Rekawiczki chronią czy przeciwnie?

• Moja mama mi dzis doniosła że poszła do sklepu gdzie wymagają zalożenia ich badziwnych rękawiczek, takich jak do chleba macania. Po wyjściu ze sklepu podobno jak je zdejmowała to całe mokre w srodku były bo moja matka od byle czego się poci. Pytanie czy jesli rękawiczki wzmagają wydzielaiei potu , w którym pewnie moze byc świrus to czy chronią innych czy nie( bo noszącego na pewno nie) ?

• Sama stosuję się do zarządzeń jednak wg mnie rękawiczki jak i wszystkie te działania mają efekt tak śladowy, że równie dobrze mogłoby ich w ogóle nie być. WEDŁUG MNIE. Nie jestem specjalistą.

W każdym razie wyobraźmy sobie takiego nieświadomego potencjalnego roznosiciela wirusa.

Na rękach ma rękawiczki. Wystarczy że przypadkowo dotknie ust. Wytrze nos w chusteczkę - czy na rękawiczce na pewno nic nie zostanie? Zwyczajowo wsadzi rękę w kieszeń - czy na pewno będą tam panowały sterylne warunki? Dotknie klamki, która raczej nie jest dezynfekowana za każdym klientem. Wystarczy że ma alergię, łzy płyną mu z oczu, cieknie mu z nosa i odruchowo odgarnie włosy z twarzy, dotykając wydzieliny. Można wymieniać i wymieniać.

I tu mowa o jednym - ilu takich mamy wśród nas?

• A ja wiem na pewno do czego te rękawiczki się przyczynią. Do jednego wielkiego śmietniska i ja się pytam gdzie Ci ekolodzy

• Rękawiczki,maseczki,jednorazowe ubrania w szpitalach to jeden wielki śmieć o którym nikt nie myśli na chwile obecną.O tych sztucznych płynach,żelach nawet nie wspomnę bo obie rzeczy są złe zarówno dla nas jak i środowiska.

Ekolodzy medytują i czekają na lepsze czasy.Serio,mam znajomych,którzy angażują się i jeżdżą po świecie ucząc innych ale na temat swirusa w własnym kraju się nie wypowiadają.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii