Państwo policyjne daje się we znaki

• FB_IMG_1585908993926.jpg

• Dał się dogonić? Wardęga sprawdzał -polscy policjanci słabo biegajo.

• Takich mandatów się nie przyjmuje.

Policja jak zawsze w formie. Znowu znaleźli sposób na podreperowanie swojego budżetu.

• Ale jak to teren objęty obostrzeniem? Przecież tylko parki są zamknięte a nie lasy. Siejecie fejkami.

• Pokazalem to matce. Ona odpowiedziala "bardzo dobrze, skoro sa zakazy to trzeba je przestrzegac".... kolejny dzien kwarantanny z debilem.
    To mowie jej ze gdy bedzie nakaz upierdalania komus rak i nog by nie wychodzil z domu dla jego dobra i innych to tez sie zgodzi? Oczywiscie "glupoty mowisz".

• @adrian1111 Moj znajomy stwierdził , ze dla tych co nie przestrzegają powinna być kulka w łeb ...

• @Czeko Czlowiek w strachu o swoje zycie nie mysli logicznie (chociaz bez tego tez nie mysli) i jest gotowy zezwolic by inni umarli byle on byl bezpieczny. Pathetic.

• To fejk jest na prima, nie powielajcie bzdur!

• @Nati18 Nawet jesli to fake to gdyby faktycznie to sie dzialo to nie zdziwilo by mnie to a reakcje ludzi byly by takie same.

• Patroni

@Czeko moi znajomi ciągle wyskakują z podobnymi tekstami. Więzienie albo kula w łeb za wychodzenie z domu. Jednocześnie narzekają na rząd, a ich jedynym zmartwieniem teraz jest to, że jaro wygra wybory. I to są przedsiębiorcy....jeszcze nie wiedzą, że te ich biznesy już nie istnieją i to przez ich własną głupote i bezczynność.
    Co do mandatów, mój kolega dostał upomnienie od policji wczoraj za bieganie po bulwarach w Krakowie.

• @Czeko powinien dać przykład

• czy ktos moze potwierdzic to ze starosci miast buntowali sie przeciwko wybora, wiec oni zmienili jakos prawo z okazji tego stanu wyjatkowego zwal jak zwal, i teraz straz miejska zamiast podlegac lokalnemu samorzadowi podlega policji ? slyszalam to poczta pantoflowa wiec nie jestem pewna

• Ta "opłata" liczona w tysiącach zł (5-30K) figuruje w prawie jako tzw kara administracyjna.
    Oznacza to że nie możesz odmówić jej przyjęcia jak ma to miejsce w przypadku mandatu, by dochodzić swoich praw sądownie.
    Wg tego, czego dowiedziałam się zerkając do sieci, jest to egzekwowane iście złodziejsko. Przez długi bowiem czas możecie nie wiedzieć w ogóle, że zostaliście ukarani, ale w końcu się dowiecie. Z wyciągu z konta albo pomniejszonego wynagrodzenia. A decyzja inspektora sanitarnego, który tę karę zasądził (zupełnie wg własnego widzimisię, wg urzędniczego humoru) będzie na was czekała dopiero za jakiś czas na poczcie.

źródło:
    https://bieganie.pl/?show=1&cat=10&id=10598

• @Nina Trochę słabo z taką karą administracyjną. Ale to chyba trzeba wyjątkowo "pajacować" aby "wygrać taki los"...chyba...

• @Paco
    Świat nie tylko stanął na głowie, ale zaczął już wręcz koziołkować. Co za tym idzie, można się spodziewać praktycznie wszystkiego.

• @Czeko mój tata uważa że powinny czołgi jeździć po ulicach zamiast policji 🤷‍♀️

• Policjanci:"Macie naklejkę naklejoną"
    No... powoli dościgamy w standardach, a raczej w NIE standardach Rosję Putina. W Rosji za samo stanie z kartką krytykującą władzę milicja zgarnia ludzi do więzień. U nas póki co wyciągają pieniądze z kieszeń poprzez nakładanie mandatów. ( wiadomo, budżet pusty, i przepuszczony przez nieudolnych polityków, którzy myślą tylko o sobie, trzeba podreperować)

• @czekbon Madry czlowiek....spytaj sie jak mu sie podobalo gdy w sstanie wojennym jezdzily czolgi. Zapewne uslyszysz ze Stan Wojenny byl BE ale tutaj jest taka koniecznosc i "to co innego" 🙂

• To jest fake, bo mandat karny może być wystawiony maksymalnie na kwotę 500zł, a nie 5000 jak na zdjęciu. Wyższą karę może nałożyć sąd.

• ...a ja jak zwykle muszę wyrzucić z siebie emocje.
    Społeczeństwo osiągnęło stan klęski umysłowej. Ludzie odskakują od siebie jak oparzeni, mijają się łukiem tak szerokim, że prędzej wpadną pod samochód, niż zbliżą się do kogoś na odległość mniejszą niż... 2m. Baby na poczcie wrzeszczą PROSZĘ STANĄĆ ZA LINIĄ, zupełnie jakbym zabijała oddechem (choć to niewykluczone, nie sprawdzałam jeszcze).

Kolejki osiągają czasem długość tak absurdalną, że gdybym ustawiła się teraz to do budynku weszłabym w poniedziałek wieczorem chyba.

No i na koniec, wyczytane wyżej
    "bardzo dobrze, skoro są zakazy to trzeba je przestrzegać", które padło w prywatnej rozmowie (czyli ktoś naprawdę tak uważa!). Myślałam, że każdy, nawet taka potulna owca ze stada, ma jakieś minimum, jakiś elementarny, podstawowy obszar na którego przekroczenie się nie zgadza. A jednak!

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii