Przeciwieństwo lęku - jak przestać się bać??

• Wiadomości, jakimi się wymieniamy, na ogół podkręcają pogotowie lękowe.
    A jeśli ktoś chce przejąć nad człowiekiem kontrolę, najłatwiej to się dzieje poprzez strach... Nie dajmy się wpędzić w tę pułapkę...
    Zastanawiam się, co robić, żeby przekroczyć ten odruchowy ścisk w żołądku,
    jaki się pojawia przy tych wszystkich niusach... Myślę, co robić, żeby zachować siłę, jasną głowę, ale wiem, że nie ma na to jednej recepty.
    Każdy z nas ma inną historię tego pierwotnego strachu, który nas teraz łączy.

Może dlatego film Nowej siły, chociaż miejscami powtarzalny, naiwny i nie powiedziany z takim przekonaniem do jakiego jest on zdolny, pozostaje dla mnie na ten moment głosem przeciwwagi. Bo jest jasny.

Druga rzecz w kwestii zmagania się z lękiem to wiara.
    Bez względu na to, jakiego jest się wyznania.
    Zgadzam się z tym, że postawa KK rozczarowuje, jednocześnie sama jako osoba dość świeżo nawrócona nie wiem, czego powinnam się domagać, bo i sama różnych spraw nie rozumiem i nie do końca czuję. (miałam w życiu różne doświadczenia z religiami i zawsze nie było mi po drodze z celebrą).
    Jak Ty odczuwasz tę sytuację, @Nina ?

• Ja nie Nina ale cos napisze 🙂
    @Anna Ja mysle ze trzeba znalezc tutaj swoj wlasny glos rozsadku w tym wszystkim. Poki co mamy media, mamy liczby, wszedzie przeciwstawne informacje ktore daja jako taki obraz tej sytuacji. Nowa sila fajnie mowi ze widzimy w swiecie to co tak naprawde jest w nas samych, (fajnie daje do myslenia tak btw). Jak zobacze kilka informacji z masowych mediow z obrazami ze szpitali itp to tez czuje niepokoj i tym podobne ale zaraz sobie przypominam wszystkie przeciwstawne rzeczy ktore wykopalismy, czy wnioski do ktorych tutaj doszlismy razem wszyscy. Potem sobie uswiadamiam ze trzeba myslec pozytywnie bo zamarwianie sie kilka czy kilkanascie razy tak naprawde w niczym nie pomaga a tylko przeszkadza. Trzeba myslec pozytywnie, skupic sie na tym co mamy, co najwazniejsze. Codziennie rano po przebudzeniu sobie mowie ze jest zajebiscie bo ktoregos dnia juz sie nie obudze wcale, ze mam dom, ze mam jedzenie, moge sie cieszyc rodzina, widziec, sluchac, gadac z Wami na forum. I chociaz przychodza te mysli gdzie widze przez chwile wszystko w czrnych barwach to keep thinking positive. Co do smierci i religi to moge ze szczerego serca polecic dwie ksiazki Marka Mansona "Subtelnie mowie fuck" i "Everything is fucked, book about hope". Pierwsza mna rzucila o ziemie jak wytarta stara szmate do podlogi a potem zbudowala mnie od nowa a jak czytam druga to po intensywnym przeczytaniu rozdzialu reka sama zamyka ksiazke bo za mocno daje do myslenia i siedze chwile az przemysle 🙂 Badzmy dobrej mysli 🙂

• O nie, tylko nie on! :DD
    Drażni mnie styl przekazu, jaki NS stosuje, taka wysycona duchowością do granic mojej wytrzymałości gadka.

Myślę, że wiara - wprost proporcjonalnie do tego, jak mocno wierzymy - może być jak pancerz, jak zbroja w życiu. I nieważne, czy wierzysz w Boga, w partię czy w lepsze jutro, ona pozwala pokonać [znosić] lęk i inne przeciwności.
    Chciałabym mieć więcej wiary.

Zapytałaś, jak odczuwam tę sytuację.

Chodzi o to, co się teraz dzieje?
    Ania, szlag mnie trafia po prostu.
    Wiesz, ja potrafię wiele znieść, jeśli widzę, że tak trzeba, że to taka gorzka pigułka, którą trzeba rozgryźć i połknąć by uniknąć zła. Gdy jednak na prosty, chłopski rozum zalecenia decydentów z Wiejskiej są szkodliwe każdą miarą, pod każdym możliwym względem - to się we mnie gotuje.

• Odpowiedzi na te i inne pytania zndajdziecie w:

• @damian123497 Mnie już położyły tytuły tych książek, epic!
    Nowa siła mówi znane rzeczy, ale nigdy dość przypominania sobie, że nosimy w głowie wszechświat i jak wiele od nas zależy. Kurde... właśnie sobie uświadomiłam. To jest kluczowe: najtrudniej zmienić siebie... Ten odruch, żeby ratować, zmieniać świat. Jak to mówił Peterson: posprzątaj swoje mieszkanie... I właśnie za to się zaraz wezmę 😏

• @Anna Posprzątaj swój pokój 😉 Ale można i całe mieszkanie, najważniejsze działanie 🙂

• @Nina Wiem, o co Ci chodzi z NS, dlatego uprzedziłam, że jest jak jest 🙂 Chodziło mi o przekaz.

A moje pytanie o odczucia było w kontekście reakcji KK, tego że na miękko przechodzi brak rozwiązań dla Wielkanocy - najważniejszego święta i jakże symbolicznego w tej całej zadymie...

• @Pe-Wu Taaak, pamiętam, że pokój, ale u mnie wypada mieszkanie 😏 A nie lubię się z odkurzaczem...

• Przeciwieństwo lęku? Może śmiech i kreatywność? Pamiętacie te wszystkie filmy Bareji które te wszystkie absurdy potrafił przekuć w coś tak przekomicznego?

Polecam też obadanie polskiego Żyda, który w czasie II wojny malował karykatury hitlera i owczesnej sytuacji. Nazywał się Szyk. Udało się go przerzucić do USA gdzie się ukrywał przed Niemcami, którzy wydali na niego wyrok śmierci i oferowali nagrode za informacje o nim, a to samo pokazuje jak bardzo takie śmiechowe podnoszenie ludzi na duchu i docieranie do ludzi jest poteżne!

Gościu nazywał się Artur Szyk zapodaje linka. Bardzo mało ludzi o nim słyszało!

• @Anna
    Niestety, spodziewałam się tego po franciszkowym, "nowoczesnym", WYGODNYM kościółku. KK zlewaczał (wy lewi tował) i jeszcze bardziej zniechęcił mnie do siebie. Ciało KK zdaje się nieubłaganie zsuwać po równi pochyłej w niebyt (albo odbyt).

• @Gizela888 Tak, jak stare porzekadło mówi, śmiech, to zdrowie. Ale to już każdy indywidualnie musi podejść do radzenia sobie z lękiem. Jednych lęk przerośnie i się schowają, inni przekują strach w żart, a jeszcze innych lęk zmobilizuje do działania.

• @Nina napisał w Przeciwieństwo lęku - jak przestać się bać??:

@Anna
    KK zlewaczał (wy lewi tował)
    😃

Tak, a propos @Gizela888 dała fajne źródło o Marszu przez instytucje - w chrześcijańskim strajku.

• Nowa Siła, super, ekstra, hiper tylko dlaczego, dlaczego znów sugeruje, nawet nie sugeruje tylko mówi wprost, że tylko w czystym ciele zdrowych duch? I znów przepychanie wita, najlepszej diety we wszechświecie we filmie o tym jak nie dać się wciągnąć w to paniczne dziadostwo? Tym samym robi to, tylko od drugiej strony, wywoływanie strachu po przez takie właśnie gadanie (już nie pamiętam jak to było) w stylu oczyść się, jak czyste ciało to czysty duch , tym samym umysł i itd.

Początek filmu może i inspirujący, dający do myślenia, ale druga część, u mnie oczywiście, niweczy to co chciał przekazać w pierwszej.

Dla mnie ten czas jest katastrofalny i nie pociesza mnie już nic. O!
    Wkurzył mnie tylko dziadyga i tyle 😉

• @AnnaM Ja obejrzałam sam początek 🙂 Tak już mam ostatnio.
    A więc, jak oglądacie, to sam początek! Potem będzie już tylko gorzej 😃

• @Anna To też jakieś wyjście 😄 Czasem jak się coś usłyszy to trudno to odsłyszeć. Uszu kompiel, by się przydała.

• @Anna O, nasz "Ashton" 😄 uwielbiam go za to ze on naprawde ma wiare w cos dobrego. I emanuje z niego cudowny spokoj. Do tego jest piekny 😉 A poza tym to ja mam ataki paniki jak zaczynam o tym wszystkim myslec, zwlaszcza w kwestiach hmm duchowych czyli to co prezentuje qanon. Mam wrecz wrazenie ze niepokoj ktory odczuwalam przez cale zycie, ze cos tu nie gra, w koncu znalazl wytlumaczenie. Oto jestem tu w tych czasach i wreszcie wydarzy sie to cos na co podswiadomie czekalam. I te wszystkie filmy ktore obejrzalam do tej pory, a ktorych scenariusze pokazują ze byly o tym co sie wlasnie dzieje...

• @lisu206 nie chce sie nic otworzyc z tego linku mnie przekierowuje na mojego maila, skrzynke odbiorcza, chyba ze to virus to dzieki moze niedlugo bedzie szcczepionka 😜

• @Anna ja kupilem duza tablice do planowania, po to zeby zapisywac na niej jakies moje cele, wazne rzeczy itp. Widze ja na wprost mojego lozka i wpadlem na pomysl ze sobie zrobie liste jakby ala afirmacji i bede ja czytal codziennie rano. Dopisywal co wazne, co mi daje do myslenia bo gdzies w tym calym pierdolniku sie o tym zapomina i wpada na te "tory" z ktorych nie do konca jestem zadowolony, lekko mowiac 🙂

• Patroni

@damian123497 tablica inspiracji naprzeciwko lozka skojarzylo mi sie z karolem bieleckim

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii