LISTA PYTAŃ w spr. Koronki


 • Patroni

  Tu zbieramy pytania (i TYLKO PYTANIA, bez dyskusji!). Zacznijmy od:

  1. Bardzo dużo osób miało objawy koronki w październiku-styczniu, skąd wiemy, że przyrasta ilość zarażonych? Przecież testy nie pokazują co się właściwie dzieje? Może epidemia już się kończy?

  2. Dlaczego wierzymy testom, z których wg badania połowa pokazuje błędnie pozytywny wynik?

  3. Dlaczego ogólna śmiertelność w Europie (euromomo.eu) jest najniższa od kilku lat? Nawet we Włoszech umiera mniej ludzi niż w ostatnich latach.
   ———— ——— ——— ———

  4. Dlaczego w sieci jest tak mało zdjęć przedstawiających te całe konwoje z trumnami?
   (Mój dodatek: Dlaczego użyto zdjęcia z katastrofy lotniczej sprzed lat gdzie wojsko wywozili zmarłych?)

  5. Dlaczego nie ma wyższej dziennej śmiertelności(od średniej dziennej z zeszłego roku) w Hiszpanii i we Włoszech, gdzie ponoć jest najwięcej ofiar śfirusa?

  6. Dlaczego media nie informują nas że w ostatnich latach we Włoszech bardzo wzrosła śmiertelność z powodu grypy wśród starszych osób? To rzuca przecież zupełnie nowe światło na ich obecną sytuacje?

  7. Czy uważasz że konstytuacja i prawa człowieka w niej zawarte powinny być zawsze przestrzegane? (PRE-swazja, przygotowanie)? (Odpowiedz w 99% TAK).
   Jak skomentujesz to że rząd obecnie działa niezgodnie z konstytucją? (Pułapka. Musi uznać że to ZUE jeśli powiedział wcześniej TAK, inaczej powstaje dysonans).
   Zostawić ludzi nie męczyć ich dalej albo zgodzić się że rząd działa nielegalnie.

  8. Czy wiesz ile osób umiera w Polsce na zapalenie płuc? (NIE). Około 12 tysięcy rocznie. To tysiąc miesięcznie. Około 30 osób dziennie.

  Pytania, które NIE spotkały się z hejtem na grupach fb:

  A mnie zastanawia to, że skoro jest tak źle, to dlaczego media wykorzystują fałszywe zdjęcia np z 2013 roku, przedstawiające zupełnie inne wydarzenia? Dlaczego jest tylko jedna wersja filmu z kolumną ciężarówek z trumnami..również okazał się filmem z innego roku. Dlaczego skoro jest tyle zgonów to nie ma przyrostu śmiertelności w statystykach w krajach jak i na całym świecie.. pytania się mnożą hmm..

  dlaczego nie bada się/nie podaje publicznie/nie rozważa tego, jakie JESZCZE wirusy mogą występować w ciele ludzi, którzy mają stan ciężki lub umierają? może dopiero połączenie np koronawirusa z innym wirusem robi takie kuku?

  dlaczego who zmienia zalecenia kodowania przypadków śmiertelnych i np. dochodzi do tego, że osoba, która ma pozytywny test na koronę, zadławi się kawałkiem jabłka, to z automatu będzie uznana jako ofiara korony i wpisana do tych statystyk?

  myślę, że zostawanie w domach to jedno, ale to nie zwalnia ludzi z myślenia i zadawania pytań. Niestety z jednej strony jesteśmy bombardowani tą paniką, z drugiej propozycjami na spędzanie czasu w domu. Nie ma żadnej merytorycznej dyskusji

  EDIT: będę tu dopisywać po kolei te pytania które uznaję za NAJBARDZIEJ PRZEKONUJĄCE jako argumenty. Jeśli Wasze się tu nie znajdą nie obrażajcie się - nie znaczy że są złe! Po prostu niektóre będą miały większa moc rażenia i warto je podkreślić bo przecież chcemy jak najszybciej ludzi zmusić do myślenia!! • @Palma 4. Czy technologia 5G ma cos wspólnego z rozprzestrzenianiem się wirusa?
  5. Czy własnie zaczął się proces wprowadzania totalitaryzmu na świecie pod pretekstem pandemii?
  6. Kto tak naprawdę zorganizował ten cały burdel ?
  7. Kiedy uruchomia się instytucje międzynarodowe aby przeprowadzić dochodzenie i ukarać winnych? • Dlaczego w sieci jest tak mało zdjęć przedstawiających te całe konwoje z trumnami?
  Dlaczego nie ma wyższej dziennej śmiertelności(od średniej dziennej z zeszłego roku) w Hiszpanii i we Włoszech, gdzie ponoć jest najwięcej ofiar śfirusa? • 4 Czy koronka ma coś wspólnego z umieralnością na terenach gdzie emisja gazów cieplarnianych jest bardzo wysoka (Północne Włochy) a conajmniej była wysoka (Chiny)?

  Film poniżej ukazuje również zanieczyszczenie w Europie i można zauważyć, że w Polsce zakażenia występują podobnie co na poniżej filmu. Przypadek?

  https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/deaceebc69a3412c8b7699e3e025e213 • @Fecman napisał w LISTA PYTAŃ w spr. Koronki:

  Film poniżej ukazuje również zanieczyszczenie w Europie i można zauważyć, że w Polsce zakażenia występują podobnie co na poniżej filmu. Przypadek?

  Relacja do dużych skupisk ludności. • Mieszkam we Francji, premier ogłosił, że przygotowują się na falę zachorowań. Jeśli kwarantanna trwa już 2 tygodnie, a średni czas inkubacji wirusa to 5 dni to czy kwarantanna jest skuteczna?

  • Rząd pozamykał praktycznie wszystko wokół pozbywając wielu osób dochodu. Czy jesteś za tym, żeby również w twoja firma zamknęła się ze względu na koronkę? Jeśli tak, to za co chcesz żyć, utrzymać siebie i swoją rodzinę?

  • Czy uważasz, że stan wyjątkowy wprowadzony przez rząd jest równoznaczny z ograniczeniem wolności, swobód obywatelskich? Jeśli nie, podaj argumenty.

  • Czy uważasz, że media sieją panikę zamiast rzetelnie informować o stanie rzeczy?

  • Czy szukasz informacji na temat na własną rękę, czy tylko bazujesz na treściach przekazywanych przez media i rząd?

  • Co wiemy na temat testów, które się przeprowadza na obecność koronki? Co to jest za test? Na jakiej zasadzie taki test działa i jaka jest skuteczność takiego testu? Jaka jest tolerancja błędu takiego testu, i czy jest to brane pod uwagę?

  • Jak wiadomo, wszystkie osoby zmarłe miały choroby współistniejące. W żadnym wypadku nie stwierdzono, jakoby to sama koronka była przyczyną śmierci. Czy nie zastanowiło cię to choćby przez chwile?

  • Jak wiadomo z przekazu, koronka jest niebezpieczna dla osób starszych oraz osób z niskim układem odpornościowym. Czy uważasz, że lepiej byłoby chronić i poddać kwarantannie tylko słabe jednostki? A silne i zdrowe jednostki powinny pracować żeby nie dopuścić do załamania gospodarki?

  • Czy uważasz, że rząd lub pracodawca powinien ciebie chronić? Czy leży to w gestii jednostki?

  • Czy się boisz? Czy przeraża cię ta cała sytuacja? Jeśli tak, to dlaczego? Czym ten strach jest pokierowany?

  • Czy uważasz, że w całej tej sytuacji jest wiele emocji a mało konkretów i zdrowego rozsądku?

  • Czy ulegasz zbiorowej panice? Jeśli tak, to dlaczego? Czym ta panika jest pokierowana?

  To chyba wszystko, póki co. Jak mi coś przyjdzie do głowy to zapiszę. • Za niedługo matury powinny się odbyć, jak się nie odbędą kto młodzieży odda stracony rok, lub zmarnowaną karierę?
  Banki dodrukowują pieniądze, jakby chciały jeszcze bardziej dobić gospodarki. O to chodzi? o zniszczenie dobrobytu?
  W którym lesie będą wisieć winowajcy? • Dlaczego czuję się jak na haju sprzed lat, kiedy biegałam po parku i pytałam: gdzie jest reżyser?
  I teraz pytam, gdzie jest kur... reżyser tego filmu???


 • Patroni

  • Czy widzisz niekonsekwencję działań rządu? Dlaczego grupa powyżej 2 osób to już nielegalne zgromadzenie, a 20 osób w jednym autobusie czy 58 w markecie już nikomu nie przeszkadza?
  • Dlaczego powinniśmy bać się wirusów na banknotach, a te na terminalu już nie są tak groźne?
  • Co jeśli coraz więcej oddziałów szpitali nie będzie działać np. z powodu kwarantanny personelu (co już się dzieje) lub będą przepełnione pacjentami z koronką, którzy mogliby spokojnie leczyć się w domu? Czy z powodu tego paraliżu ludzie, których życie jest bezpośrednio zagrożone będą zmuszeni umierać na ulicy?


  • Czy sprawdzałeś dane statystyczne chorób oraz śmiertelności z ostatnich lat w Polsce i w Europie? Czy skonfrontowałeś te dane z danymi na temat śmiertelności z powodu koronki? Jeśli nie, to dlaczego? Jeśli tak, jakie nasunęły ci się wnioski?

  • Co wiesz na temat koronki? Skąd czerpiesz wiedzę? I czy uważasz, że wiedza jaką posiadasz na temat jest wystarczająca?

  • Czy zgadzasz się w obecnej sytuacji za bezgotówkowym obrotem płatności za towary w sklepie? Czy bakterie utrzymują się tylko na papierowych pieniądzach a na terminalach i kartach już nie?

  • Czy zmuszanie ludzi do płacenia kartą jest złamaniem wolności i swobód obywatelskich w kwestii wyboru?

  • Czy działania podjęte przez rząd są adekwatne do zagrożenia? Jeśli tak,dlaczego? Jeśli nie, dlaczego?

  • Czy uważasz, że obecne działania rządu, wprowadzające stan epidemiologiczny w krają łamią Konstytucję RP?

  • Czy wiesz, że Konstytucja zapewnia działania na wypadek klęsk takich jak obecna a spec ustawa przyjęta przez rząd nocą jest złamaniem Konstytucji i ograniczeniem twojej wolności?

  • Czy uważasz, że w całym tym majdanie nie chodzi o koronkę, ale o kryzys gospodarczy, a co za tym idzie o moją i twoją wolność? • @Palma Hej Palemka
  Polecam gorąca tego pana, dużo wie o qanonie • 7.Kto rządzi mediami ? 🍑 • dlaczego nie bada/testuje się ludzi 'zdrowych'? 🤔  • Z całym zrozumieniem powagi sytuacji, ale czy wiesz, że żyjemy w państwie demokratycznym, w którym każdy obywatel ma prawo do:
  1. Swobodnego przemieszczania się
  2. Zgromadzeń
  3. Własności
  4. Prowadzenia działalności gospodarczej.,
   ?
  • Czy wiesz, że Konstytucja mówi jasno, że ograniczyć moja wolność można TYLKO w 3 przypadkach:
  1. Stan wojenny
  2. Stan wyjątkowy
  3. Stan klęski żywiołowej.
   Obecna ustawa o epidemii łamie Konstytucję
  • Czy wiesz, że jeśli rząd nie ogłosił stanu nadzwyczajnego, a stan epidemii zgodnie z Konstytucja takim nie jest, to żadne zakazy nie obowiązują. Obywatele powinni je stosować dla własnego bezpieczeństwa, ale nikt nie może na obywatelu tego wymusić i karać go za niestosowanie.

  • Czy wiesz, że rząd nie ogłasza 1 z 3 stanów nadzwyczajnych, bo nie można robić wyborów do 90 dni po jego zakończeniu, oraz nie musi wypłacać odszkodowań przedsiębiorcom, których biznes został ustawą zamknięty. • @Pe-Wu napisał w LISTA PYTAŃ w spr. Koronki:

  Czy wiesz, że rząd nie ogłasza 1 z 3 stanów nadzwyczajnych, bo nie można robić wyborów do 90 dni po jego zakończeniu, oraz nie musi wypłacać odszkodowań przedsiębiorcom, których biznes został ustawą zamknięty.

  Nie tylko, stan wyjątkowy zobowiązuje też do pokrycia strat jakie ponieśli przedsiębiorcy w wyniku wprowadzenia stanu wyjątkowego, a te mendy rządzące wprowadzają go w inny sposób omijając ustawę o stanie wyjątkowym.
  "Art. 2 [Roszczenie o odszkodowanie]

  1. Każdemu, kto poniósł stratę majątkową w następstwie ograniczenia wolności i praw człowieka i obywatela w czasie stanu nadzwyczajnego, służy roszczenie o odszkodowanie.
  2. Odszkodowanie, o którym mowa w ust. 1, obejmuje wyrównanie straty majątkowej, bez korzyści, które poszkodowany mógłby osiągnąć, gdyby strata nie powstała.
  3. Do odszkodowania stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego, z wyłączeniem art. 415–420(2)
   A kto miałby płacić to odszkodowanie? Tę kwestię reguluje z kolei art. 3 ustawy w brzmieniu poniżej:
   Art. 3 [Podmiot zobowiązany do wypłaty odszkodowania; zwolnienie od odpowiedzialności]
  4. Odszkodowanie przysługuje od Skarbu Państwa.
  5. Odszkodowanie nie przysługuje, jeżeli strata majątkowa powstała wyłącznie z winy poszkodowanego lub z winy osoby trzeciej."


 • Pytanie zadane na blogu Martin Lechowicz przez jego autora ---------> "Co w twojej ocenie miało gorsze globalne konsekwencje dla ludzi, epidemia koronawirusa czy Druga Wojna Światowa i holokaust?" • @Kajsa To ja zadam inne pytanie: Co jest gorsze, koronawirus, czy wprowadzone ograniczenia związane z pandemią? • Moje pytanie: Co roku w Polsce 12 tys. osób umiera z powodu zapalenia płuc. Dlaczego co roku w okresie zimowym nie wprowadzano kwarantanny, aby zapobiec śmierci tak dużej liczby osób z powodu ww choroby?


Log in to reply
 

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii