• Rzucam kolejny istotny temat. Czekam na Wasze opinie, przemyślenia.
    OBRZYDLIWIE RAZI MNIE:

• W nagłej kryzysowej sytuacji, program, który ma pomóc przedsiębiorcom wymaga skomplikowanych procedur biurokratycznych, które nie dość, że wymagają dużego nakładu finansowego, to opóźniają udzielenie koniecznej TERAZ pomocy. Przedsiębiorcy przecież muszą podejmować JUŻ decyzję o swoich pracownikach. TU I TERAZ w tej CHWILI a nie za miesiąc lub dwa.
      Przedsiębiorca będzie mógł zająć się pisaniem wniosków: o odroczenie ZUS-u lub dofinansowanie (Świetnie, biznes mu upada, musi działać szybko i sprawnie, ale nie, teraz będzie wypełniać milion dwieście papierków). W programie TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ nie został uwzględniony fakt, że przedsiębiorcy tracą płynność finansową TERAZ. Już teraz muszą podjąć decyzję o ilości pracowników, o restrukturyzacji swoich przedsiębiorstw. Na pomoc zaoferowaną przez rząd, będą musieli czekać min. 3 miesiące. (Powiedz tonącemu, że przypłyniemy po niego za tydzień). We wniosku muszą wykazać spadek obrotu przez 3 miesiące. KIEDY DOSTANĄ POMOC? Który pracodawca zdecyduje się na utrzymaniu tylu miejsc pracy po to, by dostać za nie wiadomo kiedy dofinansowanie? Którego pracodawcę będzie na to stać?

• "PROKURATOR W RAMACH POSTĘPOWANIA PRZYGOTOWAWCZEGO, BĘDZIE MÓGŁ SKIEROWAĆ NOMINOWANYCH PRZEZ SIEBIE OBYWATELI, DO KWARANTANNY NA 3 MIESIĄCE" - inaczej, pozbawianie wolności bez wyroku sądu.

• Niektórzy posłowie zgłaszają skargi - otrzymali propozycję ustawy w dniu poprzedzającym obrady, wieczorem. Mieli aż całą noc na zapoznanie się z materiałem, a podczas obrad aż 23min.
      Pod pretekstem koronawirusa, nie wszystkie media mogły być obecne na ostatnich obradach. Zabronili nam się gromadzić, ograniczyli wolność słowa lekarzom, ograniczyli wybrane media, teraz mogą dosłownie zamknąć kogoś bez podawania przyczyny. WODA SIĘ PODGRZEWA, A ŻABA SŁABNIE.

• Rząd nieoficjalnie wprowadza stan wyjątkowy, nakłada na nas ograniczenia, jednocześnie nie ponosi odpowiedzialności m.in. za straty majątkowe podczas kryzysu. Bardzo wygodne rozwiązanie, czyż nie? W tym momencie nie jest również zobowiązany do przeniesienia terminu wyborów.

• Na potęgę irytuje mnie, jak media będą manipulować teraz kwotą przeznaczoną na "TARCZĘ" (chyba gwóźdź do trumny). Ile to oni nie zrobili, i jak to nie pomogli. Odnoszę wrażenie, że jest to na tyle zagmatwane i tak podstępnie skonstruowane (dodać do tego panikę i presję czasu), że przeciętny Kowalski oglądając wiadomości, będzie uważał rząd za bohaterów.

• Irytuje mnie obojętność ludzi w tej sprawie. Wszystkie żaby, które uważają, że ciepła woda jest przyjemna doprowadzają mnie do szału, chociaż niektórym taka temperatura już nie odpowiada, zaczynają czuć dyskomfort. Niektóre czują, że woda się podgrzewa ale nie przyjdzie im do głowy, że zaraz będzie wrzątek. Staram się zachować zimną krew (w ciepłej wodzie ciężko), myśleć na ile się da racjonalnie ale nie ukrywam, że patrząc na absurdalne i nielogiczne zachowania ludzi i rządu, nie jest to łatwa sprawa. Dlatego pamiętajcie o tym czytając ten post 😉 Są to moje przemyślenia na temat BETONOWEGO KOŁA RATUNKOWEGO. Chętnie się dowiem co Wy myślicie na ten temat. Dużo dyskusji = duże pole do przemyśleń.

• https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25824512,wladza-idzie-na-grubo-cala-nauka-w-piach-prawnicy-o-wprowadzaniu.html

Prawnicy wyrażają wątpliwości co do rozwiązań zawartych w rządowej tarczy antykryzysowej. Wskazują, że wprowadza ona "areszt domowy", a więc pozbawienie kogoś wolności bez decyzji sądu, a jedynie na podstawie wniosku prokuratury. Ministerstwo Sprawiedliwości ripostuje, że to znany na świecie "środek zapobiegawczy".
    Do dyskusji - w czasach pandemii oczywiście na Twitterze - włączył się też prawnik Krzysztof Izdebski z Fundacji ePaństwo, który zarzucił Kalecie, że ten broni przepisu de facto "wprowadzającego pozbawienie wolności bez udziału sądu". "Cała nauka myśli demokratycznej począwszy od średniowiecza w piach" - skwitował.

• https://www.facebook.com/szymonholowniaoficjalny/videos/3886688874682506/
    Hołownia wku*** relacjonuje co uchwalił sejm w nocy z 27 na 28.03.2020
    Czy Hołownia to nowy głos rozsądku? Piszcie co o nim wiecie, bo ja niestety nie za wiele. Teraz będą przepychanki polityczne pomiędzy szpitalami i trumnami. Jacieżpierdolę...

• @Natalia Słabo się robi. Oglądam...

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii