• Hejka Ludzie
    Jak uważacie, jakie są teraz możliwości zainwestowania hajsu?
    Mamy różne sytuacje w życiu. Ktoś właśnie teraz hajs odziedziczył, dostał od babci, wygrał w totka albo znalazł na ulicy - what ever. Ma go dzisiaj, a nie wczoraj. Więc stąd moje rozterki. Gdzie włożyć hajs żeby go nie zjadło?
    Jakie macie pomysły?
    Zapraszam do dyskusji

• @Paulina-Graczyk w puszki z żarciem. Prawdopodobnie będą bardzo cenne.

• @eminobody nie wszystkie puszki są cenne, niektóre tylko udają konserwowe.

Pieniądze trzeba lokować, ogólnie w te dobra, które nie tracą mocno z biegiem czasu. Formalnie mogą to być bawet butelki wodą. Ale warto też zwrócić uwagę na dywersyfikację inwestycji, czyli nie ładować wszystko w jeden zasób, bo w razie pomyłki mniejsza strata.
    Jesli chodzi o kruszce, to teraz nie warto bo poszybowało w górę, jest drogo.
    Jak masz dużą sumę warto obserwować rynek nieruchomości, bo będą tanieć.
    I żeby nie było, to są tylko przemyślenia, nie rady. Każdy musi myśleć samodzielnie i kombinować w ramach umiejętności i możliwości.

• https://independenttrader.pl
    jego książka ponoć kozak, masa super opinii.
    Sam zamierzam ją kupić 🙂

• @baku Tak, Tradera21 warto słuchać, mądrze gada w tej kwestii.

• a taki co odkłada tez sie przydac mozeTwoim zdaniem? bo jak za wyysokie progi na me przykrótkie nogi (171 cm) to po co PLN szargac...

• Hmmm, dobre pytanie. Moim zdaniem teraz najbezpieczniej jest lokować kapitał w czymś, co nie zniknie i nie straci na wartości. Myślę, że jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych lokat długoterminowych jest złoto i srebro fizyczne, zwłaszcza monety bulionowe. 😄 Jednak teraz ciężko jest je dostać. U dilerów metali szlachetnych termin dostawy wynosi obecnie 47 dni i pewnie będą duże opóźnienia a ceny są znacząco wyższe niż cena spot. Można polować na allegro, jednak ceny monet bulionowych przekraczają cenę spot o jakieś 100%.

• Zakup złota czy srebra teraz mija się z celem, ceny wysokie a dostępności brak. Podobnie z walutami. Jeszcze 2 tyg temu dolce czy franki były tańsze. Teraz inwestować trzeba w żarcie. Kupujesz 10 kg makaronu na promocji -30% i już masz ROI na poziomie 30%. Kupuj na promocji jedzenie z długą datą ważności, które i tak zjesz. W czasie kryzysu, inflacji ceny idą w górę, więc zarobisz na tym dużo. Lepiej teraz kupić makaron za 2 zł niż potem za 10zł. Wiem że nie każdy je makaron, taki przykład. Jeśli masz kilkadziesiąt-kilkaset tysięcy, to trzeba czekać na promocje, gdy już ludzie zaczną skakać z okien, wtedy udaj się na zakupy - akcje z dywidendą,nieruchomości, sztuka itd. Brutalne ale prawdziwe. Kto wykupił Niemcy w czasie hiperinflacji, gdy domy oddawano za jedzenie, albo złote i srebrne sztućce za bułkę? Żeby teraz zamrozić gotówkę ewentualnie to jeszcze waluty save heaven - dolar, frank. Jak komuś koniecznie zależy żeby się złotówek pozbyć, albo konto maklerskie i akcje z dywidendą,np gazprom. Filmiki Trader21 ogólnie polecam, mnóstwo wiedzy.

• Onet o poranku widzieliscie?

to prawda Robert

• Zawsze w czasie poważnego kryzysu są prócz drogiej waluty jak złoto i srebro są tańsze jak gorzałka i papierosy do drobnych transakcji.

• Tylko nie pal szkoda zdrowia potem kasa na leki, i na fajki kasy szkoda
    ile indyczkow mogłbys wychowac,,,,:)))

• @lisu206 ja od dawna nie palę

• @eminobody tak, to jest to 😄 albo konserwy wlasnej roboty

• @wiegul dzieki za porady. Tu gdzie mieszkam, (Kraj krecika) ceny mieszkan sa szalone. Nowych mieszkan jest malo a popyt na kupno lub wynajem jest obledny. Przed koronka trzeba bylo niezle podbic ceny zeby w ogole zwrocili na ciebie uwage.. srednia cena mieszkania w panelaku to ponad 1 milion zl przy czym musisz sobie go jeszcze troche ogarnac i wyremontowac pozadnie. Teraz jak obserwuje rynek troche to lagodnieje. ciekawa jestem jak to sie potoczy 🙂

• @Jasienty planuje inwestowac w zloto/srebto ale juz po tym wszystkim. Teraz czas na nauke 🙂

• @KoDeR vodka i fajki wydaja mi sie teraz najlepszym pomyslem jak ktos ma pare wolnych stowek

• od ludzi intelig.wykztałconych ułyzałam, że -kiedy przekazałam im info nt Italii trumny , wypowiedzi lek, niemieckiego i tego z Indii, który praktykuje w UA, że to...jest no nieprawda, zmowa, czy jak to zwą...

• @baku Ja mam już komplet tych książek, na prawdę przystępnie napisane, jest masa wykresów, dużo można się nauczyć.

• @Jannie no znajomy z pracy mi mówił ostatnio nawet, że to czyta kiedyś kupię napewno 😉 ale narazie skupiam się na czym innym.

Chociaż no czytałem Wojna o pieniądz a słyszałem, że tam dużo z tego co tam jest w tych jego książkach jest powtórzone.

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii