inteligencja emocjonalna, jak żyć

• Siema Ziomale!
    Naszło mnie na refleksje, odkąd zaczęłam oglądać Palme to mam wrażenie, że jestem inteligentniejsza emocjonalnie. Widzę dysonanse, projekcje, gdy ktoś się ze mnie śmieje i dla mnie jest to niezrozumiałe to zastanawiam się dlaczego i szukam mechanizmu i u mnie i u tej osoby, która się śmieje. Na fb czy na forach gdy poruszane są jakieś tematy to widzę masę rzygów emocjonalnych, widzę jak ludzmi jest łatwo zmanipulować, jak bardzo i wg mnie za bardzo ludzie kierują się opiniami innych ludzi zamiast szukać u źródła konkretów. Na przykład mój kolega nie chciał podjąć współpracy z jednym kolegą bo inny mu powiedział, że to cwaniak. No i ja takie, że co się konkretnego stało? A ten że nie wie i tyle w sumie koniec tematu. Nie chcial sie nawet dowiedziec. Po tym jak powiedzialam moje zdanie to stwierdzil ze bedzie z nim wspolpracowal. Podalam mu logiczne argumenty i łyknął. Ja się zastanawiam, że czemu ludzie nie kierują się skutecznością/ logiką... Zastanawia mnie jakie podejście mieć do takich ludzi, jak traktować np. członków rodziny którzy też nie ogarniają 😕

• @kobra Też zaczęłam zwracać uwagę na wiele rzeczy, nawet u Palmy 🙂 To nie jest ludzi wina, że się nie kierują skutecznością czy logiką, od małego trenuje się nas w szkole do takiego funkcjonowania... większość lekcji i wykładów na studiach to było wkuwanie jakichś definicji i testy, podczas gdy powinno się oceniać ludzi w szkołach za możliwość wyszukiwania informacji i wyciągania wniosków i pisania rozprawek na różne tematy. Nie ma logiki w szkołach, nie ma np. programowania które też uczy logiki, powinny być chociaż obowiązkowe zajęcia z programowania od 1 klasy podstawówki, żeby własnie uczyć dzieciaki myślenia.... Na dodatek ludzie są szczuci przez media, reklamy, gra się na emocjach i to takich najniższych by wywołać pewne zachowania. Np. samo to że ludzie tak gnają w grudniu za kupowaniem prezentów i tym konsumpcyjno świąteczno szalństwem nawet jak ktoś jest ateistą, jest dla mnie dowodem na to, że ludzie są zmanipulowani i można z nimi zrobić co się chce jak ze stadem baranów.

Jedynie co można robić to rozmawiać z ludźmi, na spokojnie. Zaczynać od bliskich. Pracować nad samym sobą.

• @Gizela888 Dobre spostrzeżenia i tak zrobię, na spokojnie 🙂 jak poszłam na studia to myślałam " w końcu będę się uczyć samych konkretów, nie to co w liceum", przeliczyłam się XD

• Świetna lektura . Osobiście wolę czytać, ale poniżej zamieszczam audiobook dla zainteresowanych. 🙂
    141.jpg

• Dlatego uważam, że teatr - zajęcia z dramy to powinna być podstawa.
    Od tego powinno się wychodzić.
    Zazdroszczę ludziom, którzy w odpowiednim czasie się w tym zanurzyli.
    Są inteligentni w taki życiowy, ludzki sposób i mają więcej zdrowej empatii.

• @Anna Czego tu zazdrościć? Na naukę nigdy nie jest za późno. 🙂

• @Pe-Wu Haha. Ciekawe, że teraz prędzej tak na to patrzę, niż kiedyś.
    Zgadzam się z Tobą. Po prostu myślę, że w swoim czasie takie coś by mi bardzo pomogło, bo cholernie się szarpałam jako dorastająca dziewczyna.

• @Anna Widzisz, tak to czasem jest, to znaczy, że dorosłaś emocjonalnie. I to twoje doświadczenia, czy też, jak to nazwałaś "szarpania" doprowadziły cię do tego kim jesteś dziś. Najważniejsze, żeby nie żałować niczego w życiu.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii