• Z każdej strony wmawiają nam zalety transakcji bezgotówkowych. Firmom wkłada się darmowe terminale zwolnione z opłat na start. Koronka to najlepszy pretekst do tego, żeby w końcu wytoczyć grube działa i odebrać nam jeden z ostatnich przywilejów wolności- gotówkę. Ludzie jak to ludzie... nie pomyślą o konsekwencjach, wygodniej przecież zapłacić kartą, nie trzeba rozmieniać, drobniaków nosić itp. Uświadamiajmy ich zanim będzie za późno.
  Konsekwencje z wyeliminowania gotówki:
  -podwyższenie opłat bankowych (co jeśli za posiadanie konta, banki zażądają np. 200zł miesięcznie?)
  -ujemne stopy procentowe (zarządzanie twoimi pieniędzmi i chronienie ich przed złodziejami może kosztować z 2% kapitału w skali roku)
  -koniec z anonimowością (już nie kupisz sukienki w tajemnicy przed mężem, a mąż nie pójdzie na piwko z kolegami bez wiedzy małżonki)
  -ograniczenie dostępu do pieniędzy ( co jeśli zablokują twoje konto? albo terminal w sklepie się zepsuje? internetu zabraknie albo prądu? trawę będziesz jadł?)
  Dopisujcie inne możliwe konsekwencje i rozsyłajcie gdzie się da.


 • Logiki tu szukać nie można. Monety w PL są wykonane z różnych stopów miedzi (od mosiądzu - miedziaki do miedzioniklu - złotówki) która ma właściwości anty - bakteryjne i antywirusowe. Według badań na tychże stopach miedzi nie utrzymają się patogeny dłużej niż 3 do kilku godzin. Gdyby były srebrne to zginęły by od razu 😁.
  Banknoty ciut bardziej są podatne, ale z tego co mi wiadomo do 24 H ŚWirus się może tam utrzymać. To nic w porównaniu do plastiku na którym oficjalnie może żyć 3 doby. Jeśli zrobią wodoodporne terminale to owszem można psikać po każdym 🙂.


 • Moja prywatna walka w obronie waluty”Płacę wszystko gotówka”.

  Od lat praktykuje ja podróżując w krajach w których często egzystują dwie waluty typu np. Kambodża,Tanzania płace zawsze miejscowa waluta,a nie dolarami.
  Robię to również od początku tego całego cyrku z pandemia,w ramach protestu płacę wszystko gotówka choć w sklepach patrzą na mnie z byka,mam to gdzieś.


 • Może ktoś ma jakieś GIF-y,memy,obrazki na ten temat,które możnaby wstawiać na forach fejsbukach i tym podobnych?


 • Płatność bezgotówkowa na świecie. Dwa razy nie trzeba zgadywać kto jest na pierwszym miejscu...
  https://www.worldometers.info/world-population/population-by-country/


 • @anka Darmowe grafiki są na Pixabay, których można użyć do tworzenia obrazków informujących o pułapce używania kart płatniczych:
  https://pixabay.com/pl/images/search/karta bankowa/
  https://pixabay.com/pl/images/search/płatność elektroniczna/

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii