WYKRYTO AD BLOCK

Forum rezyduje na niezależnym serwerze, który opłacamy.
Jeśli chcesz nas wspierać - wystarczy, że wyłączysz AdBlocka i pozwolisz reklamom zarabiać.
Dziękujemy!

Co robić żeby przeżyć?

• Co się opłaca studiować w tych czasach z kierunków ścisłych 🤔? Opłaca się w ogóle iść na studia? Kolega z pracy mi mówi, że nie opłaca się, bo i tak większość ludzi nie pracuje w zawodzie w którym studiowało i że lepiej jest kminić coś innego. Chciałabym iść na inżynierię bezpieczeństwa na WAT, bo studia darmowe i jeszcze pieniążki dostanę ale nie wiem czy zdam maturę na tyle dobrze, czy zdrowotnie będę odpowiednia i czy w ogóle jakby mnie już przyjęli załóżmy to czy nie zrezygnuje w przeciągu roku, bo załóżmy nie spodoba mi się wojsko. Myślałam, że plan B to przeprowadzka i może obrona terytorialna czy inne wojsko i może studia zaoczne. Nie mam z kim o tym pogadać a wy mądrzy, dorośli ludzie to może coś doradzicie. Jakieś przemyslenia?

• @grubas-lvl100 zależy co chcesz robić. Prawnik czy lekarz lub inz budownictwa potrzebuje studiów aby mieć uprawnienia. Ja jako programista pracowałem na 2gim roku studiów zaocznych a nikt nigdy nie prosił mnie o pokazanie dyplomu inz... Liczy się co umiem. Studiowałem dziennie 4 lata budowę maszyn potem zaocznie IT i powiem ci że dzienne to fajna zabawa. Ludzie imprezy itd super czas. Mimo iż uważam że studia to pic na wodę jeśli chodzi o pracę to jest to mega czas na imprezy poznanie ludzi. Dlatego warto iść ale nie łudzić się że to da ci pracę hehe

• Branża IT się rozwija teraz bardzo prężnie więc tego typu kierunki sa przyszłościowe. Ja jestem grafikiem po studiach-tak wiem można i bez studiów dla mnie to jednak był dobry punkt zaczepienia. Nie mam pojęcia o inżynierii bezpieczeństwa na pewno trzeba przemyśleć jakie sa ścieżki kariery i zobaczyć jak bardzo jest nasycony rynek no. Może nie w każdej branży się to sprawdzi ale uważam , że w wiekszości jednak jeśli jest coś Twoją pasja i jesteś na prawdę dobry to znajdziesz sposób by zarobić pieniądze w swoim zawodzie.

• @grubas-lvl100 czasem nie płacą się wstawać bo za jakiś czas trzeba będzie znowu.. 😉

• Jeżeli nie masz planu na przyszłość to ja na Twoim miejscu na pewno na studia bym nie poszedł. Dla mnie to strata czasu. Osobiście miałem to szczęście, że już w wieku 14 lat zacząłem się interesować rzeczami (Które dzisiaj są moją pasją i pracą w jednym)i czułem, że chce to robić do końca życia. Mimo wszystko na studia z tym związane nie poszedłem, bo akurat te dziedziny w Polsce stoją słabo w porównaniu do Holandii czy Szwecji/Australii i wiedziałem, że więcej i szybciej nauczę się sam. Wracając do Ciebie to wojsko nie jest złe, można się w miarę fajnie rozwijać tam i "wspinać się" po szczeblach kariery. Te układy w wojsku są już porozbijane więc nie trzeba mieć znajomości by coś tam ugrać. Jeżeli masz jakąś pasję to ja tak czy inaczej bym szedł za nią (nawet jeżeli to jest robienie na drutach). Dzisiaj da się spieniężyć dosłownie wszystko. Nasyconym rynkiem bym się kompletnie nie przejmował, bo dzisiaj praktycznie każda dziedzina jest wypchana po brzegi, ale to też nie ma większego znaczenia.

Log in to reply

Chcesz być na biężąco?