Sytuacja w Polskich szpitalach

• Witam wszystkich 🤗

Stworzyłam ten wątek żebyśmy mogli się informować jak wyglada to w PL.
    Moja mama pracuje w jednym ze szpitali w Małopolsce. Sytuacja w szpitalu w Bochni wygląda tak, że zamkneli na jakiś czas cały szpital (nie przyjmują nowych pacjentów. W kwarantannie jest ok 130 os głównie personel SOR, tu macie link:
    https://bochniazbliska.pl/wydarzenia/bochnia-wobec-130-osob-zalecono-kwarantanne-wiekszosc-z-nich-to-pacjenci-i-personel-sor-w-bochni/
    W ten weekend na oddziale chirurgi w Brzesku pojawił się pacjent z koronką, więc cały oddział został zamknięty. Jak w PL wprowadzili cały ten stan epidemiologiczny to w szpitalu w Brzesku odwołano wszystkie wizyty od rodzin, każdy oddział został "zamknięty" (wprowadzono kody i karty pracownika tylko osoby pracujące na danym oddziale i pacjenci się tam znajdujący mogą na danym oddziale przebywać nikt inny). W związku z tym nie powinni dawać całego szpitala na kwarantannę, niestety nie wiadomo jak sytuacja się rozwinie. Macie tu kolejny link: https://glos24.pl/brzesko-oddzial-chirurgii-zamkniety-personel-w-kwarantannie-pacjent-zarazony-koronawirusem
    Ludzie na spottecie którzy pracują na oddziale lub ich rodzice pracują w szpitalach starają się informować na wzajem.Zrzut ekranu 2020-03-30 o 15.51.30.png Zrzut ekranu 2020-03-30 o 15.47.53.png
    Jak powinna działać taka kwarantanna która jest w szpitalu?
    Otóż jeśli pacjent znajdzie się na oddziale i wykryją u niego koronkę to po pierwsze zamykają cały oddział, po drugie wszyscy którzy znajdują się na oddziale nie mogą go opuścić i odbywają kwarantannę w szpitalu, a tych którzy są w domu i mieli kontakt z pacjentem to odbywają kwarantannę domową razem z rodziną. Jeśli ktoś ma rodzinę, która pracuje w szpitalu to proszę was dzielmy się tutaj tymi informacjami. Lekarze mają zakaz mówienia o koronce w mediach ale my nie. W kupie💩SIŁA!

• Dlaczego ustawiłam "forumowo" bo nie mam pojęcia czemu nie dało się ustawić kategorii koronkowej. Jestem tu nowa. Jeśli ktoś potrafi to zmienić to będę wdzięczna😉

• @Aniulka napisał w Sytuacja w Polskich szpitalach:

Dlaczego ustawiłam "forumowo" bo nie mam pojęcia czemu nie dało się ustawić kategorii koronkowej. Jestem tu nowa. Jeśli ktoś potrafi to zmienić to będę wdzięczna😉

zmienione 🙂

• W zeromskim w krakowie obecnie zamkniete ponownie oddzialy wewnetrzne (wszystkie na jednym pietrze), chyba poloznictwo, chirurgia czy ortopedia i neurologia. Pacjentow zarazonych z neuro wyslali do uniwersyteckiego a tych nie zarazonych wysylaja do innych szpitali. Personel zarazony zostal na oddziale do momentu skonczenia 24h dyzuru i zabrano ich specjalnym transportem do hotelu na kwarantanne. Ci co chcieli wrocili do domu na kwarantanne. Ci co w domu sie dowiedzieli o wyniku bezsensownie z wlasnej woli dolanczaja do tych w hotelu.
    Ci ktorzy byli ujemni i mieli miec dyzur rypali wczoraj przy tych zarazonych w kombinezonach. Od jutra lub nawet moze dzis dezynfekcja oddzialu. Potem nie wiadomo kiedy oddzial ponownie otworza, minusowi beda jebac zapewne znow do momentu kolejnego przypadku i znowu powtorka z cyrku....Chuj w paszcze ludziom za to odpowiedzialnym!!!!!!!!

• Patroni

@adrian1111 Cytujac klasyka That's mental ilness.

• Iskierka nadziei. U nas lekarze zaczynają zadawać pytania. Bo ewidentnie coś tu nie gra. Na razie są to pytania pojedynczych osób. Do protestów służby zdrowia droga jeszcze daleka. Dodam, że jesteśmy szpitalem, o którym ostatnio bardzo głośno w mediach. Jak oglądam materiały z tv o nas to nie wierzę w to co widzę i słyszę. Stek kłamstw i bzdur. Nie wiem ile czasu zajmie lekarzom obudzenie się z letargu i czy to w ogóle nastąpi. To nie jest takie proste jak wam się wydaje. W każdym razie zaczynamy zadawać pytania.

• @ycuina a co o was mówią w mediach, a jak jest naprawdę?

• Długa historia, nie dam rady opisać w kilku zdaniach. W skrócie: jesteśmy aktualnie największym ogniskiem epidemicznym w województwie, personel zarzuca brak środków ochrony osobistej. Przy czym ja osobiście nie narzekam na jakiekolwiek braki. Mam wszystko czego potrzebuję. OK nie wnikam, może na innych oddz jest inaczej. Poza tym rozwaliliśmy cały szpital. Ok 30 osób z naszego oddz miało bezpośredni kontakt z dodatnimi pacjentami i pierwsze testy wyszły ujemne. Czekają na drugie - maja być pobrane we wtorek po nich kwarantanna do wyniku. Nikt nie ma żadnych objawów. O to są głownie pytania. Wirus, który podobno zabija nie spowodował żadnych objawów u ok 30 naszych pracowników z bezpośredniego kontaktu. Niestety na razie tylko 4 osoby je zadają (łącznie ze mną) reszta jest posrana. Wczoraj na dyżurze musiałam transportować pacjentkę z pękniętą śledzioną po urazie do szpitala 50 km dalej. Kolejnego pacjenta z nożem w brzuchu już nie dali sobie wcisnąć więc operował go chirurg, który jest w kwarantannie - miał bezpośredni kontakt z pacjentem dodatnim. Nie mamy innych chirurgów, wszyscy są z kontaktu, oddz. chir zamknięty.

• @ycuina ja tam nadal twierdzę, że wirus może i sobie istnieje - i istniał może już od lat, tylko nikt go nie wykrywał masowo, a te złe przypadki to są spowodowane czym innym - jakimiś chorobami lub innymi być może teraz nie badanymi rzeczami. Pamiętam jak z 10 lat temu na ulicy obok mnie w nocy zmarł 16 latek, który był rzekomo zdrowy i nie ćpał ani nic, obudził się, źle się poczuł i nim dojechała karetka zmarł. Nie wiem czy ostatecznie wytłumaczono to jakoś ale dzisiaj na pewno by powiedzieli że wirus, a przecież takie rzeczy że potencjalnie zdrowi ludzie, nawet młodzi umierają ot tak się niestety zdarzają nie od dziś i nikt nie robił wtedy afery "aaa ludzie umierają na nieznaną chorobę!".

• No nic, będę forsować swój punkt widzenia w pracy może ktoś załapie. Przemycam w swoich wypowiedziach argumenty przemawiające za tym, że jednak nas okłamali. Odwilż mam nadzieje nastąpi. Podkreślam jednak, że nie jest to tak proste jak może wam się wydawać. Co innego pisać na forum nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności, a co innego mieć bezpośrednią odpowiedzialność za życie ludzkie. Miejcie proszę to na uwadze.

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii