Refleksje z dyzuru

• Jest 02:35 czasu GMT - jestem na dyzurze w duzym szpitalu w Londynie - do konca zmiany zostalo jeszcze 5 godzin. OD tygodnia dyzury mam na miejscu zeby dodatkowo wspierac swoj zespol ktory zostal powiekszony z 2 lekarzy Int terapii do 4 + 4 zas oddzialy powiekszone o 300%-do 500% pojemnosci dla ITU ! . Jest to spowodowane lawinowo rosnacymi przyjeciami do oddzialow ratunkowych i intensywnej terapii w ostatnich dwoch tygodniach - skala tej obezwladniajacej fali nie przypomina niczego co ktokolwiek z nas widzial ( w tym zespoly ktore wyjechaly Afryki wspomagac lokalne teamy w opanowaniu Eboli) JEstesmy starymi weteranami ( 20-30 lat w zawodzie) a jedyne do czego dzisiajsza sytuacja jest podobna to urywki z wiadomosci z wojen w Iraku, Syrii ... Dumna i arogancka sluzba zdrowia NHS England zostala zniszczona w drugim tygodniu ... nasi pacjenci zostali calkowicie wymienieni na COVID19 positive albo pending - wszyscy maja bardzo podobny przebieg (ARDS, brak obajwow sepsy , single organ failure a jesli juz to AKI wymagajace RRT) , ta sama historie (suchy kaszel od 5-7 dni) smiertelnosc trudna do oszacowania poniewaz my tylko leczymy tych ktorzy sie doanas dostali - wiekszosc pacjentow (powyzej 65) nie jest nawet referowani do mojego oddzialu , umieraja bez wsparcia ITU .
    Przed chwila umarl na izbie przyjec 50 letni mezczyzna - pomimo intuabcji i chest drain ( wentylacja rozerwala mu prawe pluco) - nie bedzie do nas przyjety - brak szans na poprawe .

Od godziny sluchalem audycji pani palmy - paradoksalnie przyniosly jakas ulge - oto jet ktos kto w pandemie nie wiezy , uwaza ze dane sa falszywe a choroba dotyczy grup ryzyka.
    Palam zadaje tez pytania skad wiemy ze to nCOV 2 wywoluje COVID19
    Zadaje tez pytania czy warto sprzedac nasza wolnosc w zamian za ... wlasnie za co ? wielu z moich kolego jest chora i kaszle, wracamy do domu kaszlac na nasze dzieci ( tak dzieci tez ciezko choeuja lecz na pediatrycznych oddzialach ITU ) ---- sluzba zdrowia nie zatrzyma tej pandemii . nic jej nie zatrzyma - moze armia ? pelny lockdown ? wiezienia ?

Pdobnie jak Palma nie mam dla was zadnych rozwiazan. WIdze jak nasza i tak ograniczona wolnosc dzisiaj zminila sie w farse. WIdze tez ze jeszcze 3 takie tygodnie a ludzie beda rodzici w domach i operowac sie u baby z podworka bo szpitale w Londynie juz calkowicie zainfekowane nCOV.

Pomyslalem ze sie tym podziele. Trzymajcie sie ! I jesli pojdziecie na jakis marsz to zalozcie chociaz maski.

Dr Mike

• Zakładam, że nie jest to "fikcja literacka, z nudów na kwarantannie" więc karcianie SPRAWDZAM!
    Jak się Pan nazywa, w którym szpitalu Pan pracuje?
    Proszę o film lub serię abyśmy mogli ujrzeć skalę walki na własne oczy.

• Z opisu wynika ze trafiaja do was do szpitala ludzie z wirusem i ogolnie na niego umieraja masowo.
    Filmy palmy przynosza ulge? Palma twierdzi ze to sciema zatem koliduje to z tym co opisujesz zatem w jakim celu sluchasz osoby ktora podwaza to co ponic widzisz naocznie? 🙂

• Ja dalej jestem przekonany ze 8 starszych schorowanych osob ktore u mnie zachorowaly i zostaly przeslane gdzie indziej beda sobie zyly. W razie czego mam ich dane i bede szukal po cmentarzach by zobaczyc czy mialem racje.

• Patroni

Jeżeli lekarz podczas nocnego dyzuru w czasie szalejacej pandemii ma czas na ogladanie youtuba, zakladanie konta na forum i pisanie tak długich tekstów to faktycznie mowimy tu o arogancji. Porównujac sie do lekarzy wojennych, chyba nie sądzisz ze oni mieli czas na youtuba. No chyba ze macie taki zapierdol jak w Berlinskim szpitalu, to faktycznie, trzeba cos robic z czasem.

Jak widziszz trafiles w miejsce gdzie kazdy mowi sprawdzam wiec czekamy:)

• @adrian1111 dlatego ze tak jak ty bardzo malo z tej calej sytuacji rozumiem i staram sie sluchac ludzi i opinii nawet bardzo odmiennych od ogolnie przyjetych . Dlatego ze przeraza mnie globalny lockdown . oraz ze nigdy czego takiego w szpitalu nie widzialem . czy to so wystarczajace powody ?

• @Cynamon spoko lekarze nie od dzis maja bardzo mala reputacje - Jestem szefem dyzuru dla intensywnej terapii dzisiajszej nocy rowniez - zo oznacza ze tyraja moi registrars a ja mowie im co maja robic ale niestety malo spie . dlatego to ja mam czas na czytanie, ogladanie i myslenie a nie oni ...

• @eshe niestety to niemozliwe - jesli chce pani zobaczyc nasze nazwiska i miesjsca pracy to zparaszam na strony np NEJM gdzie moi koledzy (duzo ode mnie lepsi) publikuja na biezaco w tym i impression lettters . informacje o ktore pani prosi sa objete klauzalami prywatnosci a ich zlamanie grozi najwyzszymi konsekwencjami GMC . moje nazwisko i tak niczego nie zmieni chociaz nie jest tajemnica . jesli pani poda maila odpisze z maila oragnizacji,

• Patroni

@adrian1111 hmm jakos Tobie udalo sie zrobic zdjecie w miejscu pracy w kosmonautycznym stroju, ale jak widac w GB inne zasady😂 😂 😂

• @Cynamon Szczerze to sadze ze gdyby ktos chcial mnie upierdolic za to zdjecie i za to co wypisuje (gdyby to wiedzial) to by to zrobil. W koncu "kij na psa sie zawsze znajdzie" 😞
    Ogolnie pracujac w "sluzbie zdrowia" i wypowiadajac sie na rozne tematy bardzo sie ryzykuje. Sa rzeczy ktore przez lata widzialem i gdybym o nich zaczal publicznie mowic to bym wylecial a do tego mialbym sprawy sadowe...

• Patroni

Pokaż nam jakiekolwiek DOWODY doktorze "majk". Zdjęcia, filmy, LICZBY, dane.
    Bo póki co ludzie filmują te wasze rzekomo "zapchane" szpitale a tam cisza grobowa i NIC się nie dzieje...

• coś mi się zdaje, ze to taki sam wprowadzający zamieszanie troll jak Ci op których mówił ten koles od strajku na filmie Atora....

• @Palma podaj adres mailowy - ale zareczam ci ze nic z ta wiedza i tak nie zrobisz i nie bedziesz jej w stanie zinterpretowac oraz z cala pewnoscia nie zmienisz zdania.

poniewaz ty wierzysz ze pandemii nie ma , ze nie ma zwiekszonej liczby przyjec i ze ogolnie jest to grypa . Wlasnie dlatego twoje filmy w jakis sposob sa relaksujace - poniewaz bardzo latwo jest spanikowac kiedy sie widzi jak wyglada COVID-19 z bliska a ty z calkowita pewnoscia siebie i zbawna swada przekonujesz ze oto wszystko to to blad pomiaru oraz dezinformacja a szpitale sa tak na prawde puste 🙂

Poza tym dla samej dyscypliny naukowej dobrze jest by byl czlowiek ktory z uporem maniaka zadaje pytania oczywiste pytania.

Moim celem nie jest nikogo z was przekonywac do czegokolwiek - mam to gdzies czy w cos wierzysz czy nie . podzielilem sie tylko zwoim osobistym doswiadczeniem z miejsca pracy - nie mam pojecia jak to wyglada dla calego kraju , nie wiem przeciez co badaja test PCR ani p/cial itd .... pojecia nie mam ile szpitali w kraju dziala a ile nie w porownaniu do zeszlego roku itd . Wiem ze rzad i armia rekrutuja do szpital NIghtingale w centrum Excell - rowniez na zasadzie conscription posrod naszych zdziesiatkowanych zespolow Int terapii . Centrum Excel otwiera sie jutro z 4000 lozek(!) kostnica jest przygotowana na 20k trupow. Uwazasz ze to sa normalne przygotowania do grypy ?

Jeszcze raz - nie mam pojecia czym jest nCOV2 , czy zakazenia nCOV jest przypadkowe a objawy ktore bezskutecznie leczymy (bo nie ma zadnego leku w zaaprobowanego w UK) sa wywolywane czyms zupelnie innym . Jesli sytucja bedzie wygladac tak jak dotychczas to w Londynie, wszyscy zachoruja - szpitale nie beda w stanie tego ani zmienic ani zatrzymac.

Pozdrawim Cie, i jescze raz - chcesz zobaczyc dane ICNARC - daj maila .

• @grainyday Mam kilka pytań:

1. Czyżby sytuacja zwiększonej liczby pacjentów nie jest spowodowana zamykania oddziałów i szpitali z powodu kwarantanny?
    2. Dotarłam do informacji, że faktycznie buduje się te całe "tymczasowe kostnice" ale wszystkie inne zostaną zamknięte. Pytam dlaczego? Może po to, aby zrobić "medialną szopkę"? Dlaczego do tych kostnic tymczasowych mają trafiać wszyscy zmarli, a nie tylko osoby z koronką? Ależ to będzie pożywka dla mediów...!
    3. jeśli możesz takie informacje podesłać na prywatnego maila, to znaczy, że chyba nie są one tak ściśle tajne...?

• @Sylwia22 na zadne z postawionych przez ciebie pytan nie mam odpowiedzi. Dokument ICNARC na maila zaproponowalem tylko Palmie jako liderce tego ruchu .
    raport ICNARC nie jest dokumentem poufnym , jest natomist dosc skomplikowany i nie jest skonstruowany z mysla o osobach z poza srodowiska
    . zadnych innych materialow a juz na pewno zdjec, filmow ani nie posiadam ani tym bardziej bym sie nimi nie dzielil . rejestrowanie czegokolowiek na ternie szpitalu NHS co dotyczy pacjentow jest bardzo powanym przestepstwem i potrzeba na to indywidualna zgode. dotyczy to personelu, samych chorych oraz ich rodzin

• @grainyday bardzo się cieszę widząc doniesienia z UK - sama tu mieszkam ale więcej wiem co się dzieje w Polsce bo tu takiego źródła jak kanał Palmy czy forum ziomalum ni mam. Jak się włączy BBC news to wszystko na jedną melodię czyli siedź na dupie w domu to wszystko będzie dobrze i ludzie wierzą to jak w prawdę przenajświętszą i jeszcze przekonani że to wszystko dla ich dobra i government will save you. Mam bardzo mało osób które nie patrzą na mnie z przerażeniem gdy śmiem wątpić w tą całą medialną szopkę lub po prostu kwestionuję słuszność poczynań miłośnie nam panującego rządu Boris Johnson. Sama pracuję w criminal justice i też bałagan jest - ludzie na wolny, self isolating i takie tam ale wy co zostaliście na służbie to business as usual carry on regardless czyli czy kto z wirusem czy bez tak samo traktujemy. Teraz ponoć nam maski dowieźli ( nie wiem na pewno bo na urlopie jestem ) ale przez ostatnie kilka tygodni to PPE jak na lekarstwo. Ja się nie przejmuję bo przeczuwam że i tak już to przechorowałam ale cała idea jest śmiechu warta. Siłownię nam w pracy zamknęli. Czyli tarzać się z kimś po podłodze jest ok ale na siłownię to już nie. No comment.

• @Paulina rozumiem Cie - cos bardzo , ale to bardzo tutaj nie gra. czegos takiego w sensie paniki i zniszczenia struktur sluzby zdrowia nigdy jeszcze nie bylo. ta infekcja jest wyjatkowo parszywa ale skala i predkosc przerazaja ze ktos jej po cichu pomaga.

• Patroni

@grainyday Skoro masz podejzenia ze cos jest na rzeczy to zacznij zbierac materialy, popatrz na tych ludzi, zobacz w badania, z czym sie łączy ostra niewydolnosc nerek, jakie maja inne objawy, co ich wszystkich łączy. Skoro masz czas to zacznij to analizowac. Jakie leki się podaje, zerkinij na adresy zamieszkania moze mieszkaja w jednej okolicy czy cos.
    Jezeli myslisz ze ktos pomaga epidemi to napewno cos sie znajdzie

• Patroni

@grainyday napisał w Refleksje z dyzuru:

aport ICNARC nie jest dokumentem poufnym , jest natomist dosc skomplikowany i nie jest skonstruowany z mysla o osobach z poza srodowiska

w dupie to mam UPUBLICZNIASZ. Ludzie nie są głupi.
    Jeśli to publiczne dane to bez problemu je podasz.

Opinie na mój temat zostaw dla siebie, nikogo tu nie obchodzą. Ja nie "wierzę" ślepo w nic. Jeśli jest zagrożenie to chcę zobaczyć dowody, cokolwiek co to potwierdza.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii