Brokuł czy nie brokuł - oto jest pytanie

• O brokule słów kilka

• No jak już mnie wywołałeś do tablicy, to napiszę tu moje doświadczenia, częściowo przekleję z messengera z grupy. Więc dla mnie brokul jest spoko pod warunkiem, że jest ugotowany. Po kalafiorze mam mega wzdęcia i pierdy, po brokule nie. Fasola, groch, kasze itp. to sa najgorsze rzeczy. Warzywa mogą być, ale nie wszystkie. Bakłazany mi szkodzą. Bardzo dobrze toleruję paprykę i pomidory, bazylię, oliwę z oliwek - to moge jeść codziennie. Uwielbiam takie śródżiemnomorskie żarcie, oczywiście bez makaronu, a z dużą ilością tłuszczu. Ale wiadomo, że podstawa to mięso. I nie lubię lączyc miesa z takimi sosami. Sos to sos, mięso to mięso. Mięso mogę zjeśc z cebulą, czy jakąś prostą sałatka na surowo w stylu pomidor, ogorek, szczypiorek. A poniewaz kolacje jem zasadniczo bezbiałkowe, to takie przepisy wchodzą bardzo dobrze jako alternatywa dla batatow, frytek czy innych takich. Sniadanie 5-6 jajek plus jagody, obiad pół kilo mięsa z zieleniną i kolacja węglowodany jakieś, no oczywiście wszedzie tłuszcz, np. na kolację lubię sos marinara z bazylią, brokulem duszonym w sosie, papryką, cebula, czosnkiem i oliwą z oliwek. Zostało mi to jeszcze z czasów wege, tylko teraz jem to bez makaronu. No to więcej warzyw daję do sosu i jest spoko. Natomiast nie lubię sosów mięsnych, dla mnie mięso to ma być mięso, krótko podsmażone, podane w formie mięsa, a nie breji, no takie skrzywienie po wege mi zostalo 🤣🤣🤣🤣

• Patroni

Jam jest fanką jak już jeść zieleninę to zielska dzikie typu bazylia oregano itd. Nie dość że najsmaczniejsze to jeszcze najbarzdeij napchane odżywczymi. Na masełko i podsmażamy aby unieszkodliwić choć część szczawianów i antyodżywczych. Do mięcha też najlepiej pasujo i ponoć chlorofil. w nich zawarty ma jakieś właściwości ratunące naszą dupę przez zjaranym mięchem. Więc jak skarmelizowane stejki lubicie to może warto dorzucić. Również minimalnie błonnik z tego można dostarczać jak już komuś bardzo zależy na tym jakże "niezbędnym" elemencie diety.

• Ugotowany brokuł z jajami na twardo kupaaaa madzonezu i to je to

• @Nahtalie niektórzy dodają do tego czosnek i w takiej formie to jadłem. No i cóż, pierdy po tym niesamowite. Ale brokuł z majonezem jest spoko. Czy jajka do tego??? Hmm, nie wiem, czy to od jajek czy od czosnku, ale w tym połączeniu jest za dużo siarki i jedząc takie rzeczy czesto dochodzi do zmiany flory bakteryjnej jelit na taką, która wytwarza siarkowodór. I pierdy plus wzdęcia to najmniejszy problem, bo te bakterie zwalczają dobre niestety. Np. bakteria Bilophila wadsworthia produkuje siarkowodór, bardzo lubi dietę tłuszczową, co dodatkowo naraża osoby na keto. Tej bakterii powinno być poniżej 0,01% w jelitach. A osoby na keto czasem zastępują wiele warzyw kapustnymi i narażają sie na poważne kłopoty. B. wadsworthia produkując H2S uszkadza nabłonek jelita grubego, zwiększając ryzyko powstania raka. Warzywa krzyżowe mają sporo siarki, tak samo czosnek i tak samo jajka. Takie polączenie to jedzenie dla smoka, raz na jakiś czas nie zaszkodzi, ale trzeba uważać. Ja lubie brokuł w sosie marinara z oliwą z oliwek ale to już pisalem. No i w pizzy lubię, którą jadam ze 3 razy w roku, ciasto z mąki z tapioki naprawdę pyszne.

BTW, nie łączcie nigdy warzyw krzyżowych (brokuł, kapusta, kalafior) z rybami, bo blokujecie całkowicie wchłanianie jodu z ryb. A jodu w diecie mamy i tak mało. Piszę, bo sam kiedyś lubiłem takie połączenie.

• @Nahtalie mi brokuł gotowany śmierdzi okropnie, ale zjadliwy ugotowany na parze plus groszek zielony(oba zgniecione widelcem), czosnek i dużo majonezu najlepiej domowego, trochę soli i pieprzu taka pasta sałatka mniam. Jak byłam oczadziała wegetariański i na surowo lubiła ścierać surowy brokuł do sałatek bo zapachu tego nie było no i był brzuch jak balon.

• @lukaszmateo no ja czosnku też nie bardzo, bo brzuch mnie boli i mi sie odbija. Co ciekawe to sos czosnkowy domowej roboty mi pasi. Więc nie wiem o co kaman

• @Monia-Ha na parze jest spoko. Bardziej mnie odrzuca kalafior, a brukselka to normalnie rzygam jak poczuje

• Tak kalafior jest gorszy od brokuła. Jem czasami, najczęściej pieczony z mnostwem ziół w maśle klarowanym ze skorzonerą, cebulką i ziemniaczkami. Obowiązkowo rozmaryn, tymianek, majeranek. Wszystko to z pieca, fajnie przypieczone ze skorką. Ale teraz to jem kalafiora dużo rzadziej niż kiedyś, raz w miesiącu, bo miałem straszne wzdęcia i gazy.

Po brokule nic mi nie jest, to jem częsciej. Najlepszy w sosie pomidorowym z duszoną papryką i toną bazylii. No i oliwą z oliwek oczywiście.

• @Monia-Ha wreszcie wiem, z kim gadam!!!! I awatar i nick znajomy 🤣🤣🤣

• @lukaszmateo no ja muszę swoje aktualne zdjęcie wrzucić bo to z fejsa to ma jakieś z 7 lat i jak byłam wege stege a ja zdjęć nie lubię nawet jako dziecko był zemną dramat i to mi zostało. Zdjęcia ponoć kradną dusze 😄 😄 😄

• @Nahtalie to zdjęcie profilowe, co mam tu i na fejsie jest sprzed kilku lat, zrobione po 5 miesiącach od przejścia na paleo, gdy przestałem wyglądać jak bańka i pojawiły się normalne rysy twarzy. Wcześniej strach pokazać, jak wyglądałem. To byla tragedia. Ta zmiana była dla mnie czymś niesamowitym. Teraz wyglądam w sumie tak samo jak wtedy, wiele się nie zmieniłem, praktycznie wcale, paleo mnie trzyma przy zdrowiu i życiu, ale czuję się jeszcze lepiej odkąd zacząłem jeść wołowinę w tym roku.

• @Nahtalie no właśnie dlatego nie robię nowych zdjęć, żeby mi duszy zostało jak najwięcej dla mnie 😉 hehe 🤣

• @Nahtalie no moje też z przed ponad dwóch lat, bo ja nie z tych co sejfie strzelają, a z tą duszą tą jak sami nie zaprzedamy do reszty, to ukraść nie tak łatwo sądzę. Choć w dzisiejszych czasach z tą wolną wolą kiepsko, choć z czasem po błędach można ją odzyskać sądzę, tylko u niektórych sporo kabli się plącze

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii