• Wklejam z FB:

  „Operacja SZACH MAT” ?
  ptaszki ćwierkają, że w ostatnich dniach Chiny pobiły wiele rekordów.
  Według pierwszych wiadomości zarobiły sporo w ostatnim tygodniu, dobrze ponad 20 miliardów dolarów i kupiły około 30% akcji spółek należących do Zachodu w Chinach. A szykują się na więcej.
  Xi Jinping wyprzedził Europejczyków i inteligentnych amerykańskich demokratów. Rozegrał swoją grę na oczach całego świata.
  Z powodu sytuacji w Wuhan (przypadek ? - coraz bardziej wątpliwe) chińska waluta zaczęła spadać, ale chiński bank centralny nie podjął żadnych działań, aby powstrzymać ten upadek.
  Krążyły również plotki, że Chiny nie mają nawet wystarczającej ilości masek do walki z koronawirusem. Te plotki i oświadczenie Xi Jinpinga, że ​​jest gotowy chronić mieszkańców Wuhan poprzez blokowanie granic, doprowadziły do ​​gwałtownego spadku cen akcji (44%) w chińskich firmach technologicznych i przemyśle chemicznym.
  Rekiny finansowe zaczęły sprzedawać na potęgę chińskie akcje, a ponieważ, co oczywiste, nikt nie chciał ich kupić, to zostały dramatycznie zdewaluowane.
  W tak przygotowanym scenariuszu, Xi Jinping zrobił prosty ruch, a w zasadzie nie zrobił nic, poza czekaniem cały tydzień i uśmiechaniem się na konferencjach prasowych, jakby nic szczególnego się nie wydarzyło, a kiedy ceny akcji wylądowały poniżej oczekiwanego limitu, kazał jednocześnie skupić WSZYSTKIE akcje Europejczyków i Amerykanów!
  Niestety „rekiny finansowe” elit światowych zdały sobie sprawę w sobotę, że zostały oszukane, ale to trochę zbyt późno, ponieważ wszystkie rozgrywane akcje mogły przejść w ręce Chin, które w tym czasie nie tylko zarobiłyby miliardy dolarów, ale dzięki akcji SZACH MAT, ponownie stałyby się większościowym akcjonariuszem spółek zbudowanych przez Europejczyków i Amerykanów.
  W takiej sytuacji akcje stają się własnością firm chińskich, które stają się faktycznymi właścicielami przemysłu ciężkiego, od którego zależą UE, Ameryka i reszta świata.
  Odtąd Chiny mogą ustalać cenę, a dochody ich firm nie opuszczą chińskich granic, pozostając w gospodarce chińskiej i finansując wszystkie chińskie zakupy np. złota.
  Los dolara w tej sytuacji nie wygląda obiecująco, a powrót do parytetu złota, bo tak zechcą Chiny, całkiem realny w przewidywalnej przyszłości.
  Tak więc może w poniedziałek okazać się, że amerykańskie i europejskie „rekiny finansowe” okazały się zbyt zarozumiałe, aroganckie i zbyt pewne siebie.
  I myślę, że Pan Tramp już to wie.
  Może to właśnie dzięki akcji SZACH MAT, świat wróci do normalności, choć będzie bolało.


 • @baku Pokuszę się o prognozę iż w związku z tym co podałeś w przeciągu tygodnia do dwóch odwołają w EU stan zagrożenia epidemiologicznego aby finansjera mogła ratować biznesy które im zostały.


 • @Przytomny napisał w Wuhan czyli szach mat:

  @baku Pokuszę się o prognozę iż w związku z tym co podałeś w przeciągu tygodnia do dwóch odwołają w EU stan zagrożenia epidemiologicznego aby finansjera mogła ratować biznesy które im zostały.

  No to byłby ciekawy scenariusz...


 • O i jak się to wszystko logicznie składa....


 • Czy to oznacza że Włochy są w zmowie z Chinami (lub wykorzystują okazję)? Może oni też skupują akcje?

 • Patroni

  @markow Nie, bo Chiny cały czas pokazywały ze buduja szpitale, dezynfekuja, ludzie sie słuchaja i sobie radza. A u włochow ludzie maja w tylku co sie do nich mowi, maja burdel, ludzie umieraja, nie maja sprzetu ani lekoww i prosza o pomoc.


 • Mnie się wydaje że w przypadku Włochów dużą rolę odegrały ta ich mentalność, przysłowiowe brud i smród, ogólny bałagan. Taka mi się nasuwa analogia. W czasie wojny włosi wysłali do Rosji korpus ekspedycyjny który pożniej rozrósł się do 8 Armii. Podczas pierwszej zimy padali jak muchy i praktycznie 8 Armia włoska przestała istnieć. Resztki wycofano do Włoch.


 • Tak zgadza się, Włosi mają problemy z mentalnością, higieną, sprzętem etc. ale te same problemy mieli rok temu kiedy umieralność była większa. Chodzi o to że Włochy właśnie się przyznały że wszystkie zgony podpinają pod koronowirusa i niejasna jest motywacja tego. To wygląda na świadome podsycanie paniki, a jak nie wiadomo o co chodzi to najprawdopodobniej chodzi o pieniądze.


 • Odnoszę wrażenie że główne skrzypce to WHO które rozdaje karty . Jak wiadomo Chiny są fabryką świata , również leków. Być może Chiny zostały "poproszone" o wywołanie tego cyrku . Dla finansjery miały być upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu. Pierwsza to taka żeby przejąć większość kapitału w wyniku załamania gospodarki , a druga to Big-farma , przestraszeni ludzie sami będą prosić o leki i/lub szczepionki na to cholerstwo które będą produkowane wiadomo gdzie. Niestety ale w dzisiejszych czasach liczy się pieniądz a nie ludzie.

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii