• http://www.prisonplanet.pl/polityka/agenda_2030_w_tym,p182593966
    https://www.tajemnice-swiata.pl/agenda-21-2030/
    Co o tym myślicie? Czy nie właśnie to się teraz dzieje w związku z wirusem?

• "Zrównoważony rozwój - uniwersalna religia pogańska" - Dr Aldona Ciborowska

Ten wykład zgłębia tematykę ZR - polecam:

Wątki katolickie/chrześcijańskie, nie są tutaj najistotniejsze. Podrzucam to bardziej z tego powodu, że dość szeroko został tutaj omówiony plan/mechanizm "konwersji" społeczeństwa do nowego modelu + filtry ideologiczne.

• @wzdrygiwacz no wygląda pieknie ...

• @Czeko Pięknie, ale raczej tylko powierzchownie 🙂 Polecam ten długi wykład w całości.

• to taki raczej sarkazm że przedstawione jak utopia...

• Patroni

Jest tu kto?
    Pamiętajcie ile mln numerów kom w Chinach przepadło?
    To zobaczcie na to!

Screenshot_20200405_233912.jpg

Co dziwne..
    Zobaczcie jaki jest spadek w PL a jaki w UK i USA.
    Czy to jest wiarygodna strona?

http://www.deagel.com/country/forecast.aspx?pag=1&sort=GDP&ord=DESC

Bardzo to dziwne!

• Ciekawe, ale czy bierze się tez tu pod uwagę np. osoby które wyemigrowały do innych krajów w związku z paniką? Które tam np pracowały i mieszkały ale ze strachu wróciły do swoich ojczyzn?

• Agenda 2030, 17 założeń zrównoważonego rozwoju:

1. Zakończyć ubóstwo wszędzie we wszystkich jego formach
    2. Zakończyć głód, osiągnąć bezpieczeństwo żywnościowe i poprawę żywienia oraz promować zrównoważone rolnictwo
    3. Zapewnić, zdrowe życie i promować dobre samopoczucie dla wszystkich w każdym wieku
    4. Zapewnić, integracyjną i sprawiedliwą jakościową edukację i promowanie możliwości uczenia się przez całe życie
    5. Osiągnąć równość płci i awansu dla wszystkich kobiet i dziewcząt
    6. Zapewnić dostępność i zrównoważone zarządzanie zasobami wody i urządzeń sanitarnych dla wszystkich
    7. Zapewnić dostęp do niedrogiej, niezawodnej, trwałej i nowoczesnej energii dla wszystkich
    8. Wspierać trwały, zintegrowany i zrównoważony wzrost gospodarczy, pełne i produktywne zatrudnienie i godną pracę dla wszystkich
    9. Budować prężną infrastrukturę, promować integracyjną i trwałą industrializację oraz wspierać innowacyjność
    10. Zmniejszać nierówności w krajach i pomiędzy krajami
    11. Sprawić by miasta i osiedla ludzkie zawierały wszystkich, były bezpieczne, elastyczne i trwałe
    12. Zapewnić wzorce zrównoważonej konsumpcji i produkcji
    13. Podjąć pilne działania w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i ich skutków*
    14. Chronić i korzystać w sposób zrównoważony z oceanów, mórz i zasobów morskich dla zrównoważonego rozwoju
    15. Chronić, przywracać i promować zrównoważone korzystanie z ekosystemów lądowych, w sposób zrównoważony zarządzać lasami, walczyć z pustynnieniem, powstrzymać i odwrócić degradację gruntów oraz powstrzymać utratę różnorodności biologicznej
    16. Promować pokojowe i integracyjne społeczeństwa dla zrównoważonego rozwoju, zapewnić dostęp do wymiaru sprawiedliwości dla wszystkich i budować skuteczne, odpowiedzialne i integracyjne instytucje na wszystkich poziomach
    17. Wzmocnić sposoby wdrażania i rewitalizacji globalnego partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju.

@klaudia275 napisał w Agenda 2030:

http://www.prisonplanet.pl/polityka/agenda_2030_w_tym,p182593966

To jest ciekawy cytat:

Nie trzeba dodawać, że w świecie jaki chcą stworzyć elity nie pozostanie dużo miejsca na osobiste swobody, wolności czy dobry, staromodny kapitalizm. W rzeczywistości osoba oficjalnie odpowiedzialna za zrównoważony rozwój ONZ publicznie to przyznała mówiąc: "To jest chyba najtrudniejsze zadanie jakie przed sobą postawiliśmy, które po raz pierwszy w historii ludzkości celowo przekształci model rozwoju gospodarczego," powiedziała w lutym Figueres, która kieruje Ramową Konwencją ONZ ds. zmian klimatu. "Po raz pierwszy w historii ludzkości wyznaczamy sobie zadanie celowej, w ciągu określonego czasu, zmiany modelu rozwoju gospodarczego, który panował od co najmniej 150 lat, od czasów rewolucji przemysłowej," powiedziała Figueres.

• W lipcu 2018 r. odbył się pierwszy przegląd wdrażania przez Polskę Celów Zrównoważonego Rozwoju określonych w Agendzie 2030. Oprócz Polski swoje przeglądy zaprezentowało również 45 krajów ONZ, w tym 9 krajów z UE. Polskiej delegacji przewodniczyła Minister Przedsiębiorczości i Technologii - Pani Jadwiga Emilewicz. Dokonania Polski współprezentowali przedstawiciele Grupy Azoty, start-upu SatAgro oraz Global Compact Network Poland. Minister Emilewicz zaprezentowała w wymiarze społecznym programy 500+, 75+ oraz Konstytucję dla nauki – prawo 2.0., w wymiarze gospodarczym program Start in Poland, Polską strefę ekonomiczną oraz Konstytucję dla biznesu, w wymiarze środowiskowym program Stop smog. Grupa Azoty przedstawiła informację o edukowaniu rolników nt. używania nawozów. Grupa realizuje także program Idea4Azoty, który wspiera powstawanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu środowiska, odpadów, biotechnologii itp. Jednym z beneficjentów programu jest start-up SatAgro, który stworzył aplikację monitorującą użycie nawozów i optymalizującą nawożenie. Global Compact Network Poland poinformował o współpracy z administracją w zakresie jakości powietrza, przeciwdziałania korupcji, gospodarki wodnej, zanieczyszczenia plastikiem, etyki i praw człowieka w biznesie. Tym samym, angażując w wydarzenie interesariuszy Agendy 2030 z sektora prywatnego i pozarządowego Polska dała przykład partnerskiego podejścia do wdrażania Agendy 2030 i jej celów zrównoważonego rozwoju i udowodniła, że Agenda 2030 jest ważna nie tylko dla przedstawicieli administracji.

https://www.gov.pl/web/rozwoj/monitoring-realizacji-agendy-2030

• @wzdrygiwacz @klaudia275 @vibo @Palma @Pe-Wu @Cynamon @anka @baku @robertrobson
    (sory, że tak Was oznaczam losowo, ale zazwyczaj jesteście najbardziej aktywni na forum i jestem ciekawa co myślicie na ten temat)
    A co myślicie o tym? 😄 Trochę teorii spiskowych, trochę logiki. https://www.pch24.pl/agenda-2030--zrownowazony-rozwoj-depopulacji,62691,i.html

"Nowy porządek świata" jest już od dawna wprowadzany. Pytanie tylko nasuwa się takie, czy rzeczywiście te wszystkie nowe regulacje idą w dobrym kierunku czy też może za Celami Zrównoważonego Rozwoju narzuconymi przez ONZ (najpierw Agenda 21, teraz Agenda 2030) albo zaleceniami zdrowotnymi promowanymi przez WHO, kryje się coś więcej i do czego to wszystko w ogóle zmierza?

Ogólnie z moich rozważań wynika, że np Rząd Polski dostosowuje się właśnie do tej polityki globalnej narzuconej przez takie organizacje jak ONZ czy WHO (i nie wiem jakie jeszcze, ale zapewne takie się znajdą). Wprowadzamy takie ustawy i programy, które są zgodne z ich założeniami. I to nie tylko Polska, ale większość krajów musi się do tego po prostu dostosować. Czy można to jeszcze nazywać demokracją?

"Określenie nowych celów i zadań ma wskazywać kierunek decyzji podejmowanych przez państwa członkowskie w ciągu najbliższych piętnastu lat. Powinny one dążyć do wdrożenia Agendy 2030 w ramach polityki krajowej, a także na poziomie regionalnym i globalnym, z poszanowaniem wewnętrznych zasad i priorytetów, biorąc pod uwagę specyfikę gospodarek, odmienne realia krajowe oraz możliwości i poziomy rozwoju. Polska zadeklarowała realizację Agendy 2030 oraz implementację Celów Zrównoważonego Rozwoju przyjętych wraz z Agendą, podobnie jak wszystkie kraje sygnatariusze porozumienia. Jest to zadanie wymagające rzeczywistej współpracy całej administracji i wszystkich zainteresowanych stron. Nowy model rozwoju dla Polski, nakreślony w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wychodzi naprzeciw oczekiwaniom sformułowanym w Agendzie."

Ja mam taką hipotezę:
    Wirus stał się tylko pretekstem do odrzucenia założeń narzucanych przez ONZ i WHO (które mają zapędy totalitarne). Teraz każdy kraj cofa się o 20 lat wstecz i ma możliwość stać się znów niezależnym od globalnych organizacji. Zobaczcie na USA, Trump odcina się od OZN i WHO. Przypadek? Nie sądzę. Myślę, że spowoduje to lawinę śnieżną. Zresztą poruszenie już nastąpiło. Jestem mega ciekawa co o tym sądzicie.

• tutaj nie ma żadnej wielkiej filozofii. Polska jako kraj bogaty w złoża ma być wykupiony i tyle.

• @vibo tak w sumie to co my w PL mamy jeszcze polskie polskie? Ale twierdzisz, że dalej będziemy istnieć jako kraj Polska, tylko większość firm, nieruchomości, lasów itp innych własności będzie wykupiona przez inne Państwa? I czy w związku ze stawianiem takich hipotez masz zamiar mieszkać w tej niepolskiej Polsce czy wg Ciebie nie ma tutaj już żadnych perspektyw?

• @Natalia Ja na przykład mam zamiar mieszkać tutaj bo wydaje mi się że nie ma już niezależnych krajów. Tak się zastanawiałem czy nie pitnąć do Szwecji znam trochę rejon ale co jakbym za rok dwa dowiedział się od lokalsów że w sumie to mają to samo gówno. Uważam że powinniśmy walczyć o formę autonomii. A co było za komuny aparat władzy zagarnął sobie rzeczy bardziej dochodowe żebyśmy się nie bogacili. Od lat mówiłem że korporacjonizm to nic innego jak socjalizm bo decyzyjność jest zcentalizowana i planowana odgórnie. A teraz mamy mieć korpo socjalizm więc wielki kapitał wykupi co cenniejsze kąski żebyśmy dalej nie mogli się bogacić.

• @Natalia jeszcze nie wiem co będę robił w przyszłości. fakt jest jeden. najgorzej po dupie dostaną osoby nieproduktywne/niespecjaliści/osoby które można łatwo zastąpić innymi i/lub 'automatem z colą'

• Patroni

@Natalia ciekawy temat bo juz jestem zmeczona tym koronawirusem😂
    Widac ze jest to ogolnoświatowa ustawka. I zakonczy sie przewrotem finansowym i powrotem do zlota bo taki niekontrolowany dodruk kasy na calym swiecie to nie pozostawia innej opcji. Masowe rozdawnictwo kasy, miliony bezrobotnych. Wladze sie szykuja ze to jebnie wiec nie interesuje ich dlug. Ciekawi mnie jak to bedzie przeprowadzone.

Na poczatku koronawirusa duda pojechal do banku zywnosci. Zamiast nie wiem, do szpitala? xD i myslalam ze to moze dlatego ze ludzie nie beda miec pracy, nie bedzie jedzenia bo nikt nie produkuje bo wwirus i zamkniete wszystko itd
    A teraz mysle ze jedzenie bedzie, ale ludzi nie bedzie na niego stac.
    I dlatego beda musieli rozdawac.
    Teraz jeszcze ta susza. Tak wiem, ze susza jest. Ale z drugiej strony nic sie nie robi zeby przeciwdziaalac skutkom. W koncu maja ten haarp to mogliby uzyc. No chyba ze nie chca;)

• a ja myślę że złoto pewnie zostanie zbanowane na wiele lat zanim się do niego powróci

• Najgorsze jest to, że mamy inteligentnych ludzi, którzy żyją bez podejrzeń i kupują takie pierdolety z uśmiechem... Jak obserwuję reakcje swoich znajomych, to widzę pewien wspólny mianownik i są nim często wpływy usypiającego new age... a na Zachodzie Europy rozmiękczenie przez wygodne życie, które odciąga uwagę od tego co ważne i wpędza ludzi w apatyczną akceptację i coś bliskiego zaufaniu/lojalności wobec rządzących (skoro dają i się tak troszczą...)

Zastanawiałam się ostatnio nad psychologią swoich znajomych, tych co wierzą w takie bajki. Wychodzi mi, że tylko ci, którzy mają w sobie trochę agresora, szukają i nie wierzą na piękne oczy. Ci z sercem na dłoni, kupują "dobre intencje" bo to jest projekcja ich samych. I to są często dobrzy ludzie, ale można nimi zakręcić jak małpą.

• Patroni

@vibo ja jednak pozostane optymistka;D ogolnie im bardziej wszyscy mowia ze bedzie kuniec swiata tym bardziej mysle ze bedzie dobrze;) Mam wrazenie ze polacy maja wbudowana opcje "tryb kryzysowy" i sobie dadza rady

@Anna Ci co żyją bez podejzen to się nie przejechali jeszcze 😉 maja zbyt mały "przebieg" zeby kumac pewne sprawy

• @Cynamon Tak prosto to nie działa. Każdy dostał po głowie tylko z różnej strony.
    Teraz, jak myślę, to często jakiś nałóg często przyćmiewa spojrzenie, choćby pracoholizm, czy alko.

No i ta projekcja siebie działa w dwie strony . Jak masz łatwiejszy kontakt ze swoją ciemną stroną, ze skur... w sobie, to prędzej rozpoznasz, że coś śmierdzi, niż ktoś, dla kogo wszystko musi być pozytywne, czy racjonalne (a więc bezpieczne) i tańczy w kółko do melodii "będzie dobrze, bo musi być dobrze".

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii