• tak sobie myślałem o tym wszystkim i doszedłem do wniosku że w tym momencie najlepsze co by spotkało Polskę to rozwalenie jej na powiaty. zwłaszcza w pierwszej kolejności te w których jest najmniej 'przypadków'. chodzi mi o to aby powiaty odłączyły się od kraju i zaczęły być autonomicznymi jednostkami bez wpływu pierdololo jakie robi nam w tym momencie morawiecki. dzięki temu jakoś zaczęło by to stawać na nogi gdyby głowy poszczególnych powiatów podejmowały własne decyzje. ja jako zarządca danego powiatu w pierwszej kolejności zrobiłbym tutaj łapankę w ogniskach 'choroby' i przebadał randomowo grupę np 100 ludzi w ogniskach choroby na obecność wirusa aby udowodnić że nie wszystkie jednostki mimo posiadania wirusa faktycznie chorują. myślę że rozumiecie sensowność takiego posunięcia. dzięki temu szybko wyrwalibyśmy się z tej całej szopki w dość krótkim czasie. myślę że to w tym kierunku trzeba tutaj pójść


 • To byłaby najrozsądniejsza metoda i chyba któryś z nich, chyba Morawiecki vel pinokio coś tam przebąkiwał o danych/statystykach zachorowań z podziałem na powiaty i na tej podstawie mieliby wdrażać plan luzowania restrykcji.


 • i mam wrażenie (a może nadzieję) że właśnie tak będzie się działo w niedalekiej przyszłości


 • Problem w tym że Ci obecni zarządcy tez mogą być tacy jak Ci u władzy cos na ten temat wiem Prezydentem mojego miasta jest historyk i on bardziej dba o roślinki w strefie zieleni niż o dobro obywateli miasta :(.Nie wiem jakie było by dobre rozwiązanie dla nas bo chyba wychorowali sobie teki społeczeństwo które jest uległe. Tu chyba jedyne wyjście to wojna domowa, ale taka aby nikt się z zewnątrz nie wtrącał. Musimy to sami załatwić miedzy sobą bo jest za duży podział, a ludzie naprawdę nie chcą miedzy sobą rozmawiać.


 • vibo czyżbyś był za koncepcją prof. Hoppe?


 • @Metanoia a co to za typ?


 • @Nahtalie napisał w PLAN GENIALNY:

  Problem w tym że ci obecni zarządcy tez mogą być tacy jak ci u władzy cos na ten temat wiem Prezydentem mojego miasta jest historyk i on bardziej dba o roślinki w strefie zieleni niż o dobro obywateli miasta :(.Nie wiem jakie było by dobre rozwiązanie dla nas bo chyba wychorowali sobie teki społeczeństwo które jest uległe. Tu chyba jedyne wyjście to wojna domowa, ale taka aby nikt się z zewnątrz nie wtrącał. Musimy to sami załatwić miedzy sobą bo jest za duży podział, a ludzie naprawdę nie chcą miedzy sobą rozmawiać.

  Ludzie nadużywają określeń sugerujących czyjś geniusz, tak czy inaczej plan opisany w tytułowym poście wątku to dość dobry plan - a przynajmniej o tyle lepszy, że teoretycznie stwarza więcej możliwości. Zawsze przynajmniej daje szansę trafienia na jakichś myślących zarządców ; )


 • @Nina każde rozwiązanie jest lepsze od tego co jest teraz i na pewno warto próbować, aczkolwiek ja mam zajebiście duże obawy, bo mamy mentalny komunizm w głowach bardzo dużej liczbie ludzi. To jest jakiś beton. Sam fakt że większość czeka aż ktoś przyjdzie i załatwi za nich wszystko i bez wahania odda swoje życie osobę która wyda się mu wiarygodna.


 • @Nahtalie jakiego byśmy nie mieli ustroju w głowach to do ludzi i tak przemówi jedno i zawsze to samo - skuteczność 😉


 • @vibo jest problem z ludźmi starszymi którzy nauczyli się żyć w komunie. Młodzi odważni wyjechali i została garstka myślących i tych co nie myślą. Z takim zestawieniem ciężko jest coś tworzyć. Ale żeby nie wyszło że jestem taką pesymistką to proponuje wywalić wszystkie media ściekowe i dopiero zacząć jakieś zmiany 😉


 • @Nahtalie skutecznosc oraz efekty przemówią nawet do starszych. a jak nie.. to niech siedzą w domach. zorganizujemy im niezbędne produkty 😉


 • @Nahtalie lepsze niż hankabudowlanka ta dba tylko o zabetonowanie miasta


 • zabetonowanie to tez jest sposób

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii