Wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich- wszystko w naszych rękach.

• Wchodzicie na tę stronę, wklejacie tekst wniosku, który możecie oczywiście edytować indywidualnie, byleby to uzasdanienie w przepisach zachować i wysyłacie. Na końcu tam trzeba koniecznie zaznaczyć : ZAMKNIJ WNIOSEK.
    https://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz=1
    Wnoszę o interwencję RPO w sprawie bezprawnego ograniczenia mi prawa do przemieszczania się (wychodzenia z domu na świeże powietrze w celach sportowych, zdrowotnych czy rekreacyjnych) nałożonego z naruszeniem prawa. MZ w rozporządzeniu nakładającym takie ograniczenie powołuje się na art. 46 Ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi. Tymczasem art. 46 ust. 4 pkt 1 tej ustawy umożliwia mu, na drodze rozporządzenia, czasowo ograniczyć określony sposób poruszania się, a nie ograniczyć poruszanie się względem określonego celu. Wychodzenie z domu na świeże powietrze, ruch na świeżym powietrzu jest jedną z podstaw dbania o zdrowie, co w obecnej sytuacji jest ogromnie ważną potrzebą. Realizacja ograniczeń nałozonych przez MZ jest nie tylko niekonstytucyjna, ale stanowi zagrożenie dla zdrowia mojego i mojej rodziny. Niczym nie uzasadnione jest zabranianie mi wychodzenia z domu z rodziną w celu aktywności ruchowej na wolnym powietrzu. Wnoszę o interwencję w tej sprawie.

Lub

W jednym z oświadczeń Rzecznika Praw Obywatelskich czytam że rozporządzenie Ministra Zdrowia o zakazie przemieszczania, ograniczeniu sprawowania kultu religijnego oraz zakazie wychodzenia z domu jest nie zgodne z Konstytucja RP.
    W związku z powyższym wnoszę o interwencję w tej sprawie.
    Jednocześnie przy tej okazji pragnę zwrócić uwagę na fakt, że wysokość kar od 5000zł do 30000zł jest karą która przekracza możliwości finansowe przeciętnego obywatela co jest nie zgodne z przepisami prawa administracyjnego.

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii