Koronkowa robota, to się nie trzyma kupy.

• Koronawirus, fałszywa pandemia, zakazy, nowe przepisy,

• Ja wczoraj zacząłem zapisywać dane ze strony https://countrymeters.info/ odnośnie Włoch i Hiszpanii. Codziennie około 23:50 będę zapisywać, ile zgonów było ogólnie danego dnia.(robię zrzuty ekranu) Zapisuję też zgony z https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries Jak na razie, faktycznie nie ma wyższej śmiertelności w porównaniu do 2019 roku. Średnia ilość zgonów we Włoszech i w Hiszpanii w 2019 roku wynosiła około 1580 i 1100. Nie sądzicie, że skoro w tych krajach na Covid umiera po 800-900 osób dziennie, to powinna być większa średnia dzienna śmiertelność, około 2000 na dzień? Chyba że ludzie faktycznie przestają umierać śmiercią naturalną i w innych okolicznościach, jak ktoś już wcześniej napisał.

• Patroni

@Jasienty napisał w Koronkowa robota, to się nie trzyma kupy.:

Ja wczoraj zacząłem zapisywać dane ze strony https://countrymeters.info/ odnośnie Włoch i Hiszpanii. Codziennie około 23:50 będę zapisywać, ile zgonów było ogólnie danego dnia.(robię zrzuty ekranu) Zapisuję też zgony z https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries Jak na razie, faktycznie nie ma wyższej śmiertelności w porównaniu do 2019 roku. Średnia ilość zgonów we Włoszech i w Hiszpanii w 2019 roku wynosiła około 1580 i 1100. Nie sądzicie, że skoro w tych krajach na Covid umiera po 800-900 osób dziennie, to powinna być większa średnia dzienna śmiertelność, około 2000 na dzień? Chyba że ludzie faktycznie przestają umierać śmiercią naturalną i w innych okolicznościach, jak ktoś już wcześniej napisał.

Zajebisty pomysł!!! Jesteś w stanie robić raport codziennie? Jak tak to daj znac gdzie albo zapodaj mi i będę informować. Niech się wieść niesie.

LICZBY NIE KŁAMIO!
    Ale ludzie kłamio na temat liczb!

• @Palma
    Na razie mam tylko dane z jednego dnia(wczoraj).
    Tutaj jest, ile średnio zgonów dziennie było w 2019 roku:
    Italy2019.jpg Spain2019.jpg
    Tutaj dane z wczoraj ze strony countrymeters:
    Italy 270320.jpg Spain 270320.jpg
    Tutaj dane ze strony worldometers odnośnie korony
    KoronaDeaths 270320.jpg
    Zrzuty ekranu robiłem około godziny 23:45 (o 00:00 licznik się zeruje)

• Ja się obawiam jednego. Za chwilę śmiertelność ogółem zacznie wzrastać. To jest to o czym mówił Keksu. Szpitale się zamyka, personel albo w domu opiekuje się dziećmi albo na kwarantannie, odwołane są wszystkie operacje, badania, wizyty we wszystkich poradniach. Chyba jedynie pacjentów onkologicznych się jeszcze leczy ale to tylko tych którzy przed pandemia byli już w trakcie leczenia, nowych nowotworów chyba się póki co nie diagnozuje skoro są zawieszone wszystkie badania. No i leczy się tych którzy są w bezpośrednim zagrożeniu życia. Oprócz tego leczenie i diagnozowanie wszystkich innych chorób niż covid-19 jest zawieszone. No to nie ma bata żeby śmiertelność ogółem nie poszła do góry za chwilę. No i wtedy statystyki będą się zgadzać. I wtedy je pokażą i zamkną nam wszystkim gęby.

• @szu masz rację. Choć w związku z zatrzymaniem świata, a co za tym idzie zmniejszeniem losowych wypadkow dnia codziennego rachunek być może wyjdzie na 0.

• @Jasienty może dokument w arkuszu Google Excel?

• Italy 280320.jpg Spain 280320.jpg KoronaDeaths 280320.jpg

• Na stronie https://www.livepopulation.com/ jest trochę więcej zgonów, ale nieznacznie.
    Italy2 280320.jpg Spain2 280320.jpg
    Macie jeszcze jakieś linki ze statystykami, ile zgonów było danego dnia? 🙂

• Ja jeszcze sobie obserwuje codziennie jak zmienia się liczba zakażonych w stosunku do ilości wykonanych testów. Ministerstwo zdrowia na fb wrzuca codziennie grafikę ile testów dotąd wykonano i ile z nich było pozytywnych a ile negatywnych. No więc od ok 10 dni jak zaczęłam sobie to liczyć to cały czas mamy niecałe 4 osoby zakażone na każde 100 zrobionych testów. Im więcej testów tym proporcjonalnie więcej zakażonych ale tak naprawdę liczba zakażonych jest stała, przynajmniej w Polsce. Codziennie tv grzmi że rośnie liczba zakazonyc. Ale ona rośnie proporcjonalnie do ilości zrobionych testów, czyli tak naprawdę nie rośnie...

Natomiast gdzieś czytałam że we Włoszech jest to w tej chwili 20 zakażonych na każde 100 zrobionych testów. Ciekawa jestem jak tam się zmieniała ta proporcja w czasie, ale nie znam włoskiego i nie umiem dotrzeć do tych danych.

• @szu napisał w Koronkowa robota, to się nie trzyma kupy.:

Codziennie tv grzmi że rośnie liczba zakazonyc. Ale ona rośnie proporcjonalnie do ilości zrobionych testów, czyli tak naprawdę nie rośnie...

Może ilość zajść w ciążę też będziemy mierzyć ilością sprzedanych testów ciążowych ;))

• ff887964-5a3e-4eac-b559-01d74d78d176-obraz.png

Jednak jest przyrost odsetka wykrytych przypadków, chociaż może to też wynikać z zdobytego przez lekarzy doświadczenia w rozpoznawaniu kogo wysłać na badania.

Źródło grafiki na fb Ministerstwa Zdrowia.

• Patroni

@Nina i wyplacjajmy 500+na tej podstawie😂

• @DomiCAD biorąc te dane nie ma siły żeby był spadek... Trochę inaczej to policzyłam.. (niech mnie koś poprawi jak źle licze bo aż nie chę mi się wierzyć 😛 ) wziełam ilość testów robionych tylko konkretnego dnia (a nie sume testów zrobionych do tej pory) i ilość nowych przypadków dziennych podanych przez Ministerstwo i wyszło mi coś takiego: wykres koronka2.png

• Patroni

@Ewix 13marca to sie musieli niezle przestraszyc😁 Spadek bedzie jak przestana miec chetnych na badanie

• Patroni

@DomiCAD napisał w Koronkowa robota, to się nie trzyma kupy.:

ff887964-5a3e-4eac-b559-01d74d78d176-obraz.png

Jednak jest przyrost odsetka wykrytych przypadków, chociaż może to też wynikać z zdobytego przez lekarzy doświadczenia w rozpoznawaniu kogo wysłać na badania.

Źródło grafiki na fb Ministerstwa Zdrowia.

To nie jest przyrost ludzie!!!! Przestańcie kłamać. To jest ILOŚĆ TESTÓW. i tylko tyle.

Czy ktoś jeszcze tego nie rozumie?

• @Cynamon z danych wziętych do wykresu @DomiCAD nie bedzie spadku, nawet jak ilość nowych przypadków będzie równa 0 albo ilośc testów zmaleje. Wtedy wykres będzie poziomy najwyżej 😜

• Patroni

@Ewix chodzilo mi o Twoj wykres, bo tamtego nie zauwazylam😁 i nie skumalam ze to odpowiedz

• "Koronawirus - każdy z nas ma go w sobie?
    FB_IMG_1585495700904.jpg

• ŚWIETNA ROBOTA ZIOMY! Moja propozycja jest taka, żeby to co zebrane (solidne dane) podesłać do osób, które mają zasięgi w necie i w miarę kumatą widownię (skupić się na YT). Na myśl przychodzą mi kanały jak wideoprezentacje, kanał Pana Tomasza Wróblewskiego, radio WNET, BaldTV, Wojna Idei. To będzie jak reakcja łańcuchowa!

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii