• Ludziska!
    Z tego co widzę to wątki o spotkaniach i o organizowaniu się gdzieś giną na tym forum wśród innych wątków. Proponuje, żeby info o spotkaniach robić tutaj pod tym postem żeby:

1. Watki do poszczególnych miast NIE GINEŁY!
    2. Proponuję żeby dodać posty, a w odpowiedziach się organizować ( w tym temacie piszesz komentarz odnośnie swojego miasta, co, gdzie i jak, a w odpowiedzi do tego komentarza odpisują ludzie, którzy chcą w danym mieście się organizować)
      Proszę nie robić tu syfu! Pora przejść FAKTYCZNIE do działania! Pamiętajmy w kupie siła💩!!!

📌EDIT!

Dla nowych forumowiczów (takich jak ja)
    Jeśli chcecie mieć wszystkie miasta wchodzicie w <organizacje>
    Ale to nie zmienia faktu, że fajnie byłoby zrobić miejsce do wspólnej wymiany pomysłów pomiędzy miastami. Dzięki temu możemy pracować tu wspólnie nad np. plakatami, ulotkami, które będziemy drukować razem z listą pytań która jest w innym wątku. Myśle, że dzięki jednakowym plakatą, ulotką media mogą to łatwo podchwycić. Warto też ogarnąć jakąś akcje na Fb i na instagramie. Zachęcam do dzielenia się pomysłami tutaj.

• Hej ludziska błagam, wrzucajcie te posty w odpowiednie kategorie, praktycznie co chwila musze poprawiac nowy temat 😞
    Forumowo ma w opisie nawet, tematy dotyczące forum w sensie technicznym.

• @Aniulka zgadzam się! W ten sposób będziemy mieć wszystkie pomysły w jednym miejscu.
    Jestem z Poznania i chętnie zorganizuję tu strajk przeciwko obostrzeniom i odbieraniu nam wolności.
    ZAPRASZAM POZNAŃ DO DYSKUSJI

• Podział na miasta leci tutaj jak coś:
    https://ziomalum.pl/category/45/organizacje

• KRAKÓW!!!!!
    Halo gdzie są moje ziomy? Ja niestety bede mogła do was dołączyć za dwa tyg (przymusowa kwarantanna i inwigilacja przez aplikację bo zamknęli oddział mamy bo swirus atakuje) w robieniu hałasu, ALE to nie znaczy, że skoro ja nie mogę to WY nie możecie. Panie i Panowie co myślicie żeby wyjść na nasz kochany rynek i zrobić jakąś pikietę z plakatami ulotkami. Jeśli będzie potrzeba to mogę coś ogarnąć w photoshopie. Plus można by było wsiąść jakieś głośniki bluethooth i puszczać hymn i machać flagą.
    Pisać propozycje pod tym postem jako komentarz!

• @Ika171 napisał w TRZEBA DZIAŁAĆ!!!:

@Aniulka zgadzam się! W ten sposób będziemy mieć wszystkie pomysły w jednym miejscu.
    Jestem z Poznania i chętnie zorganizuję tu strajk przeciwko obostrzeniom i odbieraniu nam wolności.
    ZAPRASZAM POZNAŃ DO DYSKUSJI

poznań jest tutaj:
    https://ziomalum.pl/topic/566/poznań-kto-chetny-by-wyjsc-w-koncu-z-domu-na-ulice

• @baku dzięki 😄

• @Aniulka napisał w TRZEBA DZIAŁAĆ!!!:

KRAKÓW!!!!!
    Halo gdzie są moje ziomy? Ja niestety bede mogła do was dołączyć za dwa tyg (przymusowa kwarantanna i inwigilacja przez aplikację bo zamknęli oddział mamy bo swirus atakuje) w robieniu hałasu, ALE to nie znaczy, że skoro ja nie mogę to WY nie możecie. Panie i Panowie co myślicie żeby wyjść na nasz kochany rynek i zrobić jakąś pikietę z plakatami ulotkami. Jeśli będzie potrzeba to mogę coś ogarnąć w photoshopie. Plus można by było wsiąść jakieś głośniki bluethooth i puszczać hymn i machać flagą.
    Pisać propozycje pod tym postem jako komentarz!

założyłem kraków tutaj:
    https://ziomalum.pl/topic/613/kraków

• ❗️Zakaz przemieszczania się po kraju, rozporządzanie o kwarantannie i ograniczenie praktyk religijnych są wydane niezgodnie z uchwaloną 3 tygodnie temu specustawą „koronawirusową”.
    ❗️A to oznacza, że są niezgodne z Konstytucją, która pozwala na ograniczenie wolności obywateli, ale tylko wtedy, kiedy wynika to z ustawy.
    ❗️Po to mamy ustawy o stanach nadzwyczajnych, by w sytuacji kryzysu posługiwać się nimi. One dają władzom jasne podstawy do działań.
    Komentarz RPO https://www.rpo.gov.pl/…/koronawirus-rpo-rozporzadzenia-MZ-…
    ☝️Uwagi prawnika (Romana Giertycha):
    "Dotychczas wprowadzane ograniczenia odnoszące się do wychodzenia z domów są oczywiście nielegalne. Ustawa z dnia 5 grudnia 2008r. "o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi" na podstawie, której Minister Zdrowia wprowadził ograniczenia w opuszczaniu domów nie daje ku temu podstaw. W art. 46 ust. 4 jest mowa jedynie o możliwości ograniczania sposobów przemieszczania się. Tymczasem zakaz wychodzenia z domów za wyjątkiem określonych sytuacji jest możliwy jedynie w sytuacji wprowadzenia stanu wyjątkowego na podstawie Konstytucji i w oparciu o ustawę o stanie wyjątkowym. To właśnie ta ustawa w art. 18 ust. 2 pkt. 1 mówi o możliwym zakazaniu "przebywania lub opuszczania w ustalonym czasie oznaczonych miejsc, obiektów i obszarów." Tak więc wszystkie mandaty dzisiaj dawane ludziom będą niestety musiały być anulowane przez sądy, bo mimo że słuszne, to brak jest podstawy prawnej do ich stosowania. Taką jedyną podstawą do ograniczania praw obywatelskich jest stan wyjątkowy, który nie został wprowadzony. Należy również zaznaczyć, że na podstawie art. 23 ustawy o stanie wyjątkowym kara za złamanie zakazów poruszania może być znacznie surowsza, gdyż w grę wchodzi nawet areszt wobec osób naruszających zakazy.
    PiS nie chce wprowadzić stanu wyjątkowego z dwóch powodów. Jeden jest wszystkim znany: PiS chce wyborów w maju. Ale jest też wydaje mi się drugi powód. W art. 8 ustawy o stanie wyjątkowym jest zdanie, że "w czasie stanu wyjątkowego organy władzy publicznej działają w dotychczasowych strukturach organizacyjnych państwa". To oznacza, że nie można dokonywać zmian w organach władzy publicznej. A przecież PiS od lat marzy, aby wymienić I Prezes SN. Tymczasem wprowadzenie stanu wyjątkowego zamroziłoby kadencję I Prezes SN do czasu zakończenia tego stanu. Ponieważ interpretacja art. 8 ustawy o stanie wyjątkowym nie byłaby poddana pisowskiej logice prawnej, gdyż byłaby dokonywana przez sędziów SN, to mielibyśmy I Prezes SN do końca stanu epidemii, a więc prawdopodobnie do zakończenia kadencji Prezydenta Dudy.
    I ta sprawa jest jednym w poważnych, choć skrywanych, powodów zaniedbania obowiązków przez rząd polegającego na unikaniu wprowadzenia stanu wyjątkowego."

• @Graż udostępniajcie PÓKI JEST TO JESZCZE AKTUALNE..!

• Halo, a TORUŃ, albo okolice?

• Bydgoszcz Wake up!

• Są tu jakieś ziomy z Katowic?

• Patroni

@Veroniq Załóż wątek KATOWICE do jasnej ciasnej kiedy zrozumiecie że musicie się stać liderami, nikt przed wami tego nie zrobić, to wy jesteście tu innowatorami. Jak Wy czegoś teraz nie zrobicie to NIKT tego nie zrobi.

• @Palma dobra dopiero uczę się korzystać z tego forum szukam gdzie co jest. Wątek zostanie założony.

• @Veroniq
    a to nie wystarczy? 😉 już zalożyłaś, po prostu niektórzy się rozemocjonowali

75f5f7ba-0cbc-4c25-9226-9bae5fe3dafd-image.png

• @Nina Dam jeszcze 2 post w organizacjach by wszystko było na swoim miejscu bo nie wiem czy w dobrym miejscu się ogłosiłam.

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii