Absurdy i Hity Dnia

• Patroni

@anka 馃槀馃槀gotowanie zaby nowy lvl

• @Cynamon m贸j luby to samo stwierdzi艂 jak mu o tym powiedzia艂am.

• Jak nie podduszanie, to gotowanie...

• Ja pierdziu, trzymajta mnie bo nie wytrzymie i dojdzie do tragedii.

Codziennie przechodz臋 batalie i t艂umacze swojemu ch艂opu, 偶e to jest jedna wielka 艣ciema kiedy kuna go przekonam to zawsze pojawi si臋 jaka艣 menda co mu we 艂bie namiesza.
    Dzi艣 u niego faceta w firmie pojawi艂 sie ratownik medyczny i mu na艂ooopowada艂 cuda nie widy. Tak to przedstawi艂 ze naprawd臋 ma si臋 wra偶enie 偶e dzieje si臋 co艣 z艂ego. No normalnie rze藕na, ulicy trup na ka偶dym kroku le偶y, ratownicy nie wyrabiaj膮. Korona wirusa piel臋gniarki roznosz膮.
    Rozmowa mi臋dzy m臋偶em o Panem ratownikiem wygl膮da艂a mniej wi臋cej tak:
    Ma偶 sie pyta - panie to gdzie jest najgorzej
    na to ratownik- panie a u nas w mie艣cie by艂a masakra, panie to by艂a tragedia, ale ..... panie ale jest ju偶 wszystko pod kontrol膮. Teraz to 藕le w s膮siednim mie艣cie, ale to wina piel臋gniarek, bo to one przenosi艂y do s膮siedniego miasta. To by艂 koszmar, a teraz koszmar jest 30 km st膮d.

Takie dyrdyma艂y s艂ucham i s艂ucham po czym w Google wyszykuje ile wykryto przypadk贸w od ponad dw贸ch miesi臋cy w mie艣cie w kt贸rym mieszkam. Wiecie ile?!!! kurwa......... 39 !!!!!!! miasto liczy ponad 60 tys. mieszka艅c贸w
    T艂umacze swojemu ch艂opu, bo ju偶 w panik臋 wpada i ju偶 mnie poucza jak mam si臋 zachowa膰. Przedstawiam mu konkretne dane i wyja艣niam 偶e to jest polityka i 偶e specjalnie dzia艂aj膮 na zasadzie l臋ku. Na to m贸j ma偶 geniusz stwierdzi艂, 偶e jest tak ma艂o chorych dzi臋ki kwarantannie tak ma艂a liczba chorych.!!!!! - ja jak to us艂ysza艂am zaniem贸wi艂am.
    Mam takie wra偶enie 偶e chyba ludzie dawno niczego si臋 nie bali i teraz nadarzy艂a si臋 okazja aby 偶y膰 w tej emocji i jej si臋 kurczowo trzyma膰. Ewentualnie ten kowid ca艂y sta艂 si臋 jakim艣 z艂ym Bogiem i ludzie wierz膮 w niego jak w jaki艣 kult, ba nawet ta religia ma swoje obrz臋dy poprzez dezynfekcje i maseczki.

• @Nahtalie jak ceny p贸jd膮 w gore o 1000% to 偶adnych argument贸w nie b臋dziesz mu musia艂a przedstawia膰.Tak jest niestety w wi臋kszo艣ci takich przypadk贸w.Jak mnie to bezpo艣rednio nie dotyczy to wszystko jest spoko i mam gdzie艣 .Trzeba by艂o mu zada膰 takie pytanie,偶e jak ten ca艂y ratownik w og贸le taki armagedon prze偶y艂 i nie umar艂,prawdziwy szcz臋艣ciarz.
    Nademn膮 mieszka ratownik tego samego pokroju,kt贸ry z balkonu s膮siad贸w straszy opowiadaj膮c im tego typu co twojemu m臋偶owi historyjki.

Jestem za tym by takim pseudo-medykom zakazywa膰 do偶ywotnego uprawiania zawodu.

• Patroni

@Nahtalie A ja wam powiem ze oni teraz te u艂omne testy ktore pokazuja pozytywnych musza oszukiwac w druga strone zeby wyszlo ze chorych jest mniej.馃槀 I mowie to calkiem powaznie. U mnie w miescie na jednym z oddzialow przebadali caly personel I okazalo sie ze tylko bidulka pani doktor ma. Na caly kurwa oddzial馃槀 testy na ktorych nawet koza jest kowidowcem. Bo gdyby caly personel poszedl na kwarantanne to by nie mial kto pampersow zmieniac. (Nie obrazajac nikogo, stwierdzam fakt). A kolejny zakowidowany lekarz wzbogaci statystyki. Oczywiscie gdyby test byl robiony 2 miesiace temu to.absolutnie wszyscy byliby w smiertelnym niebezpieczenstwie I bylby rozglos na caly kraj. Ale teraz to juz tylko lekarze sa atakowani. Tylko wstac I klaskac dla tego kto to wymyslil

• @Cynamon japerdole ale schizofrenia!!!!

• Patroni

To fakt, Miotaj膮 si臋, kr臋c膮 w k贸艂ko i nie wiedz膮 jakie dzia艂anie b臋dzie dobre. Widzimy od pocz膮tku epidemii, 偶e raz m贸wi膮 tak a za chwil臋 zaprzeczaj膮. Ba, zanim epidemia dotar艂a do Polski to najja艣niejszy panuj膮cy nam Morawiecki stwierdzi艂, 偶e wirus mo偶e gdzie艣 tam jest ale my (Polska) jeste艣my przygotowani na wszystkie mo偶liwe sposoby - autentyczna wypowied偶 premiera.
    Po kilku dniach okaza艂o si臋 jak jeste艣my przygotowani. Obecnie dalej robi膮 cyrk i nie wiedz膮 co jest prawd膮 a co nie.
    Teraz jest pytanie: czy lekarzez padli ofiar膮 w艂asnych s艂贸w czy rz膮d ich wrabia? A mo偶e jedno i drugie?
    Jak maj膮 odmra偶a膰 gospodark臋, skoro nie s膮 pewni ile zaka偶e艅 poka偶膮 testy? To wszystko pic na wod臋, fotomontarz.

Wczoraj rozmawiali艣my ze znajom膮, mieszka w miejscowo艣ci obok. Opowiada艂a, 偶e kiedy do jej s膮siad贸w przyjechali go艣cie (dwoje doros艂ych i tyle偶 dzieci) to pierwsze delikatnie a potem stanowczo zakaza艂a im spotkania bo restrykcjie nie s膮 zniesione i 偶e zadzwoni na policje.
    Najgorsze jest to, 偶e ca艂y czas uwa偶ali艣my j膮 za racjonalnie my艣l膮ca osob臋. Wida膰, 偶e uwierzy艂a we wszystko i nadal jest przera偶ona "codzienno艣ci膮 z wirusem".
    Przy艂膮czam si臋 do klaskania.

• @Anna w Antku B.Prusa tak si臋 kiedy艣 ludzi kiedy艣 leczy艂o, wi臋c mo偶e to nowy program ministerstwa zdrowia z t膮 r贸偶nic膮, 偶e wtedy si臋 do tego celu pieca u偶ywa艂o馃槀.

• Patroni

@anka wtedy na 3zdrowaski teraz wystarczy na jedna koronke

• @anka ale te 3 zdrowa艣ki to by艂o za kr贸tko, dlatego R贸zia zmar艂a, tak twierdzi艂a znachorka.

• 41 woz贸w policyjnych 馃殦+ helikopter馃殎 z powodu grilla,przyby艂ych 25 biesiadnik贸w i muzyki.Taka wolno艣膰 panuje w Niemczech o kt贸rej wszyscy tak wszem i owem piej膮.
    -Witamy w 鈥濧bsurdistanie鈥.
    https://www.facebook.com/100003290306798/posts/2884937234959258/?d=n

• @robertrobson napisa艂 w Absurdy i Hity Dnia:

Najgorsze jest to, 偶e ca艂y czas uwa偶ali艣my j膮 za racjonalnie my艣l膮ca osob臋.

Nie to jedno jest z艂e.

Wczoraj rozmawiali艣my ze znajom膮, mieszka w miejscowo艣ci obok. Opowiada艂a, 偶e kiedy do jej s膮siad贸w przyjechali go艣cie (dwoje doros艂ych i tyle偶 dzieci) to pierwsze delikatnie a potem stanowczo zakaza艂a im spotkania bo restrykcje nie s膮 zniesione i 偶e zadzwoni na policje.

Problemem jest to, 偶e - jak wida膰 - sami dla siebie czasem jeste艣my policj膮, sanepidem i innymi instytucjami godz膮cymi w wolno艣膰.

Tak tu sobie siedz臋 i my艣l臋, jak do tego podej艣膰, aby nasza wymiana zda艅 nie by艂a kolejnym narzekaniem, nad kt贸rym przechodzimy do porz膮dku dziennego. Jak utrudni膰 偶ycie takim i podobnym 艂ajzom, aby im si臋 odechcia艂o - a przynajmniej da膰 im do my艣lenia.
    I jak na razie nie przysz艂o mi do g艂owy nic skutecznego i/lub nic co nie by艂oby mo偶liwe jedynie w teorii.

• Patroni

@Nina

a przynajmniej da膰 im do my艣lenia

Mam w rodzinie kilka os贸b, kt贸re s膮 za i b臋d膮 pochwala膰 wszsytko co powiedz膮 lekarze wi臋c z koronk膮 b臋dze tak samo. Wi臋c my艣l臋, sobie, 偶e zaczne przygotowywa膰 suche fakty odno艣nie liczby 艣mierci na r贸偶ne choroby p艂ucne. Wiem, 偶e takie rozmowy si臋 zdarz膮 i przynajmniej w taki spos贸b chc臋 by膰 przygotowany.
    Na razie z tego co widz臋 to ok:
    40 ty艣/rok umiera z powodu zanieczyszczenia powietrza - smog, spaliny samochodowe itp.
    70 ty艣/rok umiera z powodu palenia papieros贸w
    kilka ty艣/rok z powodu normalnej grypy - dane s膮 bardzo roztrzelone z powodu wieku lub innych obci膮偶en organizmu
    1 ty艣/rok z powodu astmy i jej powik艂a艅

Na razie tak wst臋pnie mam to. S膮 to dane z UK bo to najbardziej mnie b臋dzie dotyczy艂o w przysz艂ej rozmowie.
    Musze powyci膮ga膰 dane z Eurostatu na temat innych pa艅st no i na temat Polski tak偶e, cho膰 znaj膮c polski sanepid i inne s艂u偶by w Polsce to nie wiem jak obiektywne mog膮 by膰 te dane - mo偶e si臋 myl臋.

Pierwsze pytanie a raczej kontrargument nasuwa si臋 taki, 偶e to wielka r贸偶nica bo wirus zabija bardzo szybko i po to w艂asnie ta ca艂a szopka. Fakt, chyba jedyna r贸偶nica jest taka, 偶e jak ka偶da choroba zaka藕na mo偶e szybko post臋powa膰 i szybko doprowadza膰 do 艣mierci. Innym faktem jest to, 偶e te inne ty艣i膮ce 艣mierci rok w rok to tego nikt nie pokazuje a to przecie偶 tak偶e s膮 cierpienia i tragedie ludzi.

• Na antenie najwi臋kszej ameryka艅skiej telewizji informacyjnej FOX NEWS ubolewaj膮, 偶e nie uda si臋 stworzy膰 szczepionki na COVID-19, bo epidemia znika "za szybko"! 馃ぃ
    To chyba sporo wyja艣nia, o co w tym wszystkim tak naprawd臋 od pocz膮tku chodzi艂o...
    83B7915F-9112-477E-81AE-D855E3110EF7

• @anka List go艅czy niech puszcz膮...

• Wirtualne wydanie s膮du.

• Co艣 na popraw臋 humoru馃槈.

-Ludzie pisz膮,偶e " Mi艣 " i " Alternatywy 4 " to nic w pow贸wnaniu z pa艅stwem w wykonaiu PISowc贸w馃ぃ.

• Germa艅skie media pisz膮,偶e tak bardzo wyczekiwana szczepionka na koron臋 b臋dzie op贸藕niona o dziwo z braku liczby zaka偶onych鈥

Chyba rzeczywi艣cie trzeba wystosowa膰 list go艅czy za tym wirusem albo najrozs膮dniej da膰 sobie spok贸j i przyzna膰 si臋 do faktu,偶e to koniec sezonu grypowego.

https://www.futurezone.de/science/article229182864/Vielversprechender-Corona-Impfstoff-verspaetet-sich-Es-gibt-nicht-genug-Kranke.html?utm_source=user-share&utm_medium=fb&utm_campaign=amp

• @anka Mamy epidemi臋, prawdziw膮 kur... EPIDEMI臉 ABSURDU!

Log in to reply