Prywatnosc w sieci

• Ziomale drogie, wczoraj naszla mnie taka refleksja nt naszej prywatnosci w sieci... Jako ze dzieki ostatnim wydarzeniom cofamy sie w czasie, cofnijmy sie do roku 2004 kiedy fejsbuk wszedl na salony i nakazal podawania pelnych danych osobowych. Pamietam dobrze rok 2008... najbardziej wyrylo mi w pamieci fakt ze wiele moich wtedy nastoletnich kolezanek nie chcialo podawac nazwiska bo rodzice zabronili. Minal rok, dwa i kazda z tych osob miala juz konto na fb. Nic dziwnego zreszta. Mam do was kilka pytan:

1. Czy to ze chronimy nasza prywatnosc w postaci uzywania pseudonimow lub wylacznie pierwszego i drugiego imienia zamiast nazwiska jakkolwiek nas ochrania?
    2. Czy ktores z ziomali przeszkadza na przyklad to, ze ludzie chowaja sie na nickiem? Czy moze cieszycie sie z tego faktu ze mozecie sie czuc swobodnie i miec Koguta jako nick i awatar?:D
    3. Kanaly na YT, kolejna rzecz... zalew kanalow z imieniem i nazwiskiem w nazwie. Coz... chyba fejsbuk to za malo:D nie krytykuje tylko sie zastanawiam. Jedna jutuberka powiedziala “To nie jest kanal o mnie i niech tak zostanie” i ja to szanuje  O wasze zdanie tez poprosze 

Palma tez ostatnio nie pokazuje twarzy... No ja zrobilabym to samo uderzajac w bierzacy temat. Chociaz makaron byl fajny.
    Anegdotka jutubowa, sluchajcie tego... Brexit, wiadomo, goracy temat. Wchodze sobie na kanal rozrywkowy, z yntelygentnym humorem  temat: Brexit. Komentuje lekko smieszkujac uzywajac swojego nicku a jakas kobita Stefania Iksinska z wyzwiskami ze jak to tak ja w ogole smie, komentowac tak powazny temat uzywajac jakiejs nazwy a nie wlasnego nazwiska. Nawet prawdziwej twarzy nie pokazesz!!! Tak jakby na yt nie bylo nikogo innego tylko Iksinska i smieszkujacy, ukrywajacy sie“hejter” 😄 Aha, oczywiscie na koncu padlo slowo “Paragraf”.

Poza tym awatar to byla moja twarz..

• Patroni

Krótka odpowiedź: NIE i wiadomo to od dawien dawna, nawet przed Snowdenem już ludzie się domyślali.

Nie ma szans na to żeby istniały DARMOWE twory jak google mail facebook etc i nie handlowały naszymi danymi. Poza tym wiemy że kongres amerykański może przesłuchiwać Zuckenberga itp. Może bo oni z nimi współpracują. To jest taka symbioza. Pozwalają im być monopolami w zamian za dane. Wasze komórki prawdopodobnie od dawna Was podsłuchują. Snowden pokazywał jak to jest robione.

• Polecam ten artykuł, który jest tylko przykładem że nie ma czegoś takiego jak prywatność. Chcesz prywatności wyłącz wszystkie urządzenia z dostępem do Internetu.

https://www.irishtimes.com/business/technology/apple-lays-off-300-contractors-in-cork-hired-to-listen-to-siri-1.3999931

Wszystko co robisz, zostawia ślad w Internecie. Poczytaj sobie jak działa Internet, jest to wręcz fascynujące 🙂

Log in to reply

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii