https://www.euromomo.eu/ Anglia ,Wlochy smiertelnosc podskoczyla .Moze sie mylimy?p.s zadaje tylko pytania prosze mnie nie stygmatyzowac

• Co o tym sadzicie?Coraz wiecej info na fb ,ze mlodzi ludzi zapadaja na ciezkie zapalenie pluc zwiazane z korona .Rodziny ofiar sie odzywaja

• @cranium mi się wydaje, że ta niebieska linia na końcu to jest "przewidywana" śmiertelność a zielona skorygowana. Być może się mylę. Sama tak to wywnioskowałam :). Niech ktoś mądry się wypowie

• No tak przewidywana,ale prognozuja znaczny skok ....Nie wiem jakim bledem to moze byc obarczone

• Jak dla mnie, to z wykresu wynika ze na 13 weekend 2020 (29 marca) nic lub niewiele sie dzieje. Nie ma przyrostu smiertelnosci w 14 krajach wiekszej niz w poprzednich latach, szczegolnie w porownaniu z tym samym okresem zima/wiosna w 16/17 i 17/18. Jest jedynie wzrost w Hiszpanii i Italii. W Walii, Irlandiach, Norwegii, Holandii(!) nic w zasadzie się nie dzieje. Wazne zeby to co widac porownywac z poprzednimi latami (Anglia). Jak wiemy w Szwecji wszystko pootwierane, przedszkola i podstawowki dzialaja, ludzie normalnie pracuja, knajpy restauracje pootwierane, metro i busy pelne, parki i ulice tez - wychodzi na to ze ulice powinny byc pelne trupow a jest odwrotnie. Czekamy na nastepny czwartek i statystyki uzupenione o kolejny tydzien.

ps. Szwecja to rowniez jeden z najzdrowszych narodow na swiecie, przynajmniej w ostatnich latach i pewnie nie zmienia sie to dlugiego czasu. Tam zawsze jest niska smiertelnosc w przeciwienstwie do krajow typu Italia. Mozna gdybac ale prawdopodobnie Wlosi zyja byle jak (papierosy, alkohol, zla dieta, fatalne powietrze, masowe szczepienia przeciw grypie itd) i w dodatku sa jednym z najstarszych narodow w Europie. Jesli odrzucimy po dwa skrajne przypadki np. Hiszpanie i Italie oraz Szwecje i Holandie i zrobimy srednia z pozostalych 10 krajow to mamy sielanke i piekna wiosne, nic wiecej.
    Ciekawi mnie jeszcze Bialorus, ale niezwykle trudno jest znalezc rzetelne info co sie u nich dzieje ale podobno maja tak samo na wszystko wywalone jak Szwedzi.

• Pandemia grypy (A/H1N1) 2009

Kluczowe objawy: gorączka, dreszcze, kaszel, bóle ciała
    Pierwsze wykrycie w Europie: końcówka kwietnia 2009 r.
    Globalna liczba zgonów: ponad 284 000
    Dostępne leczenie: większość ludzi wyzdrowiała bez komplikacji
    Koniec pandemii: sierpień 2010 r.

Pandemia COVID-19

Kluczowe objawy: gorączka, dreszcze, kaszel, bóle ciała, zanik węchu i smaku
    Pierwsze wykrycie w Europie: 15 luty 2020 r. w Italii
    Globalna liczba zgonów (4 kwietnia): 59,224
    Wyleczonych (4 kwietnia): 229,250

• 91908730_591016648154959_2644281827933552640_n.png
    Dzieci też. Jak na obrazku. Raz Brytyjczyk, raz Portugalczyk. Raz 13 lat, raz 14 lat. Raz Ismail, raz Vitor. Trudno w dzisiejszych czasach wierzyć mediom.

A co do wzrostu zachorowań to może kwestia tego, że kraje zaczęły stosować nowe oznaczenie WHO U07.2, które pozwala określić przyczynę zgonu jako koronę tylko na podstawie przypuszczeń/zewnętrznych objawów (bez testu!). Polska jeszcze tego kodu nie używa, ale wiele krajów tak, np. Niemcy.

https://www.who.int/classifications/icd/covid19/en/

W celu uzyskania możliwości kodowania zgonu z powodu COVID-19 został wprowadzony przez WHO kod U07.1 z priorytetem w sekwencji zdarzeń. Dodatkowy kod jest tzn. kod U07.2 zalecany jest do wykorzystania w dokumentacji medycznej pacjenta w przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19 (przypadek prawdopodobny) do czasu uzyskania wyniku badania molekularnego. Oznacza to, że kluczowe znaczenie podczas kodowania przyczyn zgonu przez lekarzy ma zachowanie chronologicznego opisu łańcucha przyczyn/chorób odpowiedzialnych za zgon chorego oraz prawidłowe jego przedstawienie, co w konsekwencji skutkuje właściwą lub precyzyjnie wskazaną wyjściową przyczyną zgonu.
    https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/wytyczne-do-karty-zgonu-01.04.2020-2.pdf

• Tak samo było z 21 brytyjką, poszło na cały świat że zmarła, bez innych chorób itd, a dopiero później ktoś się poprawił, że nie chodziło w ogóle o COVID-19, tylko co z tego, skoro przynajmniej z ludzi, których znam, którzy słyszeli o tym przypadku, nikt nie słyszał o sprostowaniu tej informacji?
    U nas 27latka z sepsą, też po cichu wypisana po czasie ze statystyk, jak już ludzie w gacie narobili...

Włoskie szpitale jako szpitale w nowym jorku itd... cyrk

• Właśnie też tak zajrzałem na euromomo. Trochę dziwnie to wygląda. Może zostali skorumpowani ? Te z-score to jakaś ściema, ale na wykresie ogólnej liczby zgonów też się pojawił duży skok. W sumie w moim otoczeniu jest kilka śmierci - kolega 40 lat na jakiegoś niby raka... no i koleżanki matka ale w podeszłym wieku. Nie byli zarażeni tym śmiesznym wirusem...

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii