$wirus - absurd goni absurd

• Trzeźwo myślącemu wystarczy kilka obserwacji, żeby zobaczyć jak autorom tego przedstawienia, scenariusz rozłazi się niczym stare gacie, spod których wystaje doopa absurdu. Nie pójdziesz do fryzjera, nie kupisz butów, za to kupisz śruby, cement i deski, bo castroamy i leroye otwarte, a ich parkingi pełne i wcale nie są to miejsca kwarantanny. Czynne obce biznesy, kauflandy, aldiki i lidle, auchany, drobny handel Polaków zamknięty na głucho.
    Poniżej Kronika zajoba, zrzuty z tłitera Piotra Wielguckiego, który od chwili rozkręcania tego cyrku, pokazał, że to bujda na resorach, a absurdów co niemiara. Poczytajcie kontrowersje.net, gdzie Piotr pisze jako Matka Kurka jaja.JPG , jaja2.JPG jaja3.JPG jaja4.JPG jaja5.JPG jaja7.JPG jaja8.JPG jaja9.JPG jaja10.JPG jaja11.JPG jaja12.JPG jaja13.JPG jaja14.JPG jaja15.JPG jaja16.JPG jaja17.JPG jaja18.JPG jaja20.JPG jaja21.JPG jaja22.JPG jaja23.JPG jaja24.JPG jaja25.JPG jaja26.JPG jaja27.JPG jaja28.JPG jaja29.JPG jaja30.JPG jaja33.JPG jaja34.JPG jaja35.JPG 26 03 jaja 27.JPG 20 03 kurka.JPG

• @Matti OMG leję że śmiechu 🤣🤣🤣🤣

• Matka Kurka geniusz 👏😂

• 👏mega gość 😂

• Lubię tego gościa

• @Matti
    Dobrze to ująłeś.

A co do mnie - że nóż się w kieszeni otwiera, kiedy na to patrzę, to mało powiedziane. To mogłoby być jeszcze całkiem zabawne, gdyby nie dotykało praktycznie każdego z nas w jakimś stopniu. W każdym razie Bareja miałby materiał na kolejne filmy.

Patrzę na misterne konstrukcje z folii i celofanu, na przeźroczyste ekrany przy kasach, na gumowe rękawiczki, na maseczki i wzdychających pracowników. Ile to wszystko ich kosztowało - i kosztuje - wysiłku, cierpliwości, zdrowia.

...ale to wszystko o dupę rozbić, bo wystarczyłaby jedna osoba, zarażona wirusem. Nieświadoma. Wystarczy że wejdzie i po prostu kichnie - wirus rozprzestrzenia się nawet gdy zasłoni usta - a utrzyma się w powietrzu przez następne 3 godziny.

Wystarczy że dotknie plastiku - nawet kilka dni.
    Odnoszę wrażenie, że to taki teatrzyk. Formalność, sztuka dla sztuki. "Wielka pandemia, nie przelewki"!

• Promuję nową nazwę dl awirusa. Wirus yeti-nikt nie widział, każdy się obawia.

• Bardzo click bait-owy ten Matka Kurka . "Gdzieś dzwoni ale w którym kościele...". Poszukałem o śmiertelności, więc średnia dla Włoch, jest ok 1,1% populacji na rok. Populacja Włoch to ok 60mln, więc powinno ich umierać dżinnie ok 1800 osób. Więc teraz należałoby wziąźć ile umiera aktualnie(skąd ???) i to porównać. Będzie wtedy wiadomo. Skoro raportują dodatkowo 1000 zgonów na dzień to powinno to być bardzo widoczne w liczbach. Mi osobiście nie chce się wierzyć że cały świat zwariował i robi wszystkim kwarantannę. Zbyt dużo medycznych specjalistów wypowiada się o tym wirusie jako bardzo niebezpiecznym. Wg mnie - i tak wygra nauka i naukowe podejście a nie internetowi specjaliści od click bait.

• @GregMP
    To nie świat zwariował. To media wszystko nakręcają. Tak to przedstawiają, że wygląda to na tragedie i super pandemię. Dla przykładu weź pod uwagę tych staruszków w Bergamo. Pokaż fałszywe zdjęcie z trumnami, pokaż korowód ciężarówek wiozących trumny (?), dołącz grobową muzykę i za chwilę powiedz, że dzisiaj umarło 1000 osób i już masz niesamowitą panikę. Tylko, ze w ten tysiąc są wrzuceni wszyscy z różnymi chorobami. Tylko, że tego sie już nie mówi. Zaczyna się panika. A jak jest strach to nawet jak ktoś zaczyna lekko kaszleć to znaczy, że ma wirusa. Emocje wyłączają rozum. Ale, gdy emocje opadają to rozum zaczyna sie włączać. I to teraz obserwujemy.

• @Ziomalka , przydałby się aktualne dane, a nie sprzed kilku tygodni. Skoro odpisałaś do mnie, to wypadałby umieścić jakiś komentarz, co tam mówią, przeczytać, zrozumieć itd... Może wtedy byś zrozumiała że te dane są zdezaktualizowane. Pomijając to, ja szukam danych mówiących ilości zgonów teraz. Średnie dane sprzed lat są dostępne więc porównując te dane łatwo byłby samemu stwierdzić czy coś jest na rzeczy czy nie. Wklejanie linków dla ich wklejania jest bez sensu.

@tomek0794 - nie musisz mi mówić o mediach itd opinie dziennikarzy mnie nie interesują. Pisałem że widzę naprawdę poważnych ludzi wypowiadających się o tym wirusie jak oo czymś bardzo groźnym ... Dlatego też szukam: patrz komentarz kilka linijek powyżej do @Ziomalka, pogrubione aby się nie pogubić ,

• @Nina co do tego rozprzestrzenienia i że pozostaje na plexi przez kilka dni to jakies badania są? Kliniczne, laboratoryjne? Bo patrzymy na tego wirusa niemal jak wąglik.

• @Ma_lup
    Są. Gdzieś są lecz nie wiadomo gdzieee.

Gdyby ździrus był tak zjadliwy, jak jest to podawane, dawno populację obróciłby w perzynę, bo przy całym opisanym szaleństwie - jeśli info o jego mobilności i przetrwaniu są prawdziwe - nie jesteśmy w stanie zatrzymać rozprzestrzeniania się dziada, nawet gdyby wszyscy z nas przestrzegali podwyższonej higieny. Według mnie te działania dają tyle co nic. Wirus w powietrzu nie stanie ci przed ekranem metr kwadrat z plexi i nie pomyśli: o kurde, tędy nie przejdę, no pasaran, a cóż za niefart - tylko wykorzysta przestrzeń choćby drogą dyfuzji. Możliwe też, że wielu z nas już go nosi, tylko o tym nie wie (i nie wiedziałoby gdyby nie nakręcanie tego przez media i otoczenie).

• Patroni

@Nina tak tak tak! Musimy stworzyc taki schematyczny ciag przyczynowo.skutkowy ze te wszystkie dzialania to o kant dupy potluc! Na zasadzie drzewka.w ktorym masz dwie mozliwe drogi I pokazac ze wszystkie zalozenia sa bledne. Tak jak z ta plexi np. Ze ani jedna ani druga opcja nie dziala

• Prywatne państwo, totalny zamordyzm, bezprawie, terror, mistyfikacja.
    Rozumiecie do czego doszło?! Nowe"przepisy" mające pomóc opanować rozprzestrzenianie się wirusa i obostrzenia łamiące Konstytucję, trzymają ludzi w domach szantażując zagrożeniem życia, zastraszają sankcjami karnymi, a tymczasem dzisiaj, sami złamali zasady podczas uroczystości pod pomnikiem ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010.
    Nie wolno do lasu, na spacer, na ryby, bez istotnej przyczyny wychodzić z domu, zakaz gromadzenia się, trzymanie dystansu, zakaz wejścia do parku i na cmentarz itd, sami złamali zasady zakazu zgromadzeń, jak widać brak maseczek mających chronić przed wirusem, nie przejmują się brakiem 2m dystansu, nie wykonują czynności zawodowych, ani niezbędnych do życia i nie widać na ich twarzach niepokoju, związanego z niebezpieczeństwem przebywania w tak licznej grupie.
    Rozumiecie? Siedzimy w domu ubezwłasnowolnieni, a oni dzisiaj pokazali czym i dla kogo zostały wprowadzone "przepisy" mające ograniczyć rozmiary pandemii, oni pokazali jak grozna jest pandemia.
    mrp.JPG
    kaczystan.JPG szopka.JPG
    wm.JPG
    Tutaj relacja, skandaliczne zachowanie policjantów:
    https://www.facebook.com/wolnemediapl/videos/1059445854448731/?hc_location=ufi

• Właśnie znajoma przed chwilą dostała mandat od policji, za próbę wejścia na cmentarz, z dala od aglomeracji, w powiatowym miasteczku , w którym mieszka kilkanaście tys ludzi, a sam cmentarz znajduje się tuż za granicą miasta. Poza nią i zmarłymi i oczywiście policji nie było nikogo. Mandat w wysokości 500 zl

• @jamanejka a czemu go przyjęła?

• Czy ktoś się orientuje czy są wytyczne fo tego z jakiego materiału ma być maseczka od czwartku? Bo tak się zastanawiam co by było gdybym zrobil ją z firany? Albo z moskitiery? Czy byłoby to dostateczne zasłonięcie ust i nosa czy nie? Może z koronkowych gaci zrobić? A może być prześwitująca? Albo czy maska konia się liczy? A taka: https://allegro.pl/oferta/jaroslaw-kaczynski-pis-maska-polityczna-kartonowa-6114504520?utm_medium=app_share&utm_source=facebook. Będzie dobra?

• @Matti Oczywiście żaden z "dziennikarzy" tego zgromadzenia nie zakwestionował.

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii