DLACZEGO UWAŻACIE ŻE TZW. RZĄD ŚWIATOWY ZA COŚ ZŁEGO ?

• proszę o merytoryczne argumenty bo ja nie jestem ani ZA ani PRZECIW

• bo doprowadzi do monopolu. scentralizowania władzy. a to zawsze niesie za sobą negatywne skutki. tak jak negatywne skutki gospodarcze przyniosło utworzenie UE a wcześniej wchłonięcie województw przez powiaty. takie zabiegi promują powstawanie wielkich miast i powolny upadek tych mniejszych. z życia i obserwacji wiemy że w wielkich miastach każdy ma na każdego wyjebane. i tak samo ma wyjebane na to co się dzieje wokół niego. bo zwyczajnie nie ma na to czasu. musi zapierdalać żeby na chleb zarobić. takich ludzi łatwiej jest kontrolować i traktować jak bydło. w zasadzie to nie wiem skąd w ogóle takie pytanie gdzie odpowiedź jest taka oczywista 😉

• Jesli bylby prowadzony przez dobrych ludzi chcacy rozwoju ludzkosci w dobrobycie to jestem za. Wtedy jestem nawet za chipowaniem faktycznie dla dobra nas.
    Jednak jesli prowadzony bylby przez ludzi chcacych zyc naszym kosztem ciagle nas kontrolujac i w razie czego pozbawiac srodkow do zycia czy zabijac...to nie jestem za. A do czego to zmierza? Sadze ze do drugiej opcji.

• Patroni

@adrian1111 Na początek cytat: "każda władza demoralizuje a władza absolutna demoralizuje absolutnie" - to samo był było/będzie z tzw rządem swiatowym.
    Nie widzę ani jednej dobrej rzeczy dla której trzeba by to robić.
    Począwszy od zgubnego wpływu na ekonomię, gospodarkę przez paraliż decyzyjny a na kulturze skończywszy. Nic dobrego.
    Ja będę bronił UE w kilku kwestiach. Ponieważ powstała z konkretnych powodów i konkretnych okolicznościach polityczno/ekonomicznych. Sytuacja dookoła się zmienia a decyzyjność struktur UE nad tym nie nadąża i podobnie będzie w przypadku rządu światowego.
    Podobnie będę bronił multikulturowości bo śwait jest na to skazany, ale dobrze rozumianej i robionej z rozmysłem. To co jest teraz nie ma dobrego wpływu ani na lokalsów ani na przybyszów.

• Proszę !!!

• Proszę !!!

• Patroni

@king-kong-of-life Ja mam argument killer:

Ogólnoświatowy rząd po pierwsze nie jest potrzebny, bo i po co? Z kim będzie funkcję reprezentacyjną pełnił? Z kosmitami?

Najważniejsza rzecz to KONKURENCJA. Centralny rząd będzie bezkonkurencyjny a więc nie będą działać mechanizmy rynkowe konkurencji ulepszające jego działanie.

Nie będzie więc odpowiedzialny i będzie bardzo oddalony od ludzi (zasada że im dalej ktoś tym trudniej go kontrolować).

Więc byłby to moloch który nie ma ŻADNEJ motywacji by działać rozwojowo (brak konkurencji) oraz z prawie zerową odpowiedzialnością.

What can go wrong? 😄

Im więcej konkurencji (państwa konkurują między sobą) i im bardziej wolny rynek (np otwarte granice) tym lepiej muszą sprawować się rządy, by nie stracić obywateli. Ludzie najlepiej głosują nogami. M. in. dlatego Stany funkcjonują tak dobrze, tam jest silna konkurencja między stanami.

• @Palma Palma dlaczego nie skomentowałaś filmu który wrzuciłem wydaje mi się że jest na tyle istotne że powinien być rozsyłany między ludźmi żeby wiedzieli co się dzieje ??!! Gość dosadnie, szczegółowo popiera argumentami to co mówi a moim skromnym zdaniem przytacza to co najważniejsze !

• Patroni

Tłumaczyłam to w dzisiejszym lajwie. Gość ma ZEROWĄ perswazję. Trafi tylko do osób które JUŻ tak myślą jak on. Jest więc bezużyteczny do przekonywania nieprzekonamnych.

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii