5G Strachy na lachy?

• Promieniowanie jest wszędzie
    Codziennie otacza nas promieniowanie - zarówno naturalne, jak i wytworzone przez człowieka. Od pól magnetycznych i fal radiowych radiowych, po światło słoneczne i promieniowanie ultrafioletowe. Australijskie sieci 5G działają w paśmie radiowym 3,5 GHz, między sieciami Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz, z których korzystamy w naszych domach od dawna. W przyszłości sieci te będą też korzystać z pasma „fali milimetrowej” o częstotliwości 26 GHz, które są używane przez radary i satelity od ponad 50 lat.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 05.04.2020 163437.jpg

• Play postawił nadajnik-drzewo na terenie chronionym
    21.12.2019
    https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/play-postawil-nadajnik-drzewo-na-terenie-chronionym

• Wielu będzie wykorzystywać koronkę dla osiągnięcia własnych celów, czy to politycznych, czy to ekonomicznych.

• Czy dlatego rząd pozamykał parki narodowe podając przyczynę koronkę? Czy wykorzystał koronkę po to, żeby w spokoju firmy mogły zamontować nadajniki, w obawie przed konfrontacją lub akcjami strajkowymi przeciwników 5g?

• Czy boisz się 5g? Czy te wszystkie obawy są zbyt mocno przereklamowane? Czy może przypadkiem, ktoś kto ma w tym interes może manipulować ludźmi jakoby 5g było szkodliwe? Podobnie jak Marchwiusz, który ma interes w "branży selerowej, sokowyciskowej" manipuluje ludźmi przekonując do "najzdrowszej diety"?

• No niewykluczone ze to wszystkie spiskowe teorie moga byc wyrzucone do sieci wlasnie po to zeby ludzie zaczeli o tym gadac. Albo moze moze moze moze. Mimo to mysle ze warto sprawdzac informacje a przede wszsytkim kwestionowac wszystko co nam sprzedaja w mediach 🤔

• a moze to wszytkie spiskowe teorie odciagaja nas od jednej o ktorej nie mamy pojecia, albo jedna z nich jest prawdziwa 😄

• @damian123497 A może po prostu strach wynika z niewiedzy ? 4d9a45aa-be43-48c8-9db9-52376a95e1b9-image.png

Dla przykładu :
    Wjazd pociągu na stację w La Ciotat (fr. L'arrivée d'un train à La Ciotat) – francuski niemy film dokumentalny w reżyserii braci Lumière. Film został nakręcony za pomocą skonstruowanego przez braci Lumière kinematografu na taśmie filmowej 35 mm w formacie 1,33:1 (4:3). Trwa 50 sekund i przedstawia wjazd lokomotywy parowej na stację w mieście La Ciotat. Podobnie jak inne wczesne filmy braci Lumière, Wjazd pociągu na stację w La Ciotat nie posiada żadnej fabuły czy przesłania, jest to po prostu krótka migawka z codziennego życia. W filmie nie ma wyraźnego, zamierzonego ruchu kamery, składa się on z jednego ujęcia, kręconego w czasie rzeczywistym.

Z filmem związana jest pewna znana w świecie kina legenda. Mówi ona, że kiedy film został po raz pierwszy pokazany publicznie, widownia była tak przerażona widokiem jadącego wprost na nich pociągu, że widzowie siedzący najbliżej ekranu krzyczeli i uciekali w popłochu na drugi koniec pokoju. Hellmuth Karasek w niemieckim czasopiśmie „Der Spiegel” napisał, że film „miał szczególnie trwały wpływ; tak, wywołał strach, przerażenie, a nawet panikę”

• @Pe-Wu o kierwa you made my day 😄 Jestem fotografem i wiem ze rozne rzeczy mozna przedstawic na kilka sposobow. Tak samo w tv samym obrazem mozna manipulowac bez konca. Wow to bylo swietne z tym pociagiem 😃

• @damian123497 Fotografujesz zawodowo? Amatorsko?

• @Pe-Wu Dokładnie, można manipulować w tv tym samym obrazem bez końca praktycznie, zwłaszcza w dobie cyfrowej obróbki obrazu

• @damian123497 Ludzie wymieniają się teoriami spiskowymi, a odkrycie, że wielu innych podziela mój pogląd, jest szalenie budujące. Nie jestem sam, jesteśmy razem – tworzymy ideologię - mówi prof. Mirosław Kofta, jeden z najlepszych polskich psychologów.

Jak sobie te teorie wymyślamy?
    Ludzie bardzo rzadko samodzielnie je wytwarzają. Najczęściej przejmujemy je od innych osób, czerpiemy z pewnego repertuaru kulturowego, który przekazywany jest przez dorosłych dzieciom w rodzinie, ale też krąży w mediach – w prasie popularnej, telewizji, a ostatnio w Internecie, który jest znakomitym środowiskiem do rozwoju i komunikowania takich treści.

Ich przyjmowaniu sprzyjają osobista frustracja i poczucie utraty kontroli nad własnym losem, wywołane na przykład utratą pracy, przegraną w rywalizacji z innymi w ważnej dla nas dziedzinie, rozkładem życia rodzinnego, ale też nieprzewidywalnością zdarzeń w świecie politycznym i w gospodarce, np. nagłym pojawianiem się kryzysu. Bardzo duże znaczenie ma tzw. relatywna deprywacja – być może ważne jest nie to, że komuś wiedzie się źle, ale że wiedzie się gorzej niż ludziom, z którymi się porównuje.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1512460,1,rozmowa-z-psychologiem-o-teoriach-spiskowych.read

• @Pe-Wu polzawodowo mozna by powiedziec, troche odpadlo zlecen przez ta kwarantanine 😭 Mam mentoring online na rok plus bylem na szkoleniu we wrzesniu zeszlego roku w londynie. Po krotce sprzedalem prawie wszystko co mam, kupilem troche sprzetu i dzialam sobie 😄

• @Pe-Wu no szczegolnie w dobie internetu, instagrama baaaardzo latwo porownac sie do kogos kto przeszedl dluzsza droge do sylwetki, sukcesu (osobistego sukcesu), czegokolwiek. Przez co ludzie sie wpedzaja w stan depresyjny, niekoniecznie depresje ale poczucie mniejszej wartosci, beznadziejnosci itp . Znam z autopsji 🙂

• @damian123497 No i super 🙂 Rzucasz swoje prace w sieć? Strona? fejs? insta?

• @damian123497 Zgadza się.

• Ja z tym 5G mam jeden problem. Skoro to choroba popromienna wywoluje objawy koronki to jakim cudem ludzie w roznym czasie na to chorują i wychodza z tego po np 2tygodniach. Skoro to ma tkaie dzialanie to po ustawieniu masztu od razu by ludzie masowo chorowali i raczej caly czas bo co po 2tygodniach sie uodparniaja czy jak? Mało to logiczne

• zastanawia mnie też fakt, że "CI" którzy chcą nam usmażyć mózgi, wykończyć promieniowaniem 5G itp. musieliby sami siedzieć w jakimś bunkrze, nie podróżować i ogólnie nie narażać się na własną broń. Nie twierdzę, że 5G jest w 100% bezpieczne, bo tego nie wiem, ale to ma taki sam "sens" dla mnie jak chemitrails - ten sam schemat co powyżej, ci mityczni źli którzy nas trują z samolotów sami mieszkają na tym świecie i jednocześnie trują swoje rodziny? To mi się nie klei. Już wystarczająco się trujemy spalinami, smogiem, gównianą żywnością, plastikiem i to właściwie na własne życzenie.

• @Ola-Be Pewnie zwolennicy spiskowych teorii odpowiedzą ci, że ci źli już mają jakieś zabezpieczenia, ale mają je tylko dla siebie, i się z innymi nie podzielą.

To tak jakby powiedzieć : słuchajcie mam bardzo ważną informację od człowieka z pewnych kręgów, ale nie mogę powiedzieć od kogo : D i ludzie w to wierzą. Cóż.

• @Czeko Tyż tak może być. Dla mnie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... I ta strona, która wdraża 5g chce zbić kapitał, i ta przeciwna, która podważa 5g chce zbić kapitał. Jeśli nie pieniężny to osobisty, typu umocnienie swojej własnej wartości.

• @Pe-Wu Wrzucam wrzucam tam cos aczkolwiek przed tym wszystkim jak postanowilem sie rozwijac to usunalem wszystkie media spolecznosciowe w ramach eksperymentu bo za bardzo sie gdzies w tym zagubilem zeby tam byc taki super wiesz. Musialem kompletnie zmienic podejscie co do tego no bo wiadomo ze to super zrodlo zeby komus pokazac co robie itp. Teraz sie z tego smieje jak widze laski z promowanymi produktami, gosci co preza klaty i w rekach maja bialko okreslonej firmy, nie zwracajac uwagi nawet na to czy to zdrowe/dziala. Robiac idealne zdjecie, klocac sie z kims przy tym (widzialem takie przypadki) wrzucaja tylko produkt koncowy z usmiechem na ustach, jakie to perfecto 😄

• @damian123497 No...z tymi społecznościowymi portalami ... mi to też nie bardzo gra. Raz, że przesyt, a dwa, to chyba nie miejsce dla ludzi z pasją co widać po większości fotek w dokładnym słowa znaczeniu, które ludzie wrzucają. Myślałeś o
    https://www.flickr.com ?

• @Pe-Wu Tak , myslalem o jakichs alternatywach , pinterest itp . Najwiecej jednak ludzi ktorzy bookuja sa z instagrama i facebooka gdzie , no wiadomo... 😄 Duzo tez droga pantoflowa, chcialbym kiedys opisac kawalek mojej historii/biografii jak podrozuje przez swoja droge fotograficzna od strony zyciowej bo nie mialem lekko i komus moze by sie przydala i podniosla na duchu/dodala sily ale nie chce zasmiecac forum tymbardziej teraz takimi rzeczami 🙂

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii