WHO znalazło sposób, aby podnieść śmiertelność na COVID-19

• Nie wiem, czy info już było, ale wrzucam bo wydaje się to być dość poważnym naruszeniem: WHO wprowadziło możliwość klasyfikowania zgonu osoby z "podejrzeniem" koronawirusa jako zgon w wyniku tego wirusa, bez konieczności potwierdzenia, że dana osoba była nosicielem wirusa!

Więcej szczegółów:
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2678112228983021&set=a.134617163332553&type=3&theater

• @awakening napisał w WHO znalazło sposób, aby podnieść śmiertelność na COVID-19:

Nie wiem, czy info już było, ale wrzucam bo wydaje się to być dość poważnym naruszeniem: WHO wprowadziło możliwość klasyfikowania zgonu osoby z "podejrzeniem" koronawirusa jako zgon w wyniku tego wirusa, bez konieczności potwierdzenia, że dana osoba była nosicielem wirusa!

Więcej szczegółów:
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2678112228983021&set=a.134617163332553&type=3&theater

Nie sprawdzałam ale zakładam, że to prawda. Nie wiem jak w innych krajach ale w PL mało prawdopodobnym jest by służba zdrowia z tego skorzystała. Serio. Jeżeli zaczniemy tak robić to oczywiście poinformuję was o tym 🙂 Na info z zagranicy niestety nie mam wpływu. Jestem lekarzem więc będę miała wiadomości z tzw pierwszej ręki. Przyjmujemy pacjentów z COVID-19 i z podejrzeniem. Będę na 100% wiedziała czy Ci z podejrzeniem bez testu zostaną wrzuceni do statystyk. A jak nie będę tego wiedzieć to znaczy, że świat się kończy 🙂

• @ycuina spójrz w komentarze pod postem, autor dodaje tam info, że Polska podobno przyjeła kodowanie zalecane przez WHO 26.03

• @awakening napisał w WHO znalazło sposób, aby podnieść śmiertelność na COVID-19:

@ycuina spójrz w komentarze pod postem, autor dodaje tam info, że Polska podobno przyjeła kodowanie zalecane przez WHO 26.03

Kłamstwo. Na chwilę obecną na 100 % nieprawda. Do statystyk idą u nas tylko potwierdzeni. Dzisiaj o 5 rano byłam na SOR wezwana do reanimacji (nieskutecznej) pacjenta z kwarantanny - czyli podejrzany i nie ma go w statystykach. JAk będzie w przyszłości nie wiem. Ręki nie dam sobie obciąć ale moim zdaniem PL nie skorzysta z tego zarządzenia WHO.

• IMG_20200403_181320.jpg

• @ycuina O fajnie mamy tu lekarza 🙂 W zwiazku z twoja osoba a raczej wykonywanym zawodem mialbym W PRZYSZLOSCI wiele pytan i pare ciekawych watkow mozna bylo by KIEDYS zalozyc. Ale najwazniejsze pytanie: Jaki jest twoj model odzywiania? 🙂

• @ycuina obyś miała rację i oby to się nie zmieniło 😊

• @adrian1111 LCHF i ze mna nie pogadasz na temat teorii spiskowych 🙂 Ja tu jestem głównie po to by wam suszyć głowę i dementować plotki 🙂 Na razie jestem na etapie obserwacji i zbierania danych dotyczących wirusa SARS-COV-2 i podchodzę sceptycznie zarówno do opcji braku pandemii jak i do opcji jej istnienia. Stoję równo po środku i przetwarzam dane z różnych źródeł. Za najistotniejsze źródło uznaję w tej chwili swoje własne doświadczenia w tym temacie. Nie pracuję w szpitalu jednoimiennym ale pacjentów z zapaleniem płuc wirusowym mamy. Ciężko jest utrzymać podział na zakażonych i czystych ale na razie dajemy radę. Jeżeli pandemii nie ma to nas nie zaleją i nie padniemy jeżeli jest to koszmar zakładania kombinezonu gogli przyłbicy rękawiczek stanie się moją codziennością 🙂

• @ycuina Nie nie nie.
    Ssam pracuje jako Opiekun Medyczny w szpitalu i wiele obserwuje. O tym akurat nie chcialem nawet rozmawiac 🙂 Bardziej tematyka odzywiania pacjentow, przyczynach chorob, skutecznosci leczenia chorob przewleklych, procedurach, srodowisku lekarskiemu 🙂 Ale mowie o tym kiedys jesli tylko chcesz...

• https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25834202,tajemny-kod-u07-2.html
    Tytuł: Kod U07.2 pozwala bez testów powiązać śmierć z koronawirusem. Ale nie ma go w polskich wytycznych

Niestety dostęp płatny, nie posiadam dostępu

• I jeszcze jedno. Jak zacznie się u nas szopka z wprowadzaniem do statystyk pacjentów z podejrzeniem bez testu i środowisko lekarskie nie zareaguje na to.... na dzień dzisiejszy w głowie mi się to nie mieści. Jeżeli tak będzie to znaczy, że jest taki przykaz z góry czyli od rządu. I ja naprawdę wierzę w to, że wtedy zareagujemy i nie pozwolimy na to.

• @Ariadna-More Jeżeli w PL będzie ten kod obowiązywać to dostaniemy wytyczne. Podam wam wtedy jak to wygląda. Nie jestem zakaźnikiem ani epidemiologiem i nie wiem czy w przeszłości były takie rzeczy robione.

• Ok Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje, że póki co nie przyjęli dwóch różnych kodów i nadal stosują jeden - podobnie jest w USA. Jeszcze.

Natomiast mimo wszystko trzeba byłoby poszukać które kraje europejskie posłuchały WHO i kodują nawet zgony z podejrzeniem wirusa jako zgony spowodowane przez wirusa. Bym się wcale nie zdziwił, gdyby Włochy czy Hiszpania tak robiły

• W celu uzyskania możliwości kodowania zgonu z powodu COVID-19 został wprowadzony przez WHO kod U07.1 z priorytetem w sekwencji zdarzeń. Dodatkowy kod jest tzn. kod U07.2 zalecany jest do wykorzystania w dokumentacji medycznej pacjenta w przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19 (przypadek prawdopodobny) do czasu uzyskania wyniku badania molekularnego. Oznacza to, że kluczowe znaczenie podczas kodowania przyczyn zgonu przez lekarzy ma zachowanie chronologicznego opisu łańcucha przyczyn/chorób odpowiedzialnych za zgon chorego oraz prawidłowe jego przedstawienie, co w konsekwencji skutkuje właściwą lub precyzyjnie wskazaną wyjściową przyczyną zgonu.

https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/wytyczne-do-karty-zgonu-01.04.2020-2.pdf

• This post is deleted!

• @Ariadna-More Trzeba spr czy z grypą też tak można robić. Statystyki, które do tej pory widziałam to np zgony na grypę i grypopodobne. Robią wrażenie i są argumentem koronaprzeciwników. Pytanie jaki procent z tego to potwierdzona grypa a jaki te choroby grypopodobne (czyli jakby grypa ale jednak niekoniecznie)? Może WHO zastosowało taki sam kod w stosunku do grypy? Nie wiem, w tej chwili co do koronawirusa mam milion pytań. I wygląda na to, że sama sobie na nie odpowiem po tej całej sytuacji na pdst własnych doświadczeń.

• Patroni

@ycuina Nie wiem jak dlugo tez jestes na forum I jak sie zaglebilas ale wazne jest ze nikt tu na forum nie twierdzi ze koronawirusa nie ma. Chodzi o to ze nie ma pandemi. Bo to dwie rozne sprawy. I ze nie ma podstaw zeby przeprowadzic taka kwarantanne. To tak w ramach sprostowania

• @Cynamon Zrozum, że jestem lekarzem na pierwszej linii frontu. Ja nie zaryzykuję na pdst 3 filmików z YT i forum ziomale stwierdzenia, że pandemii nie ma. Nie mam doświadczenia epidemiami, pandemiami. Ja pójdę do wezwania do pacjenta z zapaleniem płuc z wirusem lub podejrzeniem i "obrobię" go jakkolwiek to brzmi i przekażę do Oddz. Int. Terapii COVID-19 (mamy osobny zespół wyznaczony do pracy tylko tam, wiele nas to kosztuje bo nie od dziś mamy braki kadrowe). Jak dla mnie zbyt mało wiarygodnych danych zarówno w jedną jak i drugą stronę. Więc siedzę po środku. I po cichu liczę, że to jedna wielka ściema. Bo jak nie to jak już tu gdzieś pisałam: koszmar zakładania kombinezonu, gogli, przyłbicy i rękawiczek będzie moją codziennością.

• Patroni

@ycuina nikt Ci nie kaze ani wierzyc ani cokolwiek twierdzic😄 moge wypowiadac sie tylko za siebie ale wazne zeby nie mylic tematow. Koronawirus jest. Pandemi nie ma.

• @Cynamon To Twoje zdanie. Ja swojego jeszcze nie mam bo wiem co oznacza bezpośrednia odpowiedzialność za życie ludzkie. Mam je codziennie w swoich rękach. Staram się robić to co umiem najlepiej jak potrafię. Wszystko co robię w anestezji i intensywnej terapii zostało przebadane wzdłuż i wszerz, przez wiele lat. Z czasem też nabywam własnego doświadczenia i widzę, że coś działa a coś innego nie do końca mi się podoba. A z tym wirusem to zupełna nowość. Nie mam wystarczających danych by podjąć konkretną decyzję po której stronie jestem.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii