Fałszywe zdjęcia trumien, fałszywe filmy i podstawieni aktorzy

• Otworzyłem ten wątek ponieważ mam powazne wątpliwości co do autentyczności wielu zdjęć na których pokazuje się trumny ze zwłokami ludzi, którzy umarli na rzekomego wirusa lub w ogóle innymi dotyczącymi tej sytuacji. Przykładem są chociażby słynne trumny z Beragmo, ktore okazały się trumnami z Lampeduzy z 2013 roku. Mam rózwnież poważne wątpliwości jeżeli chodzi o niektóre filmy pokazujące pogrzeby zmarłych czy ludzi leżących pod respiratorami w szpitalach. Te filmy są kręcone przez CNN, Sky News itp. Mam wrażenie, że graja w nich aktorzy. Oczywiście nie we wszystkich, ale co do niektorych mam wątpliwości. Mam propozycje. Jeżeli znajdziecie coś podejrzanego w sieci z tego co opisałem to wrzucajmy w ten wątek. Jeżeli kłamią i naciągają to napewno to wyjdzie.

• od 0:27 o wspomnianych trumnach z 2013

Zrzut ekranu 2020-03-29 o 00.48.40.png

• Super! Dzięki

• Moim zdaniem zdjecia sa manipulowane ale to ze wiekszosc strszych ludzi na swiecie wymrze juz nie jest wymyslone.

• @Czeneke Możliwe, ale warto być czujnym w tym temacie. Skoro jedno zmanipulowali to napewno inne też próbują. Każda taka odkryta manipulacja może pomóc innym otworzyć oczy.

• Przewińcie sobie 1:22

A tutaj 2:36

TO SAMO NAGRANIE. Przedstawione najpierw jako sytuacja w szpitalu we Włoszech a następnie jako szpital w New York!

• Zobaczcie to:

1. 3:10 - Lekarz bez żadnego sprzętu (maseczki, rękawiczek) paraduje sobie po szpitalu.
    2. 3:59 - Pani w laboratorium bez rekawiczek.
    3. 4:04 - To samo laboratorium. Laborantka dopiero jak widzi kamerę sięga po rękawiczki. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie.
    4. I teraz bomba choć nie jestem do końca pewien. Może ktoś pomoże. Od 4:53 - Pierwszy pacjent po prawej. Leży pod respiratorem. Zobaczcie co trzyma w ręku. Coś czarnego i prostokątnego. Czy to nie jest smartfon? Mogę się mylić. Oceńcie sami. Ale jeżeli to jest smartfon to jak to? Przecież on jest smiertelnie chory. A może żegna się z rodziną?

• @tomek0794

1. Nie wiesz w jakiej części szpitala był ten lekarz - nie ma obowiązku noszenia maski na pustym korytarzu. Może to było jakieś zaplecze - zreszta nawet innych osób tam nie było, pusty hol. U nas na OIT (jestem anestezjologiem) w przypadku obecności pacjenta z potwierdzonym COVID-19 w pełnym rynsztunku wchodzi się tylko na izolatkę w której jest ten pacjent. Poza oddziałem nie trzeba.
    2. W laboratorium jak stoisz i nic nie robisz nie musisz mieć założonych rękawiczek. Rękawiczki zakłada sie do badania próbek itd. Poza tym muszą byc zmieniane więc równe dobrze ta kobieta mogła przed chwilą badac próbki w rękawiczkach, zdjęła i za chwilę założyła nowe do badania nowych próbek. Inna sprawa że w laboratorium badanie próbek jest tak urządzone, że właściwie kontakt z materiałem zakaźnym jest minimalny. Zauważ, że nawet kombinezonów gogli i przyłbic nie miały te panie.
    3. Moim zdaniem masz mylne wrażenie. Kobieta nic nie robiła w momencie gdy nie miała rękawiczek.
    4. Pacjent nie jest zaintubowany i nie jest pod respiratorem. To jest NIV - nieinwazyjna metoda wspomagania oddychania. Pacjent jest przytomny i faktycznie ma w reku telefon i może nawet ogląda sobie na nim film. Nie jest to nic nadzwyczajnego.

• Stopklatki z filmu. Włoskie napisy i nazwisko dokotra sugerują, że to sceny z Bergamo (albo innej części kraju).

fake6.png fake4.png fake hospital3.png fake hospital2.png fake hospital.png

• A to widzieli?! Póki mamy internet rozsiewamy 😄 grunt to bunt!

• @Czeneke no moja matka w Gcdyni, co ja i ye osoby z netu to o Was, co Wy wskuracie, etc...

• @Kornela , Sky news jest telewizja z UK. Widzialam ten material wielokrotnie i na 100% mowa byla o Wloskim szpitalu.

• @ycuina , Brawo. Ogrom niesprawdzonych newsow na tym forum jest ogroma. 4. Pacjent jest w tej "plastikowej bance", ktora pomaga stabilizowac cisnienie. Nie znaczy to ze nie jest przytomny i nie moze uzywac telefonu.

• @ycuina napisał w Fałszywe zdjęcia trumien, fałszywe filmy i podstawieni aktorzy:

Dzięki za głos rozsądku. 👍 Dokładna analiza w punkt.
    Co do trumien , to widziałem reportaż z księdzem, podobny kościół , może nawet ten sam - ludzie w maskach pg, sporo żołnierzy. A trumny wyglądają tak samo w 2005 2013 czy 2020 roku. Więc @wzdrygiwacz tania sensacja. Może jakiś pseudo dziennikarz pomylił a ty tu szukasz kłamstw.

• Gazety jedna po drugiej sa zamykane, bo my klienci wolimy darmowy dostep do wiadomosci. I potem sensacja, bo nie dostalismy idealnie przygotowanego materialu z odzialu zakaznego w NYC, ale wykorzystali gotowca z Wloszech. Tak, media powinny byc bardziej rzetelne i dac adnotacje, ze dany fragment video jest ze szpitala we Wloszech.

Z jednej strony chcialabym zobaczyc wiecej wiadomosci np z kostnicy na lodowisku w Madrycie albo z izby przyjec, ktora na prawde nie radzi sobie z przyjmowaniem nowych pacjentow. Z drugiej, wydaje mi sie, ze wiele osob o slabyszych nerwach mogloby sie zalamac, niepotrzebnie zestresowac, i stad nie ma w mediach bombardowania nas ciagle nowymi filmikami ze szpitali.

• MAM OGROMNĄ PROSMĘ CZYMOGE KOGOS POPRISC O PODESŁANIE MI LINKA Z dR sHIWA Z tV rEPUBLIKA I TYM LEK wERNER, Z TLUMACZENIEM

DZIEKUJE BARDZO

• @Kornela napisał w Fałszywe zdjęcia trumien, fałszywe filmy i podstawieni aktorzy:

Stopklatki z filmu. Jaki światowy szpital w tym Nowym Yorku, mają włoskie napisy 😁

Nie wiem jak to skomentować, w pierwszym filmie (NY) nic nie mówią gdzie jest ten szpital, w drugim filmie w 18sekundzie : 'Coronavirus is overwhelming every hospital in northen Italy ...' chyba ci sie coś pomyliło i to bardzo
    Wielki tytuł o kłamstwach, podrobionych zdjęciach itd- a tu nawet kapiszon nie wystrzelił.
    @baku i to są te dowody na forum o których wspominałeś na innym wątku , zobacz też komentarz w punkt @ycuina

@tomek0794 na razie to wychodzi że spiskowcy szukają taniej sensacji. Gdzie jest to kłamstwo???

• @GregMP MOIM ZDANIEM właśnie po to tworzy się takie wątki, żeby dyskutować i wymieniać spostrzeżeniami, a nie po to, żeby ktoś ci podłożył DOWODY jak w sądzie. Jak w coś wątpisz to sam sprawdź i zdecyduj co jest wiarygodne, a co nie.
    O trumnach się nie wypowiesz? To też tania sensacja? No nie.. to nie pasuje do układanki o spiskowcach.

• @Kornela napisał w Fałszywe zdjęcia trumien, fałszywe filmy i podstawieni aktorzy:

@GregMP MOIM ZDANIEM właśnie po to tworzy się takie wątki, żeby dyskutować i wymieniać spostrzeżeniami, a nie po to, żeby ktoś ci podłożył DOWODY jak w sądzie. Jak w coś wątpisz to sam sprawdź i zdecyduj co jest wiarygodne, a co nie.
    O trumnach się nie wypowiesz? To też tania sensacja? No nie.. to nie pasuje do układanki o spiskowcach.

Po prostu to co napisałaś to kłamstwo - wykręcasz się jako swoim spostrzeżeniem. Nie wiem czy celowo(troll) czy przypadkiem (pomyłka - wypadłoby się przyznać) lub totalna ignorancja.
    Już pisałem o zdjęciu z trumnami- widziałem podobne w reportażu z Włoch z bieżącej epidemii - nie wyglądało to lepiej. Powtórzę: trumny wyglądają tak samo z 2005/2013 czy 2020r. Bez pokazania kontekstu, trudno stwierdzić czy kłamali czy tylko użyli innego zdjęcia.

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii