni

Fakt, fakt. Chiny mają sporo "amerykańskiego papieru" a pieniędzy jeszcze więcej.
    Tylko, że on doskonale wie, że takim krokiem osłabi także USA a rykoszetem dostanie połowa krajów na świecie.
    Oczywiście Polską nikt się nie będzie przejmował bo jak kilku dużych się bije to nikt o małych nie myśli.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii