Ochronne działanie LDL podczas zakażenia bakteriami Gram-ujemnymi


 • Jeszcze bardziej wnikając w to, dlaczego LDL (i VLDL) pomaga w zmniejszeniu liczby infekcji...
  Bakterie Gram-ujemne mają lipopolisacharydy (LPS) na błonie zewnętrznej. Przypominają macki, które chronią bakterie. Wygląda podobnie do glikokaliksu po wewnętrznej stronie ścian tętnic, który również zapewnia pewną ochronę. Powodem, dla którego LPS jest w stanie chronić bakterie, jest to, że część LPS jest naładowana ujemnie (https://www.mdpi.com/journal/toxins/special_issues/endotoxin)

  Napięcie (pH) jest ważną rzeczą na poziomie molekularnym.
  W miarę wzrostu pH bakterie Gram-ujemne łatwiej ulegają zniszczeniu.
  https://aem.asm.org/content/aem/60/11/4009.full.pdf

  W rezultacie antybiotyki o dodatnim ładunku są skuteczne przeciwko bakteriom. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC284115/

  Ta praca pokazuje wiązanie LDL i VLDL z białkiem wiążącym LPS (LBP) i LPS. LBP jest białkiem, które łączy się z LPS, aby pomóc usunąć go z krążenia.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11160139
  I tutaj widzimy, że HDL również wiąże i przesyła LPS do LDL.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1087464/

  Zatem LDL i VLDL pomagają w łapaniu i usuwaniu bakterii Gram-ujemnych.

  Bakterie Gram-ujemne wyzwalają odpowiedź IL-6 z komórek. Wydaje się, że im bardziej ładunek ujemny, tym większa odpowiedź IL-6 z komórki. IL-6 prowadzi do większego wydzielania VLDL, które, jak sądzę, jest potrzebne do naprawy uszkodzeń komórek przez bakterie, ale także do zasilania komórek odpornościowych i usuwania bakterii. VLDL odgrywa ważną rolę w stanach zapalnych.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9820522
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC256996/

  VLDL może być prawdopodobnie stosowany jako marker stanu zapalnego, gdy inne przyczyny można wyeliminować (np. Pomiar w pobliżu posiłku o dużej zawartości tłuszczu, otyłość ...)

  Ten artykuł stwierdza ostre obniżenie LDL z powodu LDLr, który jest wyrażany bardziej podczas IL-6. LDLr usuwa również VLDL, a IL-6 stymuluje również endocytozę VLDL, co prowadzi do niższej podaży LDL. To w połączeniu ze zwiększonym klirensem LDL przez LDLr powinno sumować zmniejszenie LDL podczas stanu zapalnego.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5905839/

  Istnieją również bakterie Gram-dodatnie, różnią się tym, że nie mają dodatkowej ochronnej błony zewnętrznej, którą mają bakterie Gram-ujemne, a zatem nie mają lipopolisacharydów. Nie przyjrzałem się bakteriom Gram-dodatnim i układowi lipidowemu, więc nie mogę powiedzieć, czy istnieje jakiś związek, ani z ochroną przed wirusami.

  https://www.reddit.com/r/ketoscience/comments/bauhxh/the_protective_effect_of_ldl_during_gramnegative/

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii